Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (111)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu astept dimineata cafea de la Devylla si Adimercedes

Teo, sofia e cea cu codite:)) Tati e cel de sus, mascat in floare(Tuti floricica, asa ii zicea ea).
Sofia tine de mana o fetita mica mica (spera ca va veni in familie....nu de la mine) si are pe cap un ponei cica.
eu sunt intre sofia si un baiat m,ai mare, care e emanuel, iar ghperghe e ultimul din dreapta.
cei doi catei sunt ai Alinei, sor/mea :-)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna dimineata,

Sunt obosita si stresata.La job e agitatie mare luna asta si uneori cu greu fac fata.
Referitor la sotz,poate sa faca si fara binefoarte bine,si sa schimbe scutece,si sa ii faca baie si sa ii de-a sa manance...mai rau ca nu isi face timp sa le faca,lasa totul pe mine.Insa il pedepsesc de-acum incolo...sa ii calce si sa ii gateasca maica-sa...ca eu nu ma mai chinui...nu-mi ridica nimeni statuie.

Bernix sa sti ca ma gandisem la chestia cu multe jucarii,stiu ca nu este ok,insa ma gandeam ca asa isi face de lucru.Am sa ii las la indemana decat cateva si cand da semne ca s-a plictisit am sa ii shimb jucaria.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Sabina ce desene interesante are Sofia.Deabia astept sa vad cum o sa deseneze Erika.Mi-ar place sa aibe inclinatie catre asta,sa il mosteneasca pe bunicul ei.
Bafta Sofiei la auditie.Si nepoata mea va avea prima auditie la pian in Aprilie...tare as vrea sa merg si eu.Sunt curioasa cat de pregatita este cu toate ca sunt sigura este cu totul alt nivel de pregatire(mult mai slab) decat se face in tara.

ACum am citit ultimul mesaj.
Uite o cafea mare cum iti place,io's la a doua!
Am o durere de cap crencena...
Adi azi nu servim cafeaua impreuna?Ieri n-am mai apucat sa intru.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Sabina

eu astept dimineata cafea de la Devylla si Adimercedes




Sabina, Devylla, am facut eu un flat white din nou .

SabinaY, bafta cu serviciul!



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna dimineata!
Ce matinala sunt azi!!! Cred ca biscuitii cu cioco de aseara sunt de vina.
Io nu beau cafea, da' servesc toti doritorii din cafeaua lui Bobo.

O zi buna va doresc!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Fata mea vorbeste singura in mijlocul patului. Patul nostru desigur, unde a si dormit azi noapte de la 1 jumate. Vorbeste mai tot timpul. Vorbeste cu mancarea in gura si stropeste peste tot. Ce ramane inghite insa cu spor.
La capitolul comunicare stam ff bine. Nu acelasi lucru se poate spune despre motricitate...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Vorba lui Teo, intalnire pe martie cand, unde, cum, ca si io-s doritoare .

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Devylla, Referitor la jucarii. Lisa are in patutul eui 3 jucarii moi cu care doarme, sunt gen mutzunache. Unul in dreapta si 2 in stanga. De mica a dormit cu ele si are nevoie de ele acolo sa le pipaie, sa isi bage manutzele pe sub ele cand doarme, le mai ia in brate etc. Ziua cand sta in patutul ei le mai ia si le pupaceste, le pupa, le strange, le scutura etc. Dar are si altele in acelasi patut. Are un pui de care stie sa traga de ata sa cante, are vreo 2-3 zornaitori, are o carte de material, are un inel gingival, are un cub din material cu o albina inauntru. Nu mi s-a parut coplesita de "atatea" jucarii. E foarte selectiva si in functie de ce stare are isi alege cu ce se joaca. Uneori tine una din zornaitori in mana si se intinde dupa pui sa ii traga ata cu cealalta mana. Sau tine un mutzunache in brate cu o mana si o zornaitoare in cealalta.

Jos are un spatiu de joaca, un play pan unde are pus gym-ul si un elefant, un iepure cantator, un cub de material si 2 albine. Tot asa, isi alege cu ce se joaca. Ultima descoperire a fost pernuta de la cap, care e sub forma de ursulet, cu ochi, nas si urechi foshnaitoare. Pe mine sa surprinde ce putere de ignorare are. Uneori se joaca cu manutzele, desi are jucarii in jur.

Acum nu stiu cate jucarii propun psihologii sa le dam la copii, dar eu cred ca fiecare copil are stilul si personalitatea sa si ca parinte trebuie sa observi ce ii place. Daca vezi ca e coplesit de multe jucarii, ii lasi 1-2. Daca se plictiseste repede de ele, cum e Lisa, ii lasi mai multe si isi alege. Eu asta cred. Nu stiu exact parerea psihologilor, dar invat din mers. Am o f buna profesoara

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Ca de fiecare data cand ma grabesc se intampla ceva. Azi lucrari pe drum si nea soferul a intarziat deja juma de ora, la mine cred ca s-a dus de tot naiba programarea la infrumusetari. La cosmetica deja a picat. Si am pus camera!

Sabina, mult succes Sofiei la auditie.

Ana, Miruna deseneaza exceptional.


Gata au venit. Plec

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza!
Bernix, eu de la Cora iau scutecele Libero. Am mai vazut si in Real, dar era cu 10 ron mai scump un bax!!!

Sabina, si Stefan se constipase rau de la morcov la inceput, l-am echilibrat cu masa de fructe, adica i-am dat pere, caise, piersici (Ana pt pont). Prefer inauntru la caldurica .

Ana, imi place desenul Mirunei. Vad ca la ea si poneiul are coroana.

Marta, e duuuuulce tare Miru. Abia astept sa o vad.

Betty, sorry de patanie. Eu tot nu inteleg treaba cu alergia dupa un an. Pai ori ai ori nu.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput