Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna seara si de la noi!

La multi ani celor 3 mamici: Mad, Maria si Danuta!

sanatate bebelusilor bolnaviori!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Annisia, imi pare rau sa aud ca Yannis nu mai papa cum obisnuia.
Totusi...nu e chiar putin...decit daca il compari tot cu el. Eu cred ca e toana trecatoare...zici ca dintii nu-i ies....
daca e vesel, activ, si creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Magdaz, de vesel e; n-am ce zice. Numa ca va trebui sa beau o dusca de rachiu, ca sa tin pasul cu el...

A_alinta, eu am pomenit de miros si-l pomenesc de cate ori schimb pampersul. Am zis ca nu-mi mai trebuie aurolac... O sa renunt la abonament...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna seara, buna seara, ce bine-mi pare sa va regasesc!!

N-am citit nimic, ca de' am avut botez si ce botez... de vineri de la pranz pana luni la ora 20 am tinut-o tot intr-un chef, alergatura, topaiala, mancare, bautura...somn cate putin sa ne rafacem fortele... si tot asa, mai ceva ca la nunta si totusi nunta mea n-a fost chiar simpla...

Dar a iesit ex-ce-lent!! Poze...saptamana viitoare cand le voi primi si eu de la fotograf.

Marti dimineata abia m-am dat jos din pat, am ajuns la servici la ora 10!!

Recomand restaurantul fara nici o ezitare, muult mai bine decat la altele de 4 stele... si a fost prima data cand am mancat acolo ... am zis ca merg ca la "surprize, surprize" ...dar a fost de exceptie, e genul de local unde te-ai mai duce sa mai mananci o data sau de mai multe ori.

In rest...munca, munca si iar munca...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

annisia, zau asa, nu ma baga in transa,dar ma mir cum un bot atat de mic poate sa faca ceva asa "parfumat"?!... e jale, dupa ce-o schimb trebuie sa aerisesc... numai de la cerealele alea cu fier cred ca i se trage..
ce-ti mai face puiutu?

ce sa va mai spun, fetelor, ca inainte sa ma apuc sa scriu aveam o mie de lucruri de povestit si acum gata , s-au dus nu stiu pe unde... sa nu va zic ca adineauri vroiam sa-mi torn suc de portocale in farfurie!?!... ce sa fie?.. ca parca nu pot sa dau vina nici pe primavara asta care nu mai vine....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Andriessssss, nu ai citit din urma, dar iti spun eu ca m-au luat grijile pe sus si am uitata de botezul tau. Vroiam sa vin sa te vizionez in direct la restorant... Asta cred ca era ca la "surprize-surprize"... Hihihihihi... Ma bucur sincer ca ti-a placut si a iesit totul exact cum iti doreai. Iti zisei ori ba sa nu-ti faci griji ca nu te trimet in balarii????


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Madalina, Maria, Danuta, La multi ani! Sa fiti fericite, sanatoase si voioase!

La noi e jaaale! Miruna e cu febra aproape 40 de ieri dimineata. Simt ca ma lasa puterile.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

hai ca parca ma mai adun asa, cate un pic
nu avem nici un gand sa ne apara vreun dintisor cu toate ca rontaie la greu ... mai are un pic si isi baga toata mana in gura... andrei la 1 an nu avea nici un dinte, cate ganduri negre si griji, ( ii lipseste ceva vitamine s.a.m.d, stiti prea bine ganduri de mama ingrijorata )...la 1 an si o saptamana ii aparusera 4 ...
doamne , cand ma gandesc ce stresata eram si cat de relaxata sunt acum!
la fel cu statul in fund.. alex sta putin fara sprijin, andrei la 6 luni se prelingea in toate partile... cata suparare pe mine, ca are copilul ceva de nu poate sa stea in fund, ca in carte asa scrie , la 6 luni copilul sta in fund... sa-l vedeti acuma ca e aproape cat mine!
nu mai compar cu nimeni si sunt tare linistita! atata timp cat creste si are zambetul pe buze de cand se scoala nu am de ce sa-mi fac probleme... fiecare are ritmul lui propriu, unii sunt mai iuti si apoi stagneaza, altii mai lenesi si recupereaza cand nici nu te astepti.... de ce aceea sunt minuni si sunt unici!

va pup pe toate si incerc sa fiu un pic mai activa...

nana, multa rabdare iti trebuie acum .... stiu ca e usor sa dai sfaturi, numai tu stii prin ce treci cand vezi ca nu mananca.... ai incercat sa lasi pe altcineva sa-i dea sa manance/iar tu sa nu fii prin zona? .. hai sa-ti spun ce-am patit eu odata... mandruta mea nu putea sa adoarma si eu incercam sa-i cant , s-o legan... eram nervoasa , nu mai stiu din ce motiv, cert este ca desi tonul meu era bland, in interior erau nervi... nu am reusit cu nici un chip sa o adorm... doar ce a luat-o taica-su, i-a cantat 2 minute si a adormit... morala: chiar daca tu pari calma si relaxata in fata lui , e posibil ca el sa-ti simta ingrijorarea si zbuciumul interior... legatura puternica exista chiar daca nu mai e fizica , prin cordonul ombilical... iar ei ne simt starile... si eventual sa i se sustraga atentia de la ceea ce face ..eu stiu, avioane, si alt fel de jumbustcuri, sa nu realizeze ca mananca... scuze daca ti s-au mai spus toate astea dar vreau sa te ajut si eu cu ce -mi sta in putere....
astept vesti din ce in ce mai bune despre fluturas




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Bunaseara,iata-ne si pe noi,cu intarziere e adevarat,dar sambata am avut botezul,a fost super,nici nu ma asteptam sa iasa asa,David,saracul s-a speriat si a plans rau cand l-a bagat in cazan.Era cel mai mare dintre bebei,si cel mai sic imbracat,cu hainute moderne de la college.A,si imca ceva,avem de o saptamana 2 dintisori,nu a plans,nici febra nu a facut.Cu mancarea,nici noi nu mai mancam asa bine,accepta mai mult fructele decat supa sau piureul.
Doresc multa sanatate bebeilor bolnaviori.

Mami de DAVID ANDREI (02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Andries, mami25, sa va traiasca micii crestini
Si totul a iesit perfect, bravo ! Andries, m-ai spart cu petrcerea de 3 zile

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput