Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gabitz, ba am retinut ca vii in Herastrau, cand am discutat si cu Alina. Dar a ramas in pom. Hai, cand e fata bine da un semn si eu am fugit.

Melania, grasul meu a luat 350 gr si nu mananca nici jumate ca inainte. Cica sa il las in pace. Poate nici la voi nu e decat o faza trecatoare.

Carpatina, cu Sim m-am mai intalnit, am trecut de faza admirativa la silueta ca s-a obisnuit ochiul si s-a consolat gandul, si mergem mai departe. Cu celelalte socul primei intalniri e mare si ma cam risc. Iar pe tine abia te astept, dar da totusi un sms ca sa iti iau si prajituri. Nu pune baza pe ce gatesc eu ca slabesti mai ceva ca fetele pe care le invidiam.

Rodica, de data asta nu l-a mai masurat. Insa la 6 luni fix avea 45,5 cm PC si 72 cm inaltime. Si 8,95 kg. Acu are 9,3 kg, dar nu l-a mai masurat ca era bazdacos rau si la doctor. Daca iti vine sa crezi am plecat cu el cu panalonii desfacuti si i-am pus geaca de forma ca sa nu mai tipe atata.

Danyelle005, eu i-am dat pui din comert, dar mananca mai degraba borcanele cu carne.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, eu cel mai bine ma relaxez in cada si in patul meu.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sunt super sucita. Am decis sa nu las fata la bunici ca imi e dor de ea si am chef sa o iubesc.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Papanash, eu cel mai bine ma relaxez in cada si in patul meu.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze


aoleu, si eu nu suport baia in cada, vezi, de-aia nu ma relaxez io acasa
suntem o familie de umblareti, numai ca acum trebuie sa alegem mai cu grija traseele, nu ne mai permitem sa innoptam oriunde, avem responsabilitati majore .
Ia-o pe printesa la alintat, ca merita si ea....

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Afibebe, noi am luat-o gata construita, cu exteriorul deja facut, deci mai avem doar interiorul de finisat. Dura prea mult sa o ridicam de la zero si nu ne-am simtit in stare. Nu pot decat sa va urez spor la treaba si sa o terminati cat mai repede.

Moldoveanca, la noi nu a fost nici o problema cu cafeaua. Cappucino e mai nasol pt ca are ness in el, deci mai bine cafea naturala la ibric.

Rox, pai zi asa, daca e vorba ca vrei vizite si ajutoare la impins carutul, vorbim .

Carpatina, io slabaturaaaaa? Pai la mine prefixul e cu 7...Uite cum ma faci tu sa ma dau de gol . Adevarat e ca am 1.72, dar totusi e cu 7.

Rodica, se fierbe separat carnita si se adauga in piureul de legume. Daca vrei sa subtiezi, folosesti zeama de la legume. Eu mai pun si putin unt pt ca ii place mai mult lui Stefan. Mai Rodica, dar ce capos e Darius al tau

Danyelle, recomandata ar fi carnea de gaina de tzara, dar daca nu ai, poate gasesti in comert tot gaina. Cica ar fi mai buna decat cea de pui.

Papanash, noi mai mergem la Valea Doftanei la pensiunea Craita (www.craita.ro). Conditii super, mancarea excelenta. Te poti plimba pe dealurile de langa. Am mai fost si la Pensiunea Ancuta, tot la Valea Doftanei, dar nu sunt conditiile ca la Craita. Oricum, nu e aglomerat.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sim merci, am vazut poze. Cum e soseaua pana acolo, eu n-am mai fost de vreo 3 ani in Valea Doftanei.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

am vazut poze de bb papanas si bb moldoveanca SUPER!
niste scumpici!
l-am tuns un pic pe luca la ciofolici...a fost innebunit...cand sa plecam mai vroia inca o data!!:|))
apoi m-am dus sa platesc gradi Vise 7, 5 mil pana la ora 14 din august, dar mi-a zis ca din septembrie se va scumpi:( la 8,5 mil...o veste "buna"!
sa vedem cum ne-om descurca! la gradi se stat erau 37 de copii in grupa, deci.... cum o fi, o fi!
d-nul rares a mancat azi legumele din care a lipsit morcovul si am adaugat 2 masuri de gris cu lapte de la humana- a mancat tot spre stupoarea noastra!
nu am apucat sa sun la piscina pt copii, inca!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, ma bucur ca totul e bine, faza cu a papat mult la inceput am avut-o si noi, atunci papa a disperare, acum papa mult mai putin, fructele le papa cu aceeasi pofta, daca i le dau simple, daca ii pun cereale sau branzica mult mai putin, sunt mai consistente.

Spre bucuria mea azi a papat 100ml de supica( bauti cu canita) si cateva linguri de cartof, cu branza la cuptor cu unt....

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

acum plec la doctor..tineti-mi pumnii. cand ma intorc va zic cum a fost.
rox - pai trebuie si el sa semene cu cineva...asa plin de personalitate,nu?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, drumul de la Campina incolo nu e prea bun, dar eu spun ca merita pt ca e tare fain acolo si, mai ales, nu e aglomerat. Noi nu am mai fost din mai anul trecut, daca vrei iti arat si cateva poze de atunci. Cam la cati km vreti sa plecati?

Edit: mi-am adus aminte ca atunci cand am fost ultima data incepusera sa lucreze la reabilitarea drumului, dar nu stiu cum e acum. Si tare as vrea sa vad si eu ca am un dor de Valea Doftanei...

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput