Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (117)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Erina, am primit eroare la mail

Ali, vreme frumoasa si distractie placuta!

Ana, stiu ca orezul constipa, dar si borcanelele favorite ale lui au orez si uite ca nu reusesc sa le scot ca nu vrea nimic in afara de acelea. Eu l-am dres cu borcanelele cu caise, cele cu pere erau cam acide si se irita rau la poponica.

Celia, sunt foarte departe de dependenta de bucatarie, si oricum incep serviciul in curand. Cred ca e doar o pasa!

Sim, sarumana de reteta. Asta cred ca ar merge. Mai am si eu vreo cateva retete in carticele despre alimentatia bebelusilor si copiilor, o sa ma uit acolo. Sunt mostenire de la Alex, neutilizate - cartile adica.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andreea11, eu o sa folosesc iaurt Tnuva sau Milli.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am zis sa nu-i mai dau zilnic morcov, asa ca azi la pranz am incercat un borcanel de spanac cu cartofi. N-a mancat decat putin, cred ca ii era prea foame ca a ras imediat portia de lapte.
Dupa amiaza i-am dat mar ras ( golden) cu cereale si i-a placut, a mancat tot.
eu n-am intels de ce faceti merele la cuptor, nu-s mai sanatoase crude ? sau nu vor crude ?

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Annisia - sa stapaneasca sanatots camera micul yannis:)) vesela si draguta! ca si el:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

In legatura cu plaja pt. bebei, este ok ? si eu vreau sa-l duc pe ghighi la soare la vara dar n-am citit inca recomandarile, mamicile de bb2 poate-mi spuneti si mie care-i treaba cu soarele.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, lui Stefan ii place mai mult copt. L-am gustat si eu si e mai bun.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mai Sim, ne innebunesti tu cu retetele minune.
O sa fac si eu mar copt cu orez , dar tot fara zahar. Vezi ca ai corupt-o si pe Rox si are chef de bucatareala.....degeaba zice ea ca nu si nu.



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sim, eu ma gandeam ca dupa repetatele esecuri cu branza de vaci sa incerc sa-i dau si iaurt, de casa. Mirunei nu i-am dat iaurt din comert decat dupa 10 luni, dar stau si ma gandesc acum daca nu cumva eram un pic exagerata. Bine, ea nici borcanele n-a servit, dar cu alergiile ei... Cu Vlad acum vad ca e ok cu pielea, s-au dus toate uscaciunile si e fara tratament deja de o luna. Si papa cam de toate, si borcanele. Cred ca o sa ii dau si eu iaurt din comert. Mai studiez un pic marcile.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Uite si pozele promise

http://picasaweb.google.com/carpatina.be

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Papanash, lui Stefan ii place mai mult copt. L-am gustat si eu si e mai bun.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



dar isi pastreaza vitaminele ?

am amanat plecarea, se anunta ploaie la munte , dar de-abia astept next w/d sa mergem acolo. Merci inca o data.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput