Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa mai stau in pat cu bubu mic.

pusi

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Anca, uite ca la asta nu m-am gandit. Dar nu cred ca e cazul, ca nu se trezeste sa manance cine stie ce, doua trei guri si adoarme la loc

mami de Sophia



Asa facea si Maria si ajunsesem sa ne trezim la 2 ore noaptea

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB super pozele

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

anca asa se trezeste si iasmi. se culca la 20.30 si se trezeste la 4-4.30 cand papa 180 ml lapte!!! deci chiar ii este foame saracuta!!!

ellis, incearca si pune-i manusele dinalea de bebe.

adriana, si la iasmi ia curs un ochisor, doar lacrima, i-am pus tobrex, dar nici o schimbare, dar vad ca ii terce singur. in schimb am o prietena care tot asa la inceput ii curgea bebelului o secretie galbuie, apoi mai incolora si acuma din nou mai galbuie. stiu ca a incercat si ea cu tobrex fara nici un rezultat insa si ieri a fost la oftalmolog. iti scriu diseara ce ia zis.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007




Ok BB, astept sa vedem ce parere are un oftalmolog, ca pediatra mea..... Merci mult!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adriana fetita ta este superba

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Se pare ca am terminat cu moderatul mesajelor! Acum pot sa scriu si eu fara sa para aiurea ce am scris, pentru ca eu postam dimineata si apareau abea seara!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by slimatei

bravo petro ..sa revii cum ai spus ..noi te asteptam...
ce ai facut cu laptele..ai sunat la pediatra?

adina n-a mai intrat... stiu ca e dificil cu 2 dar te rugam mai da un semn cateodata... cred ca esti ocupata pana peste cap...

fetelor vin si eu cu vesti proaste...off...

azi dim..jr. a papat destul de binisor..fara joaca cum face de obicei..dar ca sanii sunt atat de plini..si ea s-a obisnuit sa fie mai goi.. si trage trage.. si uita cred sa mai inghita sau nu reuseste caci curge mai mult decat de obicei..oare care o fi motivul..produc mai mult lapte ?acum in dieta

si motivul pt. care ma plag pe aici daca e cineva care sa ma sfatuiasca ce as putea sa fac...

se ineaca mereu... si azi dim..de ce ma gandeam sa nu vomite.. a tras un jet de numa' numa...eram eu toata plina de lapte, ea era uda toata si am udat si patul... ori o fi mancat prea mult ori s-o fi inecat..ori n'o fi bun laptele si-l elimibna?
cred ca a vomat tot ce a mancat... dar nu-i era rau dupa ca mai vroia san...mai ales ca era gol..dar oricum tot ce manca voma... asa ca am bagat-o in patutz la noi si m-am cuibarit langa dansa... i-am facut masagiutz la burtica si am linistit-o..pana a adormit...
dar are un somn asa de agitat..uneori mai deschide ochii se uita in jur.. da din picioruse si apoi adoarme la loc..oare ce o fi..ca nu m-am mai confruntat cu asta...



Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!



acum sunt experta in starile astea..dupa ce vomita cu jet, nu trebuie sa papa cel putin 1/2h - 1h, la cei cu alimentatie mixta, pot bea putin ceiut si apoi sa mai pape; trebuie sa faca putin repaus digestiv.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

neatza gagici!la multi ani,sa ne traiti si sa fiti sanatoase ca azi avem numai fetite sarbatorite:SABINA ELENA(ANA NICOLETA),LORENA(FELICICI)ANDRADA CATALINA(NELONE)SI MARIA(UBERBAX).
lavi am vazut pozicile,frumoasa fos IASMINUCA,bine dar cred ca nici nu mai era nevoie sa-ti zic ca si asa ti-am zis asta de o mie de ori,si stii deja prea bine ce fata frumoasa ai.sa va traiasca domnisoara.
ANCUTZ tu ce faci mama?MARIUCA scumpica ce face?am vazut si pozele ei,doamne te topesti langa ea,eu am o obsesie ptr fetite,drept dovada la semnatura gasiti si o poza cu roberto al meu imbracat in fetita.
STEFANIA,nu pot sa te ajut cu sfaturi privint productia de lapte,alaptat sau altele de genul ca eu am fost fabrica de lapte o luna jumate doar(sau poate hai 2) atat.dar in schimb vreau sa-ti zic ca eu stiu ca nu e bine sa-i dai bebelusei sa pape imediat dupa ce a vomitat,eventual doar putin ceiut,trebuie lasata minim 15 minute si apoi incerci sa vezi daca papa.cica nu e bine asa ne-a spus noua cand aveam probleme cu roberto cu vomitatul.
mai fetelor,in fiecare zi tot intru si ma uit dupa VALI,ca stiu ca plecase la ai ei cateva zile,si era cam in pase nasoale,mereu m-am gandit la ea,ca a zis ca intra si nu a mai intrat.voi stiti ceva de ea?
eu am alta problemuta,bine nu chiar,ca pe mine ma bufneste rasul,cand ii dezbrac pe baieti sa-i schimb de scutec sau la baita ori masaj,se apuca de cuculet si trag de el,ii doare,eu le iau mana ei nimic tot acolo.si strang tare ca au o putere.cum sa fac sa-i dezobisnuiesc de treaba asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Adriana fetita ta este superba

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii





Multumim mult! Si Maria e foarte frumusica! Si are sprancenele la fel de "pensate" ca si pitica mea!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
http://community.webshots.com/album/562773629OKAygZ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

BB, nu pot cu manusi ca le papa si pe alea si ramane cu ele in gura, ii pun un body din ala cu manecile intoarse si ii acopar manutele.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput