Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Greyeras, ma bucur ca sunteti mai bine.
Cecilia felicitari pt mancacios.
cand va aud ca mai aveti un kg de dat jos imi vine sa .
eu mai am 16 cel putin.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna ziua la amiaza, ma scuzati ca apar asa tarziu, dar am avut ceva de mesterit. Nu de alta, da' la asa chef, cu 3 mamici sarbatorite in aceeasi zi, nu cred ca vom mai avea ocazia sa participam prea curand.
Deeeci, se impunea sa ne pregatim in consecinta
Nuuuu, nu cu povesti ( alea-s de adormit copiii ) ci cu un cadoutz asa, mai special.

La multi ani, www.flickr.com/photos/septoct2007/2329115428/" target="_blank">Danuta !
La multi ani, www.flickr.com/photos/septoct2007/2329130500/in/photostream/" target="_blank">Mad !
La multi ani, www.flickr.com/photos/septoct2007/2329165882/" target="_blank">Maria !

Sa fiti sanatoase, fericite, iubite, implinite, sa va bucurati de familiile voastre minunate si de prieteni ! Fie ca zambetul sa va fie mereu pe buze si in inima ! Iar ziua de azi sa fie speciala, cu muuulte cadouri frumoase ( cadourile de la mine le gasiti sub nume, sper sa va placa )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

gabitz, alinkav, sim, cecilia, andruzza, SabinaY, myral, maruntzica, danuta36, betty, yaia, alinush,afibebe - va multumesc si voua pentru urari

quote:
Originally posted by danuta36
N-am primit niciodata asa de multe urari am ramas fara cuvinte(si asa nu eram prea vorbareata )
Va pup inca o data...




hihihi parca ma descrii pe mine... si eu tot asa vorbareata sunt .

Deci aveti din partea mea:

nana, tin pumni sa pape fluturasul. Azi un pic, maine un pic si sa dea DD sa pape cat trebuie ca sa nu ajungeti la sonda



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offf, eu nu stiu ce sa ma mai fac suratelor cu bebelusul meu. Tot nu mananca neam. Il mai pacalesc in somn, dar nu imi iese figura mereu. Azi de dimineata a papat in somn si cand s-a trezit a vomitat inclusiv siropul si vitaminele pe care i le dadusem... Iar aseara, poftim figura, a mancat in prezenta lui tati, care facea pe mascariciul sa-i distraga atentia, jumatate de borcanel de fructe.
In rest este extrem de energic. Mult prea energic chiar. Nu sta locului o clipa. Au venit ai mei pe la noi azi si tata a zis ca l-a capiat nu alta. I se pusese pata pustiului pe cravata lui Coco (bunicul) si pana nu l-a spanzurat bine pe bietul om si nu a prins-o s-o balosheasca nu s-a lasat. Apoi a inceput sa urle, ca isi terminase omul treaba si nu mai avea nimic interesant de facut. Saracul tata il luasera toate transpiratiile si i l-a pasat lui Dodo (bunica), pentru ca s-a recunoscut dovedit de botzul asta de carne. A luat-o si pe mama la o mushcaceala si i-a trantit cateva jucarii in moaca, de-a linistit-o si pe dansa. Au plecat saracii obositi gata, de ziceai c-au carat pietre de moara.
Eu m-am declarat cat de cat multumita, ca mi l-au lasat obo-shtrobo si a reusit si el sa atipeasca, cu urletele de rigoare desigur... Nu mai am timp de nimic. Mereu trebuie sa stau cu ochii pe el ca pe butelie, ca face ce nici cu mintea nu gandesti. Il lasi undeva si il gasesti in cu totul alt loc. Isi trage plapumioarele pe moaca, se rostogoleste de la un capat in celalalt, tipa, tot timpul pedaleaza si sa nu cumva sa aiba ceva la indemana ca arunca tot. Mai tineti minte cand ziceam ca eu un copil zanatic din asta imi doresc; na ca il am! Data viitoare o sa ma gandesc mai bine inainte sa imi doresc ceva... Hihhihihi....
Sa vad ce ma fac eu cu mancarea asta... Daca o tine tot asa, o sa ma internez cateva zile cu el in spital, pentru niste analize mai detaliate. Ma gandesc ca la cata energie consuma, nu are frate nevoie de hrana? Nu mi se pare ca a mai slabit. Ba chiar intr-o zi m-am si mirat ca a luat in greutate fara sa fi mancat mare lucru. Noroc ca mai suge cand si cand ca altfel...
In fine, sper ca va fi bine pentru toata lumea. Pup toti bebelasii si mamicile lor. Multa sanatate, fericire si liniste pentru sarbatoritii zilei, atat mici cat si mari!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Marunziko eu fara ceva dulce dimineata(cereale su marmelada) nu-mi functioneaza creierasul sau mai bine zis nu am energia necesara...daca reusesti sa iesi zilnic a plimbare e bine...stai sa vezi cand o sa inceapa sa mearga.

Anisia daca a mai papt si de la tine ceva subtante tot a tras ...putinul ala si tot e ceva.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

in sfarsit, am ajuns si eu la zi! numai ca nu mai am in cap decat ultimele discutii...normal, ca la cate minuni si mamici de minuni sunt aici....
avem cercelusi!!! am niste niste emotii, de nici eu nu stiu de ce... bineinteles ca a plans, chiar mai rau decat la vaccin, iar pe ureche nu i-a dat decat cu dezinfectant inainte de gaurire... urmeaza sa o stergem 8 saptamani , de cate 3 ori pe zi, cu apa purificata....dar cine are cercelusi?!?
noi mancam cereale dimineata, nu mai stiu cine zicea ( v-am spus ca e enciclopedie acum capul meu , am idei de ce s-a discutat dar nu mi-a ramas si numele ) ca nu ii da cereale ca sunt dulci si apoi primeste mai greu piureul de legume si fructe.... eu am gustat si nu sunt dulci, fetelor! pot sa zic ca sunt chiar fade... vorbesc de cereale fortificate cu fier)....
sa nu va zic ca m-ati speriat voi cu carnita si oul pe care deja il dati! cum ati reusit, dragelor, ca noi am inceput diversificarea de la 5 luni, acum 3saptamani, si in afara de cereale, morcov, mar si de 3 zile para n-am reusit sa-i dau altceva...fiecare aliment il dau cu taraita in prima zi, dublez cantitatea a 2-a zi, a 4-5-a zi pot sa zic ca a mancat masa numai din alimentul respectiv... si apoi o luam de la capat cu un alt aliment...
vorbeati de modificarile scaunului de la diversificare... dar nu pomeneste nimeni de miros??!!!...la noi e jale!
revin in cateva momente



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

asa se si procedeaza...se da cu tariita pt obisnuirea stomacelului lui mic...
cam o saptamana piure de legume si a;poi se incepe cu o lg de carne care se fierbe separat de legume in prima instanta!
Pofta buna la bb!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by luy

Buna ziua la amiaza, ma scuzati ca apar asa tarziu, dar am avut ceva de mesterit. Nu de alta, da' la asa chef, cu 3 mamici sarbatorite in aceeasi zi, nu cred ca vom mai avea ocazia sa participam prea curand.
Deeeci, se impunea sa ne pregatim in consecinta
Nuuuu, nu cu povesti ( alea-s de adormit copiii ) ci cu un cadoutz asa, mai special.

La multi ani, www.flickr.com/photos/septoct2007/2329115428/" target="_blank">Danuta !
La multi ani, www.flickr.com/photos/septoct2007/2329130500/in/photostream/" target="_blank">Mad !
La multi ani, www.flickr.com/photos/septoct2007/2329165882/" target="_blank">Maria !

Sa fiti sanatoase, fericite, iubite, implinite, sa va bucurati de familiile voastre minunate si de prieteni ! Fie ca zambetul sa va fie mereu pe buze si in inima ! Iar ziua de azi sa fie speciala, cu muuulte cadouri frumoase ( cadourile de la mine le gasiti sub nume, sper sa va placa )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



Luy multumesssscccc



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Buna seara.
Cineva intreba pina cind a fost dereglat programul de somn al lui Cristian...nu vreau sa va descurajez-pina la 2 ani si ceva, dar de trezit noaptea , asta a fcut pina la 3 ani si jumatate.
dar mai stiu de altii care au avut ceva pb pina pe la un an, un an si un pic, si le era mult mai bine dac dormeau cu mama in pat.

Cu kilogramele acush ma duc sa ma cintaresc....mda, tot alea 3 pe care le dausem jos si saptamina trecuta. Stagnez, dar recunosc ca am facut niste abateri zilele astea. oricum, am observat ca si slabitul asta e in salturi. Initial am dat f putin in primele 10 zile vreo 700 grame si apoi in 3-4 zile 2-3 kg. acum vad ca stagnez, dar nu stiu daca am mai mincat suficient de hipocaloric.
eu am redus piinea la 3 felii/zi-nu pot gindi daca nu am glucide deloc. fara dulciuri complet, asta incluzind patiserie, praji de casa, biscuiti.
am renuntata si la cerealele mele favorite, nestle fitness, care numai fitness nu erau...dimineata maninc cel mai bine: 2 sandvisuri cu salam sau muschi sau un ou cu piine.
la prinz maninc supa cu carne si un fruct si o felie de piine. seara doar un bol cu iaurt de casa cu o felie de piine. sau fructe cu suc de fructe.
nu am suferit deloc de foame cu regimul asta.
prinzul are loc la 5 pm.cina la 9 pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

pentru 3 fete cucuiete, care sunt tare inimoase si simpatice:

La multi ani cu sanatate
Sa va bucurati de toate
Anul asta sa va fie
Tot numai o veselie !

Maria Danuta Madalina

Se putea sa nu urez pentru "acvariul" din schimbul 3...?

Mergi la inceput