Cancer la san - capitolul 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Roxana sigur ca poti sa faci subiectul capitolul al doilea .Am citit ieri pe nerasuflate cele 35 de pagini si mi-au dat curaj fetele .Ma bucur ca ralu pisi si idoina sunt ok si totul a revenit la normal.
Ophelya a intrebat daca nodului este lichid si au spus cu sigurantza ca nu este. A panicat-o tare de tot doctora radiologa pt ca a spus ca ea e sincera si nu vrea sa ii spuna ca arata bine cand realitatea e alta.Acum avem de asteptat biopsia pana joia viitoare , asteptarea asta e lunga rau . Cea mai buna veste a fost ca nu a ajuns la nozii limfatici si in cazul asta sansele sunt destul de bune. Gandim si noi cat de pozitiv putem dar nu ne este asa de usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Lemoni, va doresc amandorura si de fapt intregii familii, incredere ca totul va fi bine si tarie sa treceti peste tot. Va fi bine, ai sa vezi.



Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

fetele
Am si eu o intrebare pt Ralu pisi si Doina, voi ati folosit anticonceptionale inainte de diagnostic? Se pare ca anticonceprionalele ar trebui sa ajute sa nu faci cancer si totusi acum ma intreb daca nu chiar ele aduc femeile in aceasta situatie.O avea vre-o legatura sau chiar este irelevanta situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Lemoni, anticonceptionalele pot cauza modificari la nivelul sanului , inclusiv modificari maligne.
Protejeaza in schimb de cancerul de col .

Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

De cate ori mai aud cate ceva de boala asta, ma apuca stresul. Prietena mea buna, a facut doi noduli urati dupa 7 ani de AC. Se pare ca au un mare aport la tumori de san.
Lemoni, imi pare rau pt surioara ta, sa o ajute Domnul sa se vindece!
Doina, ma bucur ca esti bine! Doamne ajuta!
Ralu pisi, m-am gandit de multe ori la tine, te-am cautat pe aici, ma bucur din suflet ca esti bine acum! Ai trecut prin momente grele si m-ai impresionat mult atunci...Iti doresc sa ai parte de multa sanatate si bucurii!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ophelya spune:

am si eu o intrebare, nu ma pricep,
dar am auzit ca se recomanda sa se scoata si tumorile car sint benigne, fibroadenoamele ?
ce stiti despre asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc Lemoni, am modificat putin titlul. sanatate multa surorii tale!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Cristina, La multi ani pt printesa, e tare frumusica si cocheta si tare frumoase cadouri a primit de ziua ei.

Ada 20+ mamica de baietel (25.06.2006)
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

La multi ani pt fetitza ta.
Ophelya asta este singura mea sperantza , sa fie numai o tumoare beninge de care o sa scape curind iar totul cum am mai zis sa fie doar un vis .

Mergi la inceput