Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!
Irda FELICITARI,SA VA TRAIASCA MICUTA SI SA VA BUCURATI DE EA!SANATATE MULTA SI TOATE CELE BUNE!
Diana multumim de veste si dam pupici dulci!
Vali cere si paprerea unui medic,dar eu cred ca se va rezolva de la sine.Va pupam!
Si acum va punem cateva poze cu noi:http://community.webshots.com/album/563582179ounXzh

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Wooow, ce gagicute frumoase si zambarete ai Nicoll !!! Mi se pare mie sau Codruta are zambetul lui mami ?!? Pupam dulce surorile iubarete (ca se vede ca se iubesc muuult!) iar, Stefania e o grasunica dulce foc! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii.





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Neata la fete si o saptamana cat mai buna!
Cryna multumim frumos!Asa este,Codruta este copia fiela a lui mami.Nu am un scaner sa va pun o poza a mea de la varsta Codrutei.Cine o vede ma intreaba de ce i-am mai facut fetei foto alb-negru.De,asa erau atunci...
Acum fug la treaba si "ne vedem " mai tarziu,va pup!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

scumpe fete ai Nicoll.
am mai vazut poze cu copilasi de la noi pe parcurs, sunt scumpi foc.
io am o problema cu gradinaritul mai nou.
va pup ca incep munca.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Albinutza, asa e, mai am putin. De la 26 sapt. stau numai in casa, am contractii si s-a scurtat rau colul (acum o saptamana era de 0,5 cm). Nu am vrut sa risc nastere prematura si uite ca mai e putin, cu ajutorul lui Dumnezeu. Iau tone de pastile...noroc cu sotul ca o scoate afara pe Iulia si face treburile obositoare de prin casa. Pupam strumfii!

Emaaimee, si noi am exclus tot ce se putea in legatura cu durerile de oase, deci au ramas ca fiind de crestere. Iulia are 15 kg si vreo 96 cm, s-a lungit cam mult o perioada, acum nu se mai plange noaptea.
Succes cu olita! Noi am scapat de ea in 3 zile, a mers usor. Iar intr-o saptamana a inceput sa se scoale si noaptea sa ceara, nu-i convenea ca e uda. Am folosit si olita si capac reductor in paralel (pe care il luam cu noi pe unde mergem, ca nu vrea sa stea direct pe wc-ul altora ). Deci de vreo 6 luni nu mai avem scutece prin casa.
Succes cu gradinaritul!

Cryna, Vali, pupici si de la noi!

Nicoll, am vazut poze cu mandrele tale, sunt superbe! Si eu vroiam 2 fetite...sper ca al treilea bb sa fie fata .

Simona, bine ai revenit! Noi nu te-am uitat, chiar mi-ar placea sa se mai reanimeze subiectul si sa mai dati de veste cate una. Pupici multi lui Mario!


Diana 32+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hi,hi,hi Nicoll... Si la noi cam tot asa este, adica Robert ma copie. Cand l-a vazut mama mea pentru prima data, avea Robert vreo trei lunisoare - patru, a zis doar atat: " Uite-o pe Cristina!" La inceput nu mi-am dat seama ce vrea sa spuna... stiam ca seamana cel mai mult si mai mult cu mine dar... cand mi-am cautat pozele cu mine, cele de la un an si jumatate, am facut comparatie cu Robert la un an si ceva si... este intradevar o copie . Acum, ca s-a mai marit, incepe sa se mai schimbe dar... in general, e ma-sa tot (adica eu ). Hmmhmm, unii zic ca, acum, e unchiu-su tot (adica frate-miu)...





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot eu... a trebuit sa fug un pic si nu terminasem de scris...

Emaaimee, spor la gradinarit si sa speram ca se va rezolva problema asta, a gradinaritului...

Diana Mirela, pupam burticuta ca sa aiba rabdare si sa fie bine pana la termen. Felicitari pentru scapatul de pampers, asa de usor... Pupicei dulci Iulicai si bine ca a scapat de durerile cresterii.


Uite ca si noi vom reusi sa scapam definitiv de pampers. Deja, cel de la nani e mai mult de precautie... i-l iau uscat cand se trezeste. Iar, mai nou, vrea si el la toaleta, ca oamenii mari... asa ca, ii caut colacel ...
Hmhhh, ce sa va mai spun? Ca, Robert e un mare vorbaret! Toti il lauda cat de mult si cat de bine, clar, vorbeste la varsta lui . In rest, e bine. Creste mare si frumos si obraznic foc .




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna seara,dragele mele!
Nu stiu daca va mai amintiti de mine si de Dani...eram pe vremuri muuuult,mult mai activa pe forum.Acum...imi pare rau.Ma simt aiurea...Diana Mirela mai are putin si naste iar eu ..nici macar nu stiam ca e .

Asadar...FELICITARI,Diana Mirela pt sarcina...o nastere cat mai usoara si un bebe sanatos.Sa aibe rabdare si sa vina la termen.

FELICITARI si Irdei pt fetita! Sa fie sanatoasa,fericita...iar mamica sa se refaca repede si sa aibe mult laptib pt bebe

Am citit si de Anis si de sarcina ei..o felicit si pe aceasta cale desii cu ea am mai vb.

Am aflat si de divortul Irineibungau. Imi pare tare rau...offff...Doamne,de ce nu e fericire si pace peste tot unde sunt copii?! Dar capul sus...esti puternica!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Copii...sunt marisori...rasetele lor ne incanta.Se impaca foarte bine si cel mare imparte totul cu cel mic.Mai putin masinutzele...dar lucram si la acest aspect.

De vre-o saptamana am inceput sa-l las pe Dani fara pampers ziua.Si rezultatul...kk cere,in schimb pipi daca nu-l pun eu pe olitza regulat...face in pantaloni.

Cu Luca ne chinuim cu dintzisorii...dar avem experienta nu ne sperie! In rest el este un copil extraordinar. Cuminte,mancacios...mai ales mancacios.El trebuie sa roada cate ceva in permanentza cand nu se joaca.Nu-mi venea sa cred...dupa cum era Dani(si inca mai e mofturos putin)...Luca n-am treaba cu el.

Ne-am mutat si noi din luna martie in casa noastra.Am terminat-o si a iesit asa cum visam.Interioare....super noroc cu colectia mea de "Domus" care m-a ajutat enorm. Este ceva intre Clasic si Modern,tineresc,plin de culoare si foarte "cald",primitor. Mai sunt cateva de pus la punct dar cu timpul.De ex...draperiile...mi-a placut la o firma niste modele...super dar preturile...ne luau 45 milioane pe doua perdele si o draperie...am optat momentan pt jaluzele verticale care cu timpul le vom inlocui.In fine...mai sunt...sanatosi sa fim!

Ce sa va mai spun de noi...

Aaaa...eu ma lupt cu vre-o 13 kg in plus. Am inceput de o saptamana Montignac,vreau sa ma apuc si de Pilates....ce mai,poate reusesc sa revin in forma ca mi-e urat cand trec prin fata oglinzii.Parca-s un tanc.Nimik nu mai vine calumea pe mine...

Pup si mai intru.

Am pus si poze mai recente...cine vrea sa vada copilutii AICI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Giana ce grasunei superbi ai! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii, cum de fapt iti si aduc, nu-i asa ?!?
Succes lui Dani cu olita ! Bafta lui Luca la dintisori ! Felicitari de casa noua! Am vazut-o in poze... e superba! S-o stapaniti sanatosi. Tie, iti urez muuult succes la dieta ! Sa slabesti frumos, usor si repede.
Si... te mai asteptam la povesti !



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput