Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rox - las ca-ti zic personal....cand ne-om vedea in herastrau!suspans...
carpatina - ce motzata dulce!
ana - sigur..acum e randul vostru sa veniti in herastrau!
pupare.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Roxana, nici o problema. M-a ajutat foarte mult site-ul. Am probat in seara asta si rochiile pe care le am. Am doua cu violet. Daca nu gasesc the dream dress port una veche si investesc mai mult in ceva de zi.

Annisia multumesc pentru informatii. Acum am tabloul complet. Si asta imi doream o adresa a unui magazin pe care il pot vizita cind vin in Bucuresti.

Ideea e asa: http://s51.photobucket.com/albums/f400/elena74/?action=view¤t=DHW.jpg

Noapte linistita si pupici la mari si mici!!!


www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Erina, uite aici niste rochii pe alese si culese... Asta in cazul in care vrei sa o faci tu la comanda. Vezi ca in partea stanga sunt tzshpe mii de colectii pe toate gusturile...

http://www.cbslimited.com/


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

I-am facut mere de alea, i-au placut, era haios cum imi tragea mana sa ii duc mai repede lingurita la gura .

Rox, cred ca ai oaresce ganduri cu sotul de vrei sa il impresionezi .

Carpatina, .

Papanash, unde mergeati la Cheia? Noapte buna.

Ana, deci tot prin zona cauta sotul casa. Eu ma gandeam ca poate veniti mai spre noi si ne facem vecini.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Am fost in seara asta la dr si iata rezultatul …Deci Tudor a luat in 15 zile 120 grame…f f putin (e in grafic zice doamna dr dar…la fetite).Asa… si tb sa-I scot legumele si sa-I dau lapte si fructele sa le dau ca gustare tot la ceva timp dupa un bibe de lapte…in concluzie cat mai mult lapte pt ca i-a scazut aportul caloric …sunt putin necajita pt ca ma intorc de unde am plecat.Dr a zis ca nu am gresit cu nimic dar nu adaptam copilul la schema de diversificare ci ne adaptam la copil…si cum el nu ia in greutate ii dam laptic fara numar, fara numar..Si mai vedem peste alte 2 sapt.. in rest el e ok din toate punctele de vedere….aaa si cereale tb sa-I dau o masa completa cu cantitatea maxima pe care o poate papa adica 4 linguri.
Va dati seama ca mia-au sarit bunicile in cap da-I domne mar cu biscuit …baga carnita uf uf…
Roxana, Erina[/red], Celia chiar …voi ce parerea aveti de chestia asta cu cat mai mult lapte? Eu am mare incredere in Dr pt ca de fiecare data s-a adeverit ce mi-a spus dar nu stiu cum va reactiona el sa-I dau doar lapte acum in plina diversificare.

Celia – Da acum inteleg..eu ajung f greu in Copou pt ca stau langa Liceul Octav Bancila si pe jos e cam mult si trotuarele nu sunt tocmai ok…zdruncin copilul prea mult
[red]Annisia – Camera este superba…felicitari!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Marta, bine ai revenit. Sper sa se obisnuiasca Miru cu mamaie. Si Stefan sta cu mama, dar maxim o ora ca dupa aia e jaleeeee.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Erina, uite aici niste rochii pe alese si culese... Asta in cazul in care vrei sa o faci tu la comanda. Vezi ca in partea stanga sunt tzshpe mii de colectii pe toate gusturile...

http://www.cbslimited.com/


Micul Yannis creste mare




vreau sa vad si eu poze cu,camera lui Yannis,unde le pot vedea? :(((
pls pls annisia
si eu vreau sa ii fac camera fetii si vreau sa ma inspir din alte modele,



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Melania, parerea mea e ca nu are ce sa strice laptele , ca doar pana acum cu asta au crescut micutii...acum cu ce si-ar fi luat din cele bagate la diversificare, nevoile lor...e altceva.Eu cred ca nu trebuie sa scoti toate alea...Fiecare copil are ritmul lui , bine ca a luat in greutate chiar si putin...problematic era daca scadea...

Stam destul de aproape...noi stam pe o strada in lateral de RIB (Tg.Cucu-Independentei).Nici noi nu ajungem in parc foarte des , e nevoie de socializare , ca altfel statul afara in curte e liber...Vara iesim mult in parc la Guliver.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna seara si de la noi. Uff cat de mult am de recuperat....

Aeperju foarte frumos Andrei. Sa-ti traiasca

Carpatina si Mrio a avut zile in care a refuzat mancarea cu linguritza...dar am descoperit cum sa-l pacalesc....baga degetul in papica si da-i sa guste. Fa operatiunea asta de acteva ori si o sa vezi ca accepta apoi linguritza.

Rox o sa bag si eu o fuga pe la Fox

Myral as vrea sa te pot ajuta, dar nu stiu cum. Poate, mai bine o lasi cateva zile fara sa ii dai papa solida si ii dai doar lapte.

Gabitz bafta le job

Moldoveanca la 9.5 kg si 71 cm e putin cam grasunel. Si martio face parte din categoria grea, dar avea 9.5 kg la 76 cm. Dra dupa ce am vazut pozele nu pare f mare.

Papanash foarte frumos montajul si vai ce frumos sta in picioare

Bebeka eu i-am dat si imediat...depinde de situatie

Si_BV am vazut o dulceata superba cu niste ochi foarte frumosi si o mamica beton

Gabitz78 multumim bine....mai are inca secretii in nasuc, dar nu este racit. In rest sta singurel in funduletz...se joaca destul de mult asa si vad nu oboseste....in 4 labute se deplaseaza inca doar cu spatele....

Afibebe felicitari pentru realizarea lui Cristi...Mario nu da nici un semn ca ar sta in picioare.

Tomasa ai 2 copii superbi, iar tu esti f slaba. Felicatari si pentru casa.



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Celia, merci pentru informatie!
Annisia, uitasem, in pozele acelea recente cu Raisa nu e cumnatica, e prietena mea. Cumnatica vine in noaptea asta la Bv ca va trebui sa nasca in curand. Si aici vor si ramane, se muta de tot.
Carpatina, fetita ta e dragalasa foc!
Emma, mi-au placut mult pozele cu tine si Andrei!
Moldoveanca, pai aveti timp sa faceti rezervarile dupa ce ne intoarcem noi, sa iti spun cu a fost, cum ne-am descurcat cu bb si tot tacamul. Avem ceva emotii cu mancarea, dar vedem, ca va avea 8 luni atunci. Noi plecam pe 11 mai.
Sim, super retetele, le-am salvat si eu!
Vine wknd-ul si iar voi ramane in urma cu cititul...
Va doresc doua zile frumoase in familie!

Poze

Mergi la inceput