*** Shoppaholicele Redouto-masochiste (88) ***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by leea_cv

Poate nu va vine sa credeti.In Baia Mare niiiinge cu fulgi de 3 cm.Zici ca-i Craciun.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...




da' vantu'?? vantu' incotro bate?? sper ca nu spre mures!!!



Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Diano am scos deshtu' pe geam pt tine,ca sa vad incotro bate vintu'.Si in partea lui dreapta mi-o inghetat mai tare.Asta inseamna ca de-acolo bate.Da acu...stau si ma gindesc in ce punct cardinal o fost partea lui dreapta...Ca asa as sti sa-ti zic daca vine si la voi...Inteles-ai ceva?De dragul tau as tine pumnii sa nu plece de-aici,da si de mine mi-i mila...
Bleah ...ne ingroapa fir-ar a dracu de iarna in primavara asta!Vreau sooooare si 25 de gradeeee

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

leea, e mai bun un cod care da reducere in bani, oricat de mica, decat cadourile alea care in majoritate sunt niste porcarii care ajung la ghena sau in cel mai bun caz de pomana.

O singura exceptie la mine: un prosop de plaja.

Am comandat si eu in we un asternut Shanghai de abia astept sa vina, sunt tare curioasa.

Jasmine & Monica Bratu
eu am luat de ex tricoul asta:
http://www.laredoute.fr/vente-t-shirt-enfant-fille-okaou.aspx?productid=324130481&documentid=207608&categoryid=22918152&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16

e OK, material bun, dar e nefinisat la maneci, decolteu si jos.
Puteti lua o pijamaluta sau camasa de noapte cu Dora, Charlote au fraises, etc; alea vin si cu o eticheta de carton asa ca parca merg mai bine de cadou. Sunt frumusele, bune calitativ iar fetitelor le plac. Si daca gasiti si vreun cod sa le reduca...
De fapt si gama Okaou parca vine cu eticheta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Salutare fetele,

Nici azi nu am aviz pentru cele 2 comenzi lipsa date in:
- 1 februarie
- 8 februarie
.
In schimb am primit raspuns (ca le-am scris luni pentru comanda din 1 feb):

Dear client,

ue to overcharge of work, we sent your parcel lately on 18th February under n°......
So you should receive it in a few times now.
Many thanks in advance for your understanding.

Regards,

Catherine LAMONT
INTERNATIONAL CUSTOMERS DPT
544 727 796

Cordialement.
Christine,
Relation Client du site www.laredoute.fr

Incep sa cred ca mi-am cam luat tzeapa .


Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

alia, e foarte normal raspunsul Sabinei. Si faza cu decontatul de catre LR a sumei de -15 euro cat te costa pe tine transportul......nu te supara...dar astea sunt regulile lor. Nu te-ai intrebat de ce nimeni nu a returnat produsele mici/mari sau care nu ne-au placut si am incercat sa le vindem sau sa le facem cadou?!

Intra pe site si ai sa vezi conditiile de vanzare. Returul il faci pe banii tai la magazinele astea virtuale. Tu ai fi vrut sa te creada pe cuvant ca nu corespund produsele? Asa ar putea face oricine, si eu si restul fetelelor si am primi de 2 ori aceleasi produse...etc. Nu se poate chiar asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

quote:
Originally posted by claujro

alia, e foarte normal raspunsul Sabinei. Si faza cu decontatul de catre LR a sumei de -15 euro cat te costa pe tine transportul......nu te supara...dar astea sunt regulile lor. Nu te-ai intrebat de ce nimeni nu a returnat produsele mici/mari sau care nu ne-au placut si am incercat sa le vindem sau sa le facem cadou?!

Intra pe site si ai sa vezi conditiile de vanzare. Returul il faci pe banii tai la magazinele astea virtuale. Tu ai fi vrut sa te creada pe cuvant ca nu corespund produsele? Asa ar putea face oricine, si eu si restul fetelelor si am primi de 2 ori aceleasi produse...etc. Nu se poate chiar asa!





Nu te supara, dar din raspunsul Sabinei eu am inteles invers, si anume, ca imi deconteaza banii de retur, daca atasez chitanta...

Beside each reference item, indicate one and on the reverse, indicate in french : Le débardeur et les baskets ne correspondent pas à ma commande, remboursez-moi les frais de retour, ci-joint justificatif (ie, the debardeur and the baskets are not the same I ordered, refund me the returned fees of ..... indicate the amount and join the receipt of the returned fees.

nu e vina mea ca au trimis produse altfel decat apar pe site - adik maieul arata de fapt ca o rochie, pt ca nu are elasticul lateral, iar basketii sunt alta culoare, care nici macar nu exista pe site, deci nu aveam cum sa ii comand astfel...

cat despre crezutul pe cuvant CREDE-MA ca nu e chiar asa, pt ca i-am trimis poze cu produsele, ca sa ma creada!

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

imi cer scuze, nu cred ca am citit eu bine si nu am inteles toata povestea! daca e a lor vina ca produsul nu corespunde cu ce ai comandat, atunci, e ok, returul e pe banii lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Clau, sper...astept raspunsul Sabinei.

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

Comenzi din martie a primit cineva????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

quote:
Originally posted by mirunajr

Comenzi din martie a primit cineva????



Da, comanda din 5 martie am primit-o pe 13 martie.

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput