Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna seara si de la noi!
La Multi Ani, sarbatoritilor zilei, mamici, flacai si mandrute!
Noi nu am mai intrat de multicel pe forum,dar din cate vad s-au intamplat multe. Au crescut comorile noastre, si deja discutam despre domni si domnisoare!
Andrei al nostru are 5 luni si un meniu destul de diversificat: dimineata pe la 10, mananca fructe( mar + para+portocala) cu biscuiti(fara gluten)sau branza de vaci. La pranz ii dau supa din legume (pastarnac +telina +ceapa +cartof +ardei gras +dovlecel). Pasez toul mai putin ceapa, iar dupa -amiaza cerelale cu lapte si banane. Accepta foarte bine totul si nu face deloc nazuri. Initial am crezut ca are prea multe alimente la varsta luni, dar medicul de familie a spus ca pot merge in continuare cu astea. Am incercat sa-i dau si mancarica de la borcanel dar nici nu a vrut sa auda, asa ca daca trebuie sa plecam in deplasare, luam papica la borcan, preparata acasa. In rest este foarte vioi, a luat bine in greutate si acum ne pregatim pentru primii dintisori. Avem totusi o problema: in ultima saptamana nu mai vrea sa bea apa sau ceai. Am incercat sa-i schimb ceaiul, am schimbat si biberonul, i-am dat si cu lingurita dar bea foarte greu. Ma gandesc ca ii este si lui sete, mai ales dupa ce mananca, dar nu da semne si atunci ii dau de la mine. Acum ii dau lichide cu seringa si asa bea. Voi ati avut probleme de genul asta? Eu abia vineri ajung la medic.

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi, sanatate, fericire, noroc si multa iubire !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

a_alinta, bine ai revenit ! Ma bucur sa aud ca esti relaxata in privinta progreselor dulcetzelei; deh, asa e cand ai experienta ! Nu ne mai pui si noua ceva poze, sa=ti admiram comorile ?



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

N-am avut net dimi, iar dupa-amiaza m-am apucat de bucatareala, aniversam casatoreala si am stabilit ca o facem home.
Nu degeaba m-a facut nevasta , tre'sa umplu oalele si tavile din dotare, nu ?( mi-am pus si basmaluta ......)
va pup, mai am de terminat , daca mai am cum, revin, sa citesc si din urma.
sper ca sunteti bine, pupici !

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

ana - multa sanatate mirunei...of, virusii astia!sper sa nu ia si vlad.
andries - sa va fie de bine!asteptam poze.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Am venit si noi din vizite, am hranit fata, i-am facut baita si ne uitam la film. Tati sta acasica cu noi de duminica pt ca trebuie sa ma ajute cu fata si ma ajuta foarte mult.
Vreau sa urez si eu La multi ani sarbatoritilor de azi cu putina intarziere.
Andries, Mami25 felicitari pentru micutii crestini.
Slippers imi pare rau pt Miruna, sa se faca bine.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Andries si Mami25 felicitari ptr micutii crestini!



Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Andries, mami25 felicitari pentru micii crestini, sa fie sanatosi si norocosi, iar voua sa va aduca numai bucurii.

Slaba activitate astazi....ati intrat in greva?????????? hihi

Am si eu o intrebare, parca de 2 zile Cristi nu mai umple asa tare pampersii, dimineata este ok, dar peste zi nu mai face pipi asa cum facea inainte, sa ma ingrijorez??????///
El este vioi, papa bine, bea apa si laptic de la tatzi....... nu stiu ce sa cred.

Baiatul doarme, asa ca merg langa el sa profit si eu.....noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Afibebe,Mandarinutza,slippers multumesc pt. urari

Ana,multa sanatate Mirunicii!

Multumesc pt. cadouas Luy esti 'unica', ce mai!

Magda sar'na pt. urarea deosebita!Mereu ma inveselesti,mai ales cand scrii de 'acvariu'(cred ca ai niscai ascendent in vreo zodie de apa )

Andries,mami25 sa va traiasca micii crestini!

Papanash,la mai multi ani fericiti!(oau,cu basmaluta numai...?)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

wow, ce liniste.....



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput