***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (57)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

HRISTOS A INVIAT! si un Paste fericit! la toate capsunicile si familiile lor care ciocnesc astazi oua!

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La multe lunisoare pt David de Pepsi, Vlad de Sobi,
Matei-Ciprian de Florentina Roman si David de Alyna24!

Pepsi, petrecere frumoasa! Ce bine arata bunataturile pascale! Eu care sunt la cura, mi-am adus aminte ce scria Mihaela Bilic in prima carte a ei apropi de Pasti. Cozonacul e o bimba calorica si nu trebuie consumat de cat max o felie pe zi. Pai cum sa rezisti, Doamne cand arata atat de bine? Haha, m-a distrat poza in care D il trage pe David in cutia de pampers.
CHOWPERSA, felicitari pt cei 8 dinti (wow!) si pt statul in picioare nesprijinit. Il pupam si noi pe Alex cel de curand tuns si frezat.
Doxinu, merci , astept datele de contact daca le mai ai. Era vorba de Ef Nord sau Sud? Eu la Nord as vrea, dar in ult instanta e bun si Sudul. Cat priveste papa solida, cred ca trebuie sa-i mai dai una solida. B al meu papa fructe la 10, si piure-uri diverse la 14 si la 18. La culcare si dimineata lapte, cca 400 ml. L-am admirat pe cretulinul tau! E tare dragalas cum arata dupa somnic!
angelabv, sanatate multa! Dar de la ce te doare urechea?
Kid, si eu si sotul avem role cumparate de ceva ani, dar decat a aparut Matei (2005) nu le-am mai pus in picioare. Stiu sa merg f bine si pe ele si pe cele de gheata, dar cand sunt cu copiii, prefer sa fiu atenta la ei.
Vali5, cum a fost la Lepsa? Asteptam poze! Andrei unde doarme cand sunteti in deplasare? Luati patul pliant cu voi?
Carstea, drum bun! Cu masina personala plecati?

Intrebare:
mai e vreo mamica careia nu i-a venit ciculul desi nu mai alapteaza? Eu de 1,5 luni l-am intarcat pe B si tot n-au venit rusii. Nu e rau asa, dar imi e greu sa stabilesc o perioada concreta pt vacanta la mare.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din FEB-MAR
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

angelabv, ai grija sa nu fie vreo otita, mai bine mergi la doctor daca persista durerea
kid, pai eu am topit unt intr-o craticioara, am adaugat putina faina, am lasat 1 min, amestecand, am adaugat lapte pana a ajuns la consistenta dorita, tot amestecand, vreun minut doua. se mai pune nucsoara si eventual 1-2 cuisoare, dar mie imi place fara

ufff, am incercat de vreo 5 ori pana sa reusesc sa ma loghez, ma tot delogheaza forumul. asa ca trimit si raspunsuri din urma pentru cele 2 capitole si jumatate cat am lipsit.


liviana, felicitari pentru mersul lui bogdanel, ce a crescut de cand nu l-am mai vazut si are niste geneeee

gravi, si eu ametesc foarte repede daca fac efort sau miscari bruste, m-am apucat de luat vitamine dar nu s-a remediat. banuiesc ca e de la regimul de viata sedentar, abia astept sa mai trag o tura pe la munte, tare mi-e dor

ckristina, ma bucur ca ai scapat in sfarsit de problema cu sanul.

tamaraspt, imi poti spune te rog unde mergi/ai fost cu mati la taiat frenul lingual, ca am impresia ca si calin are si vreau sa verific.

ella74 si calin doarme ghemuit uneori. ma bucur ca ai luat bobita acasa ce figura de ingeras are el aici
http://picasaweb.google.com/cinca.clementina/PozeDavid/photo#5173169973509441650

pepsi bravo pentru liga laptelui. voiam sa-ti spun ca sfaturile tale au insemnat foarte mult si pentru mine vad ca uratii mei au venit neregulat dupa nastere. seamana tare david cu dominic la aceeasi varsta mi se incarca si mie greu forumul si nu ma lasa sa ma loghez. si calin e mare pofticios, aici ma copiaza , si fan paine.

androix am admirat piticii, sunt tare frumosi impreuna te-au mai lasat durerile de cap?

ninutza, pepsi, kid, doxinu multumim pentru urarile de 10 lunite

vad ca s-a vorbit de retete de baby nr. 2 eu vreau fetita acum

vali e incredibil de dulce andrei cum topaie in filmuletul in care merge

lilly_love, sper si eu la fel in legatura cu epoca cand voi fi middle aged

maricicutz, si calin se dezveleste absolut mereu. eu m-am obisnuit si il las sa doarma dezvelit.

angeltouch (frumos nick ), bine ai venit! si felicitari pentru mandretea ta de fetita care merge singurica! exact asa face si calin, zice ta-ta si da-da tot timpul, si mam doar cand vrea ceva de la mine

didialex, la multi ani lui robertel de la calinut, cu multa intarziere

carstea, apropo de schimbat copilul, si calin are o perioada mai agitata, a devenit mai mamos si se trezeste mai des noaptea. eu am presupus ca e de la dinti. am citit din urma si am vazut ca pleci la Lo in principiu pentru 2 ani, asa ca mi-am raspuns singura la intrebare

vas, ce scumpa e eliza cheliuta

mihamora la multi ani! iarasi cu intarziere si calin doarme cu mine noaptea, ca zia doarme in patutul lui. adica il adorm la titi si il mut. am incercat sa-l dezvat, adica o data l-am pus sa doarma noaptea in patut in alta camera, a dormit o ora, apoi s-a trezit si a plans o ora nici chip sa adoarma. sper ca pe la 2-3 ani, cand o sa ma pot intelege cu el, sa doarma singur. imi pare rau ca nu am putut sa il mut singur in camera pe la 3 luni, cum as fi vrut.

ioana13 la multi ani! tot cu intarziere

elteka, e super ca tu si sotul tau va coordonati programele astfel incat sa plecati mereu impreuna in deplasari felicitari pentru primul dintisor

lauradi, ce haios ai povestit de dansul lui ducu! felicitari pentru progresele lui si multii dintisori

motannel, eu ii dau papa cu gluten lui calin de la 8 luni, fontanela e deschisa inca.

alyna24 felicitari davidutului pentru statul in picioare! sunt super haioae pozele in care a scos tot din sertare pot sa te intreb de unde covor e luat covorul asta, ca se potriveste perfect cu canapeaua si fotoliul meu din sufragerie http://good-times.webshots.com/photo/2666150570102353462MjKXGF
dupa cum observi eu gasesc mereu in pozele tale cate ceva ce-mi place

madi e superba ana cea pletoasa, imi place in special poza un botic

bettyr, bine ai venit! incearca ceva homeopat pentru rosu in gat si mucisori, poate merg si aerosolii, poate iti pun fetele care au folosit ca eu nu stiu. era o chestie ce se da in acelasi timp/dupa antibiotic, ca sa refaca flora intestinala, dar am uitat cum se numeste.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Multumesc fetele pentru raspunsuri legate de role. Am fost ieri in carrefour si m-am uitat jumate de ora la ele, ca bou la poarta noua, ca nu stiam de care sa-mi iau, asa ca am mai mers azi o data cu barbatu si mi-am luat rolele
Abia astept sa ies la plimbare cu ele, dar astept sa se mai insereze putin

arcadia Mi-a spus o prietena ca faina cade greu la stomac si ca trebuie fiarta mai mult timp. Inca nu am avut timp sa caut mai multe info, stii ceva despre asta?



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Liviana,Arcadia, sper sa nu fie otita, simt asa o presiune dar nu ma inteapa...acum citeva zile mi-a curs nasul toata ziua, cred ca s-a tras l aureche...acum stau cu usturoi in ureche, miros ca mujdeiul dar imi face bine ! Am sa merg la doctor daca vad ca nu ma lasa...

Pepsi, am vazut si re-vazut bunatatile facute de tine(aici ma refer si la flacaii tai !!). Tot o sa ma incumet eu odata sa fac cozonac...Paste fericit alaturi de familia ta ! Bucataresti si de Pastele ortodox?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Salutare din LO.Suntem raciti!!!!!Help!Avem febra 38.6 si muci.Ii dau panadol si ma gandesc la 1/2 un supozitor novocalmin.
Ajutati-ma cu sfaturi va rog!!!!



POZE rares(7 mai 2007)
bepanthen 100g -cateva tuburi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

carstea, nu te ingrijora, probabil a racit pentru ca a schimbat aerul. poti sa-i dai nurofen/panadol pentru febra, dar novocalmin in nici un caz, e algocalmin sub forma de supozitor, cel care e interzis peste tot, mai putin in Ro

kid, nu stiam nimic depre asta. reteta am luat-o din cartea cu retete de bebei de pe mailul comun, bine acolo scria sa fierbi 4 minute faina cu unt, eu n-am facut asa ca mi s-a parut ca se arde. piticul meu n-a patit nimic la stomacel dupa ce a mancat, oricum nu era nici cine stie ce cantitate.

am votat si eu multe poze, insa lauradi, mi s-a parut ca ai poza in concurs, dar nu am gasit-o, daca ai pune link si toate capsunele care nu s-au vazut votate, puneti link sa trec la treaba noi suntem la pagina 20 (floare) unde am mai recunoscut pe Ana de Madi si pe Filip si Georgia de Androix, si la 39 (rocker) unde mai este Albert de Chris27. am mai vazut 2 Antonio, un Ianis Stefan al Dianeilaura, sper si parca atat.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Acum am venit si eu de la prima mea plimbare cu rolele Nu am cazut decat o singura data, spre deliciul catorva plimbareti care se aflau prin zona Sper sa pot sa mai ies si maine.

carstea Juniorul meu cand a facut 38.6 i-am pus un supozitor cu paracetamol. Nu mai stiu exact daca i-am dat si panadol, deh, neuron obosit
Multa sanatate!!!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Cristinamaria pentru Rares

Ankaa pentru Florin Alexandru

Pepsi,Mihamora,Ramona,Andrada

Kid,Timur,Lauradi,Arcadia,multumim

Chowpersa,felicitari pentru dintisori.am vazut pozele,e dragut cu noua freza

Angelabv, foarte frumusica capsunica ta,te mai doare urechea?

carstea, nu stiu ce sa-ti zic, cu toate ca si al meu a fost racit mereu....

magda,mama lui Tudor Catalin




http://community.webshots.com/user/tudorcatalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Draga Cristina-carstea...Bine ati ajuns!!!!

Incearca sa stai calma, 38.5 nu-i temperatura de ingrijorare la bebelusi.
Nu utiliza novocalmin. in afara faptului ca-i agocalmin, chiar si pe prospect scrie ca-i de la 4 ani.

Aici sa fac o paranteza. Acu 3 ani si io ca si tine eram cu novocalminul la febra conform pediatrei mele din bucuresti. Sa vezi cate rosii am luat in capatana de la subiectu cu Germania. inconstienta e putin zis, de la oamanii luminati din de.

aveti asigurarea pe rol, tu si Rares?

Daca ai nelamuriri sa vorbesti cu Motanik, era il astepata pe bb 1 acu, dar sigur te va ajuta cu sfaturi acu la inceput. Azi e in grecia, dar pe viitor.

Robert mi- a facut febra dupa ce am ajuns in de. Sa stii ca s-ar putea sa se deregleze putin si digestiv-intestinal. de la apa. si, la febra la R al meu a tinut 3 zile de imi venea sa-i impusc pe medicii de la urgenta care imi spuneau ca nu are nik.

salut plantatia

Mergi la inceput