Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

bb_yasmi, vroiam sa-ti zic ca m-am apucat sa fac rostogoliri cu Alexia dupa ce am vazut-o pe Iasmina cum se intoarce. Foarte voinica fata ta!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vaaaaaaaaai mie cat ati mai scris..no, eu cd recuperez???

eni..deci si voi aveti 4 mese..ca si noi..cam asa..200, 200, 150 si acu sa vedem..sper tot 200..dar azi a fost zi norocoasa de a mancat atat.
si eu il trezesc..azi m-a omorat cu somnul..a dormit de a spart..nu-s ce va face la noapte...

da ecaterina..sa nu le stricam somnul..dar cd n+a mai mancat de 6-7 ore si e deja seara, ce sa le faci? tre trezit.

ma, stiu si eu faza cu 5 mese..dar dc se trezeste la 7 si se culca la 10..sunt 15 ore..ar insemna sa+i dai din 3 inj 3 ore ca sa iasa asa. mie doar 4 mese imi ies.

fug la bb sa facem baita sa ne mai jucam, ca a binevoit sa se scoale.
poate mai citesc pana ma culc.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna seara!
Am citit mai in urma ....si am vazut ca Aralia intrebai de ceva de dat pe fata pt dermatita!
Eu la recomandarea pediatrei am luat apa de curatare de la Mustella si crema pe care o poti folosi si pt corp unde are bubite!Piticei i-a trecut cam in 3 zile...si acum are fata foarte curata si nici nu i-a mai aparut nimic!Ideea e sa o dai cam de trei ori pe zi pe fata,mai inati o cureti cu apa aia si apoi o dai cu crema!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

alina aici sunt amandoua filmulete!! acuma mai incarc unul... http://family.webshots.com/video/3016978510103148379yfneoQ



.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



bb, pe-astea le-am vazut. Ti-am si scris atunci. Super Iasminica! Eu astept si al treilea clip!!

Maria, a facut baita, a dormit putin si acum s-a trezit iar. :(( Asa ca am fugit.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Aralia,am remarcat nu numai ca este vorbareata,ci si ca este dornica de o dicoteca ceva- unde vrea sa plece? mai are un pic si se ridica direct in funduletz !
BB,si eu am vazut-o pe nazdravana Yasmi inca de ieri (sau alaltaieri ); nici nu ma mira forma ei, cred ca de la atatea plimbari i se trage
Adina,cum mai este Floris? tot asa des s-a trezit?se trezeste pt. papa sau asa, pur-si-simplu, pt. joaca,conversatie?Ce mai face Jasminica?


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:



Buna seara!

Am aparut la apel, ca doar m-a strigat Irina {pup]...
Am fost pe aici zilnic, dar nu am mai scris, nu stiu de ce...am avut o perioada cam proasta, cu moralul cam jos si nu vreau sa va transmit starea mea.
Am venit sa va spun ca voi pleca pt. vreo 10 zile la mama, la Craiova..asa ca nu ma dati disparuta.
As avea multe sa va scriu, mai ales sa raspund multora, dar nu am energia necesara...si nici timp.Ma duc sa ma odihnesc, ca am de condus destul maine, ca plec doar cu fata si cu ai mei...sotul meu ramane aici, la munca.
Va urez "La multi ani!" tuturor de 8 martie, sa fiti cele mai fericite mamici.
Va pup pe toate si pe toti bebelusii...o sa-mi fie dor de voi!
Noapte buna!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Vali,drum bun,sa aveti grija de voi! o sa fii rasfatata si poate o sa te odihnesti mai mult!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

si ca sa inchei cu scaunele, va recomand www.highchairs.com/" target="_blank">acest link; gasiti pe alese ..

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by anacami

Vali,drum bun,sa aveti grija de voi! o sa fii rasfatata si poate o sa te odihnesti mai mult!

Camelia, Sebastian si Stefania


Cami,multumesc mult!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele al treilea clip nu reusesc nicium sa il pun, e prea lunggg..... in el e iasmi care vorbeste, rade si "plesneste" jucariile de la centru de activitate!! oricum VA URMA si partea a3-a!!!!


.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput