Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Heeeiii fetelor... pe unde mai sunteti??? Mi se pare mie sau am cam "monopolizat" eu subiectul ?!? Mai dati cate un semnulet de viata si voi!
Va pup pe toate si va astept......



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Multumim frumos pt aprecierile la adresa noastra,cate un pt fiecare!
Ema spor la treaba si pupicei Oanei!
Diana sarcina usoar in continuare,sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi si sa ajungeti la termen.Cat despre a doua fetita...daca vreti voi va veni si ea,noi va dorim sa vi se indeplineasca dorintele!
Cryna am sa incerc sa vad cum fac rost de un scaner sa vedeti asemanare intre mine de atunci si Codruta de acum!Asa e,suntem mandre nevoie mare de faptul ca ne seamana copii!
Giana bine ai revenit si sa stapaniti sanatosi casa,ce mai e de retusat le faceti voi in timp.Scumpi foc cei mici!
Va pup,ma intorc la lucru!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Yupiii ! Am reusit sa scapam de pampers! Zilele astea am reusit sa-l culc si fara... avand rezultate satisfacatoare. De acum, zic eu ca am scapat. In sfarsit ... suntem pe drumul cel bun iar, Robert da dovada de copil foarte intelegator! E mandru nevoie mare ca-i baiat mare si gigea ! Sper sa nu-l laud degeaba ...

Fetelor, va astept si pe voi, sa reusiti sa ne dati vestea cea buna legata de acest succes: olita, toaleta... scapat de pampers definitiv ! Bafta in continuare, ca sa ne bucuram si noi impreuna cu voi !

Nicoll, astept cu nerabdare "confruntarea"!

Va pup pe toate ... si va astept la scris!!!



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata! Tot eu bantui pe aici...

Hai sa va zic "una de bine si una de rau" ...
De rau: Robert si-a facut ieri, afara, o julitura la genunchi de toata frumusetea! Asa ca, astazi cam schiopateaza... Dar, o sa-i treaca lui... si cate alte julituri or sa mai vina de acum ... hmhh, hmhh...
De bine: ceva nostim. Pentru ca Robert uda copaceii... cand simte ca vine pipi cere, iar cum, cateodata pipisorul se lasa asteptat... sta el ce sta, asteapta ce asteapta... si cand se enerveaza zice: "Da' hai pipi odata! Iesi odata!" . Asa face si la toaleta, cand simte ca vine si iese mai greu . Chestia asta i-o ziceam eu, cand incercam sa-l invat cu olita si el imi zicea ca nu iese pipi... eu, de colo: "cearta mami pisuletul ca sa iasa ." Iar el a bagat repede la capsor ! Iar acum, cearta pisuletul cand se lasa asteptat. Hi,hi,hi...






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mersic mult fetele.
Giana, frumuseii baietei ai ma bucur ca v-ati mutat la voi in casa,f frumos din ce se vede. legat de draperii si aici e cam la fel, care sunt super costa o avere peste 300 clel mai ieftine. di nu am timp caut, asa ca tot ma uit pe net. pe aici se pun blinds uneori chiar de constructor daca iei show house. noi deocamdata avem blinds si am gasit pedele frumo. am avut si niste draperii cam nasoale,pe unele deja le-am schimbat. mai cautam si noi.
poate sunt si in Ro ceva de genul asta
http://www.argos.ie/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?langId=-1&storeId=30001&partNumber=0934200
sau
www.argos.ie/webapp/wcs/stores/servlet/Search?storeId=30001&langId=-1&categoryName=category_root&subCategoryName=Furniture%20and%20furnishings&category=9569619&freeText=BLINDS&prodPage=10&info_browse_level=1&info_catcount=109&sort_field=Lowest%20price&canned_results_trigger=%2528free_text%253D%253D%2528%2BBLINDS%2529%2529%2528mode%253Dpage%253D%2528%2BSEARCH_x2B_NAV%2529%2529%2528cfg%253Dgrouped_display%253D%2528%2B_x31_%2529%2529%2528cfg%253Danswers_per_page%253D%2528%2B_x31_0%2529%2529&position=71&catcrumb=1~category_root~Furniture%20and%20furnishings~9569619~BLINDS~109~" target="_blank">alt link


tre' sa va las

am editat la cererea publicului(Crina),sorry, e mai simplu sa pun link cand nu am timp deloc.
ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Diana, sper sa fiti bine acum ca mai ai un pic. wow, mai vrei un bb? si eu vreau inca 2. bravo voua ca ati scapat de pampers.
si la fel bravo celor care au mai reusit.
sunt plusuri si minusuri chiar daca nu face inca la olita: Oani de ex papa mancare bucatele de pe la 8 luni. asa ca ma consolez si eu cu gandul si mai incercam. nu vreau sa o fortez sa se constipe, o iau cu mine la baie. avem si noi reductor, o laudam cand sta pe el: vine toata familia si aplauda( normal ca si noi chemam pisul sa iasa). la fel si la olita cand sta avem reward chart cu magnetei caraghiosi care stau pe chart. ii primeste cand sta la olita(cate unul), vorbim despre lucruri legate de olita/pish, etc. o intreb diverse si daca raspunde corect primeste inca un magnetel.
on her own time(pna in sept) sper sa vrea la olita.
eu am fost sub regimul terorii, dar a trecut. mi-au plecat teroristii(soacra&consortul). am fost la un prag de depresie nervoasa. si iau plastile anti depresive.
in plus ultima vreme am fost pusi la incercare. a fost tare greu. inca e greu, dar o sa fie bine. sper.
de asta nici nu am avut putere sa va scriu .
sa stiti ca daca nu apareti, ma mut de aici. io cu cine vorbesc?
haideti inapoi!!! am o groaza sa va spun.
gata pauza mea, trebuio sa va las ca sunt constiincioasaca nu ma controleaza nimeni. n-are cine ma lauda


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Woow... Ema, mama draga... ce fel de link baga-si tu acolo ?!? Ca labarteste toata pagina... Scuza-ma ca-ti zic... dar, daca poti repara ceva... te rog frumos ...
In rest, ii uram succes lui Oani cu olita , te asteptam sa ne mai povestesti de voi si suntem alaturi de tine ca sa te faci bine ! Ma bucur ca ati scapat de sub regimul terorii si-ti tinem pumnii ca sa fie totul bine de acum inainte! Multa sanatate !


Hai sa va povestesc un pic despre trasnaia lui Robert de azi ...
No, noi stand la parter, avem balcon cu beci... iar, azi bunicul trabaluia prin beci... si-i vine lui Robert a se pisa! No, se duce el in balcon, la bunica-su (care era in beci)... se descheie la body si... pisssss... in beci ! Ii mai si zice lui bunica-su: "Bubu, uite pis!!!". Noroc ca era bunica-su mai prin fundul beciului... ca, altfel il pisa in cap . Si... mai apare si bucuros nevoie mare, mandru la mine: "mami am facut pis in beci, la bubu ala!" No, eu ce sa mai zic acum... ca abia ma abtineam sa nu rad... L-am dojenit un pic... ca nu-i frumos, dar... ce mai era de facut ...





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Cryna, felicitari pt. scapatul de scutec! Cat despre isprava...a avut noroc maaare bunicul .

Anca, asa e, am vrea 3 copilasi...dar cine stie. Pana o sa avem locul nostru o sa mai treaca ceva timp si apoi vom vedea. Acum trebuie sa ma ocup si de cariera, vrem sa plecam in afara, sunt o gramada de facut.
Oani o sa renunte la olita pana la toamna . Eu am ajuns la concluzia ca pana nu sunt ei pregatiti pt. ceva, degeaba insistam noi.
Eu eram cam stresata ca Iulia nu prea vorbea in propozitii...ei, si cand si-a dat drumul, sa te tii. Inca mai are cuvinte de-ale ei, dar pronunta foarte clar "r"-ul .

Iar despre musafiri stresanti, ma bucur ca ai terminat si imi pare rau pt. suferinta provocata. Eu ma lupt cu insistenta unora de a veni sa stea la noi tocmai acum, cand astept sa nasc din clipa in clipa, nu am voie nici pe scaun sa stau, nu mai zic ce greu e in lauzie, stiti si voi. In fine, trebuie sa pun piciorul in prag si gata.

Altceva...am pierdut dopul gelatinos, colul e deschis, marti merg la control iarasi sa vedem cum se prezinta bb.

Si, apropo, mai avem o graviduta printre noi. Daca nu apare la felicitat o sa o strig in gura mare .

Pupicei tuturor si sper sa mai intrati cate un pic, macar din cand in cand.


Diana 33+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


"LA MULTI ANI!" tuturor copilasilor de 1Iunie




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Diana Mirela, iti dorim inca o data toate cele bune ! Sa reusesti sa duci sarcina cu bine la termen!!! Si... este intradevar timp si pentru a treia sarcina (copil adica)! Succes ! Si pupici de la noi .

Lamurire : eu folosesc Opera... si... e cam varza la mine... ma chinui sa citesc, sa scriu, etc. ... nu va suparati pe mine! Am observat ca, cu Explorer nu e asa ... se vizioneaza DC-ul destul de bine. Dar, Opera imi merge mai rapid... asa ca... va rog frumos... nu mai labartati pagina .

Cine-i noua graviduta ?!? Heeeiiiiii.....!!!!! FELICITARI ANTICIPATE ! Chiar daca nu te stiu ! .





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput