***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Ana, am vazut si bine ai facut!!! Te felict, ma bucur si sper sa alaptezi cat mai mult! Din pacate, nu pot fi de acord cu ultima afirmatie, si de fapt la asta m-am referit cu "sinuciderea curata", ca aici e buba cu disputa!

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Ana, am vazut si bine ai facut!!! Te felict, ma bucur si sper sa alaptezi cat mai mult! Din pacate, nu pot fi de acord cu ultima afirmatie, si de fapt la asta m-am referit cu "sinuciderea curata", ca aici e buba cu disputa!

Mami de Livia (08.06.2007)



Am editat mesajul anterior ca se intelegea pe dos (si cred ca de asta nu erai de acord): DECI, io cred ca trebuie mai mult decat alaptatul ca sa ai copil destept si sanatos! Asta am vrut sa zic!
Gata nici eu nu mai zic nimic ... ca o iau in freza.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

ANA, SPER CA NU A FOST CEVA NEPOLITICOS IN MESAJUL MEU.
Ma mirasem si eu ca zisesei ca e nevoie de noroc si alte alea si apoi din incheiere intelesem exact contrariul. In fine. Eu vroiam sa spun ca e un subiect delicat. Nu am alaptat din anumite cauze, consider ca e SUPER BINE sa alaptezi, dar adevarul cu boala si imunitatea e undeva la mijloc.

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Chiquitita, nuuuuu, nu a fost nepoliticos . Doar ca citind ce mi-ai scris mi-am dat seama ca se intelege exact pe dos ce am scris, asa ca am rectificat. Si Doamne fereste, nu am scris ca am alaptat ca sa primesc lauri si felicitari, ca na, asa s-a nimerit sa pot alapta, n-am nici un merit (eram pregatita sufleteste si in cazul in care nu puteam si nu puteam, pt ca am ex unei colege care a facut depresie severa ca nu a putut alapta ...), am scris ca alaptez cu sensul ca"incurajez alaptatul, e frumos, sanatos, ..dar daca viata/sanatatea copilului sau a mamei este in pericol.....(ex. o mama care a avut hepatita B (sau alte boli) nu are voie sa alapteze, desi poate fizic e "apta"...si atunci?).

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Ibelciuq eram in parcul Tineretului undeva intr-o zona mai retrasa ca am luat si cainele cu mine!Multumim ca te-ai uitat la pozele noastre!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

TRICOURI BUMBAC FETITE SI BAIETEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetele unde mergem noi la piscina AU ASA CEVA.Cine este interesat ii iau.Am zis sa va arat si voua caci ma aintrebat tudorcatalin de unde le-am luat.Sotul le-a facut poze ca au fost interesati multi prieteni de-ai nostrii cu prichindei si am zis sa vi le arat si voua!

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Eu am un fix azi cu pozele
deci am mai gasit si votat asa: capsunei/+fratiori/surioare de Andrada, doxinu, chris27, Androix, rhoneea; mai sunt si nu i-am vazut eu?

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Dragi mamici de capsunici, mai primiti o capsunica? Numele ei este Andreea Maria, s-a nascut la Cluj Napoca pe 13 mai 2oo7 cu 3200gr, scor Agpar 10. Recunosc ca va spionez inca de la aspirante,si va urmaresc cu interes zi de zi aproape, dar nu am avut curajul sa va scriu pana acum. Astazi mi-am facut curaj sa va scriu si din cauza ca vreau sa ma ajutati cu un sfat. Andreea a facut rosu in gat acum 2 sapt, fara febra si a primit antibiotic Amoxacilina 7 zile. Am fost la control dupa 3 zile si dr a spus ca e viral si ca e mai bine gatutul, ca degeaba am dat antibiotic, dar sa continui totusi inca 3 zile. Nu am stiut cum sa procedez si am ascultat sfatul ei. Intra-devar cam in a 7 zi parea ca i-a trecut, manca binisor si era vesela. Dar acum vad ca are din nou rosu in gat, m-am uitat eu. Mananca mai putin si se ineaca, are nasucul infundat si e mai plangacioasa. Clar ca asta este din nou. Intrebarea este: ce sa fac sa merg din nou cu ea la control, dar daca imi prescrie din nou antibiotic mi se pare aiurea si nu i-as mai da. Sa ma risc sa stau sa mai astept? In general, e vesela, se joaca, doar o deranjeaza sa manance si atunci e mai plangacioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

kid multumim

Ioana mamy de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

FOTOLII SI SCAUNELE COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:



Azi am tot facut bagaje, bagajele. Maine plecam cu niste prieteni la Lepsa si pe Andrei il las la parintii mei. Mai mult ocupa bagajele lui decat ale noastre

kid, cum ti-a spus si timur, e bine ca "pielita" sa descopere cat mai mult. Si eu m-am speriat prima data cand mi-a iesit decalotarea completa. Dar nu stiu pana la ce varsta se face. O sa intreb doctora luna asta la control. Eu ii fac la fiecare baita.
Si noi suntem la concursul Clipe de viata . www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">Aici ("Somndeingeras1luna") si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">aici ("Andrei2sapt") sunt pozele cu Andrei. Multumim!

mihamora, multumesc pentru urarile de sanatate!

Pepsi, multumesc! Cum iti faci tu mereu timp sa ne raspunzi la fiecare
Si eu as fi vrut sa mai slabesc pana sa ma apuc de bb2, dar nu prea reusesc. Si cam trebuie sa ma apuc de el ca vreau sa il nasc pana face Andrei 2 ani, ca sa trec din CIC in CIC

doxinu, felicitari pentru cele 10 kg si cei 70 cm! Bravo! Pai, nimeni nu mai are baiat ca al tau, nu?

ramona7, bravo pentru 11,100 kg si pentru ridicatul in picioare si facut "ta"! Cred ca iti vine sa il mananci cand face asa, nu?

Liviana, bine ai revenit! Si mie imi place tare mult poza aia cu Andrei pe fotoliu cu tati. Nu se uitau la televizor (eu nu il las pe Andrei la tv), ci la socrul meu care nu stiu ce explicatii dadea. Mai spune-ne despre baietii tai.

mary_lou

An@

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput