Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Betty, pupacim papanas plimbaret cu spatele...unde ai vazut foto ale Tomasei, ca vreau si eu sa le vad?

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Betty, !
Rox, dar ce te-a apucat cu gatitul? sotul cere? Ca nici eu nu gatesc, doar el, saracul, poate se suceste si ma baga si pe mine la inaintare... cum e treaba? Ma rog, lui chiar ii place treaba asta. Eu fug de ea cat pot.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

andrruzza multumim, insa in concurs sunt o gramada de poze frumoase ( eu sunt insa f mandra de poza Yannisei de pe prima pag :))

Nana cu siguranta o sa aveti un concediu minunat!

moldoveanca, eu nu sunt din Iasi, in schimb ma trag din mama moldoveanca (bunicii au stat pe Bucium) iar eu am fost mereu in vacante la Iasi, avem inca neamuri si nasii sunt tot acolo. Eu m-am nascut si-am crescut la munte.

Tomasa am slabit cateva kg, dar nu pe toate, incet sper sa reusesc.

Am furat modelul lui Rox si lucrez si eu la 2 ferestre ca sunt iar in urma cu cititul si pana reusesc tot de citit nu mai am timp de scris.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

pupici fetele!Iar nu ma vrea forumul asta adica ma loghez si apoi dispareAm citit ca mai sunt fete care au observat la bebei ca au coastele mai proeminente, asta am scris si eu acum cateva zile dar nu ati spus numic atunci m-ati lasat sa ma stresez singura si acum ii dau la micuta 4 pic vigantol abia astept sa vad ce zice pediatra mergem sapt viitoare.Avantajul nostru ca suntem la mare si o sa stam toata vara pe plaja.Papanash noi am dus-o pe cea mare la plaja de la 10 luni, dar stateam numai dimineata de la ora 8 la 10 sau seara de la ora 17, asa o sa stam si cu asta mica.Melania eu cred ca tu ai inceput diversificarea prea devreme si intradevar micutul nu a mai baut laptic suficient. Acum nu mi se pare normal sa nu ii mai dai mancare, mai ales ca el s-a obisnuit deja, eu in locul tau i-as da mai putina mancare si mai mult laptic dar nu i-as scoate mesele solide. asta e parerea mea, tu binenteles ca faci cum crezi ca e mai bine pt micutul tau. Si peditra ta ce doctora auzi iti recomanda diversif si apoi stai ca e prea mic acum dai doar lapte, nu mi se pare normal. Si zici ca ti-au sarit bunicile in cap? Vezi ai grija asa si bunicile mele totul era bine daca le convenea situatia daca nu erau de acord cu ceva trebuiau neaparat sa-si impuna parerea si de aici mai departe.Eu ma retrag la somnic si va spun noapte buna!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

carpatina manusi au nemtii o multime de modele dar eu cred ca le-am nimerit tocmai pe cele care nu tin de cald. Si eu vreau sa mai vad trandafirasul !

Si Bv multumesc din inima ca te-ai gandit la mine cand ai fost la cofe aia cu cioco buna. Si, da o sa venim cu siguranta la Bv, de fapt cand venim in Ro mergem la cumparaturi mereu la Bv.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Celia cu placere ne vedem daca-mi iese si ajungem in Iasi.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Vai ce trandafiras frumos! Are ochi minunati!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Gata, terminat cu cititul, iar dupa cum vad, sunt singura la schimbul 3, asa ca ma retrag si eu la nani.

De maine am sa intru mai rar ( sau mai rar ca pana acum:)) ca vine mama si avem de povestit cu siguranta foarte mult, apoi vineri aterizeaza nasii si trebuie plimbati.

Va dorim zile calde si linistite, cu bebici mancaciosi si sanatosi.

Aaa, sa nu uit Paste fericit celor care-l sarbatoresc in acest we.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

In primul rand si inainte de toate, sa nu indrazniti sa va bagati peste noi! De cand o curtam pe Ioana de Carpatina! Si cum arata ceva poze, sar toate mamicile de baieti. Da' gogosile, gogosile unde sunt?!??

MaiRoxy mai, ce ti-am facut eu tie? De cand ti-am aratat pozele cu papanasii te-ai apucat de gatit! Tztztz...

Mai da' ce de-ati scris azi...eu am avut zi de curatenie, prajitureala si inceput gatit. Continuam maine, acum ma bag la somnic, sunt franta. (Gatesc de Pastele catolic pt. hubby, in caz ca se intreaba cineva...)

Noapte buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Maruntescu, repede sa-ti zic un botez asa cum iti doresti tu pt. Puppi, cu tortul pe care ti-l doresti tu (si la care visez si eu ).

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput