Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Am intrat sa va doresc un week-end placut,noi vom pleca de maine la tara,facem parastas de 7 ani pt bunicul meu si nu cred ca mai am cum sa intru pana luni.
Aseara am avut musafiri,fiind ziua mamei mele,iar fetele au fost de belea.In primul rand nu au vrut sa doarma pana nu a plecat si ultima persoana,asta in jur de 24.Cat era de mica Stefi nici nu "a vrut sa auda" de somn.In schimb a papat ca niciodata:mancarica ei,ceva branzica,ceva friptura de pui,dar si aproape o sarma.Efectiv atunci cand ne vedea ca mancam tipa sa-i dau si ei.
Iar Codruta a fost o adevarata domnisoara.Mi-a cerut sa o imbrac frumos "doa'vin musafii si tebuie,tebuie,auzi,sa fiu fumoasa".
Acum va pupam dulce si ne "vedem" luni.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Dragi inimioare, am intrat o fuga cu un anunt de la Irda .

La 00:40 s-a nascut Antonia Gabriela, 2283 g si 45 cm.

Bine ai venit pe lume, pui mic, sanatate si mult noroc! Iar mamicii refacere usoara si mult laptic!!!

Sunt bine amandoua, nastere naturala pana la capat (nici macar epiziotomie ).




Diana 32+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

BINE AI VENIT PE LUME ANTONIA (tiza lui Maria) sa fii sanatoasa, sa ai norok si fericire.

Mamiko sa va traiasca sa va bucurati de ele, vai de taty al vostru




Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

BINE AI VENIT PE LUME ANTONIA (tiza lui Maria) sa fii sanatoasa, sa ai norok si fericire.

Mamiko sa va traiasca sa va bucurati de ele, vai de taty al vostru




Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Diana tu cum te simti? Mai ai si tu putin

Cami tu ce faci? Ai aflat ce ascunde burtika?

Mai intrati si ne spuneti si noua ce faceti



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Ma bucur tare sa vad subiectul nostru mai animat.
Simona bine ai revenit si imi pare tare rau de pierdera suferita.
Diana, mersic de asa anunt frumos.
Irda sa iti traisca papusica. sa fiti sanatoase!
si eu sunt tare ocupata la munca, am apucat sa mergem in Tenerife totusi cateva zile: frumos, dar total neospitalier(personalul). tot la noi la mare e susperb(Cta).
Fata mea a crescut si ea: are 14.500gr si un pic peste un metru. canta frumos si in ro si in engleza. si ii place sa spele pe dinti singura si o face destul de bine. la olita suntem codase, nu a facut decat vreo 4 pisuri adunate per total pe o periada mare de timp kk never. in pampers. am inscris-o la gradi pe sept si tre sa faca la olita ca altfel nu o primesc. perseveram.
mersic Diana si fetele de urari de sanatate. avem programare pe 3 iun. sper sa fie ok, doar durteri de crestere pt ca s-a lungit mult.

mi-a trecut pauza,

va pup


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Bun venit pe lume Antonia Gabriela ! Irda sa-ti traiasca bebelina si sa fie papacioasa... ca sa creasca repede mare si frumoasa!






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Nicoll_mada, sper sa va simtiti bine la tara, chiar daca mergeti la parastas... profitati din plin de aerul curat! Pupam scumpetele tale ca sa se recreeze bine in weekend.

Diana Mirela, mai povesteste-ne cate ceva si despre voi ...

Emaaimee, dam pupicei piticotului tau ca sa fie bine la controlul medical si sa scape cat mai repede de pampersuc .

Dam pupicei la toata lumea . Pe mai tarziu.






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Ei buna seara mamici , tatici si pitici. Dupa lupte seculare cu timpul liber am reusit sa strabat pina aici. Ma bucur tare mult pentru minunea Irdei, sa-ti traiasca !
Am vazut ca ati deschis un nou subiect :olita. David face pisulica la toaleta de un an dar numai pisulica. Cu 'treaba mare' e mare problema pentru ca face in chilotei nu are nici un stres. am incercat cred ca toate variantele de convingere si nu am reusit sa-l apropii de olita. Saptamina viitoare o sa incerc si cu capacul de wc , acela pentru copii. Oricum sunt tare stresata pentru ca l-am inscris la gradinita iar educatoarea mi-a spus ca daca nu face singurel ce trebuie la olita mi-l va da pe David acasa ca ele nu au timp de schimabat si spalat copilul. Asa ca pina in toamna va trebui sa rezolv ceva. Pe de alta parte nu inteleg de ce la pisu se duce singurel si face la toaleta, daca suntem afara chiar isi da singurel pantalonii jos sa faca iar treaba mare o face direct in pantaloni. Ma gindesc ca poate nu isi da seama , poate nu simte habar nu am David a avut mereu un tranzit intestinal usor. Am sa cer sfatul si medicului de familie saptamina viitoare.
In rest suntem bine, a inceput si David sa vorbeasca mai multe. Deja inteleg ce spune desi stilceste si e tare haios. Acum este acasa , va pleca la tara peste o saptamina.
Inchei aici nu inainte de a va ura cit mai multe clipe frumoase alaturi de piticii vostrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna Valy. Imi pare rau sa aud ca s-ar putea ca David sa aiba probleme . Intradevar, trebuie sa vezi si parerea unui doctor. Iti uram multa bafta ca sa fie totul bine ! Si succes cu olita sau toaleta.








"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput