Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Irinuca aseara ti-am admirat frumusetile si sunt lesinata dupa ei .
Maria este bine si tocmai a mancat 210 ml de lapte si mai vrea...ii mai dau?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

ANCUTZ eu zic ca poti sa-i mai dai dar maxim 30 ml,daca dupa astia tot mai vrea,nu-i mai da sa nu-i aglomerezi prea tare stomacelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

ANCUTZ eu zic ca poti sa-i mai dai dar maxim 30 ml,daca dupa astia tot mai vrea,nu-i mai da sa nu-i aglomerezi prea tare stomacelul.

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-


nu ii mai dau ca si asa e cam plinuta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

ELLIS RAUL nu a tinut niciodata manusi,parca il piscau,dar in schimb se zgaria foarte tare pe fata,se ciupea,ce mai...asa ca eu i-am luat vreo 2 pijamalute care erau mai lungi la maneci si le-am cusut in varf.asa ca baiatul nu mai avea pe unde sa scoata mainile si deci nici cum sa se zgarie,poti incerca si tu sa stii e altfel tot i se ridica si ramane cu mainile goale si le baga in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

BB bubulina mica...

eu merg sa ma cuibaresc langa junioara.. offf sper sa nu se mai repete...
mihuta am inteles ca treci print-o perioada mai nasoala.. ai grija de tine... daca te ajuta cu ceva

gaby cred ca ai inteles un pic gresit ... sau nu am stiut eu sa ma exprim... nu-i ca bb nu te simt..simt si inca cum... agitatia parintilor... dar eu vroiam sa spun caci chiar daca tu ai in suflet ce ai.. daca te duci la ei cu zambetul pe buze e altceva... sa nu te vada bosumflata .... un pic ii confunde zambetul tau chiar daca in suflet ai ce ai.. si vroiam sa spun ca ei inca sunt mici nu reusesc sa aprofundeze..vad doar la suprafata... ei vad zambet deci zambesc...

cel putin asa functioneaza cu stefy..... cred ca toate avem periada asta dificila de dupa nastere ..un fel de depresie... si se mai complica cu viata de zi cu zi..unde nu sunt bani..e munca..e singuratate...(un gol i suflet) mai o certa cu partenerul... mai un parinte bolnav..si alte situatii ... pe deoparte e normal...cred...
eu una stau ca q..u... dar nu vreau sa-i transmit starea lui fiimea.. asa ca atunci cand doarme.. ies din camera si incerc sa ma descarc.. vin inapoi fresh..(pt. o bucata de timp)si ii zambesc ..incerc sa uit de toate si sa nu ma gandesc la nimic altceva decat la ea.. ea tb sa stea bine..si eu nu tb sa stiu de nimic altceva ..
acum nustiu ce ai inteles... si daca am reusit sa ma fac inteleasa...

oricum in mmentele astea sunt cu inima bucati ma tot gandesc sa-i fie bine la junioara ..ca o vad asa de agitata in somn...
Doamne ajuta sa nu aiba nimic...si ma gandesc ca vaccinul inca nu i l-am facut(caci desteapta de pediatra nu ne-a spus nimic de el)..vine si botezul si o sa vina lumea si o sa puna mana pe ea... si ...si.. poate totusi reusesc sa il fac...


o zi buna va urez..daca nu mai intru

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

ELLIS RAUL nu a tinut niciodata manusi,parca il piscau,dar in schimb se zgaria foarte tare pe fata,se ciupea,ce mai...asa ca eu i-am luat vreo 2 pijamalute care erau mai lungi la maneci si le-am cusut in varf.asa ca baiatul nu mai avea pe unde sa scoata mainile si deci nici cum sa se zgarie,poti incerca si tu sa stii e altfel tot i se ridica si ramane cu mainile goale si le baga in gura.

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-





Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Yuppppiiiii!!!! L-am lasat pe spate (isi incepuse prima repriza de somn de 15 minute) si l-am gasit pe burtica uitandu-se la jaluzele. De 3 ori s-a mai intors de pe spate pe burtica, insa de o saptamana nu mai repetase faza. Ieri l-am gasit aproape de marginea patului desi eu il lasasem in centru. Nu mai trebuie sa-l las singurel in patul nostru ca vad ca devine periculos.
Apropo, de data asta repriza de somn a fost mai scurta de 15 minute .


Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

si daca tot v-am bombardat cu poze saptamana asta mai revin cu cateva:

http://www.flickr.com/photos/12658420@N07/?saved=1

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



ce frumusete mica cum tine ea singurica biberonul !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

LALA sa nu fugi ca vreau sa te intreb ceva,ca tu esti experta noastra,pana cand trebuie data branzica din calciu sau lamaie sau altele,adica,cand putem baga branzica proaspata?la un an cand ii putem da lapte de vaca sau inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

neatza!

quote:
eu am alta problemuta,bine nu chiar,ca pe mine ma bufneste rasul,cand ii dezbrac pe baieti sa-i schimb de scutec sau la baita ori masaj,se apuca de cuculet si trag de el,ii doare,eu le iau mana ei nimic tot acolo.si strang tare ca au o putere.cum sa fac sa-i dezobisnuiesc de treaba asta?


si eu l-am surprins pe Iustin de cateva ori ca se tragea de ciucurel si la fel...ii dadeam manutza la o parte dar degeaba...il atragea ca un magnet
sper doar sa nu isi faca un obicei din asta

quote:
Yuppppiiiii!!!! L-am lasat pe spate (isi incepuse prima repriza de somn de 15 minute) si l-am gasit pe burtica uitandu-se la jaluzele. De 3 ori s-a mai intors de pe spate pe burtica, insa de o saptamana nu mai repetase faza.





AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput