Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Aralia

bb_yasmi, vroiam sa-ti zic ca m-am apucat sa fac rostogoliri cu Alexia dupa ce am vazut-o pe Iasmina cum se intoarce. Foarte voinica fata ta!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



ultima chestie pe care o face este sa isi scoata suzeta din gurita si sa si-o bage inapoi!!!! tare mandra mai sunt de realizarile ei...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Amy26

quote:
Originally posted by Jasmin012

pai daca va place, vi-l dau... de ginere.... Mi-a zis sa va uitati la el cum ii sta in rosu, tocmai am pus cateva poze


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza






e un scump si ii sta foarte bine in rosu...ptiu,ptiu sa nu-l deochi



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



mai ales www.flickr.com/photos/23373490@N02/2314940240/" target="_blank">aici...pai cum sa se deoache daca are rosu

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

dany, stai linistita..eu am iesit si pe ploiae, si pe lapovita..

amy, poti si fara Ca..lasi laptele intr+o oala, sa se acreasca.apoi, cd e asa ca un iaurt..pui la foc mic..sa se incalzeasca un picut si apoi pui in strecuratoate si gata.

wow..aralia..super!!!!!!!!!al meu nu face asa galagie...mamaaaaa..si cum isi ridica ea capusorul...uffff..bb meu e cam lenes comparand cu fetita ta...
bey io nu ma mai uit la clipurile voastre, ca am impresia ca al meu e mai inapoiat..

BB depinde si cat de cald e in casa..eu am 21 de grade si ii dau body cu maneca lunga si peste pantalon si bluzita. prefer ca aerul pe care il respira sa fie mai racoros si sa fie mai bine imbracat decat sa transpire numa intr+un body.

si eu fol apa de la mustela, chiar dc nu am avut decat o sg data niste bubite.



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by anacami


Adina,cum mai este Floris? tot asa des s-a trezit?se trezeste pt. papa sau asa, pur-si-simplu, pt. joaca,conversatie?Ce mai face Jasminica?


Camelia, Sebastian si Stefania



Cami, tot des s-a trezit. Poate ceva mai bine, dar... Nu se joaca/converseaza noaptea, de obicei vrea papa, insa numai scurt si gata, adoarme inapoi. Cand sa-l pun jos, iarasi se trezeste, cateodata, iarasi o runda de papica... Sau cateodata adoarme dupa 5 minute de supt fara sanse sa-lmotivez sa bea mai mult. Nu pricep nimic din comportamentul lui! Si seara inainte de culcare incerc sa-l indop, adica ii dau si completare, sa stiu sigur ca a papat suficient, dar degeaba, cred ca avea si asa suficient si numai m-am comlicat eu cu completarea.
Dar multumesc de gandurile bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Vali, drum bun, si sper sa-ti fie curand mai bine. Sa te odihnesti cat pot! Si eu cam am probleme cu moralul, sa stii ca te inteleg!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by vali_delide



Buna seara!

Am aparut la apel, ca doar m-a strigat Irina {pup]...
Am fost pe aici zilnic, dar nu am mai scris, nu stiu de ce...am avut o perioada cam proasta, cu moralul cam jos si nu vreau sa va transmit starea mea.
Am venit sa va spun ca voi pleca pt. vreo 10 zile la mama, la Craiova..asa ca nu ma dati disparuta.
As avea multe sa va scriu, mai ales sa raspund multora, dar nu am energia necesara...si nici timp.Ma duc sa ma odihnesc, ca am de condus destul maine, ca plec doar cu fata si cu ai mei...sotul meu ramane aici, la munca.
Va urez "La multi ani!" tuturor de 8 martie, sa fiti cele mai fericite mamici.
Va pup pe toate si pe toti bebelusii...o sa-mi fie dor de voi!
Noapte buna!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei




vali e doar o perioada incerca sa treci cu bine peste.... stiu ce inseamna sa stai langa butoi..dar ai grija sa nu sari in el.. eu doar il pazesc si incerc sa-l ocolesc ?
si stelutzaa aveti grija de voi..

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

adina ocoloste butoiu' offf...mai fetelor ce se intampla e vreo epidemie...?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by slimatei

adina ocoloste butoiu' offf...mai fetelor ce se intampla e vreo epidemie...?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"



Stefi, eu stiu ce-i lamine: lipsa acuta de somn, lipsa de socializare, lipsa de somn, lipsa de ajutor, lipsa de somn, si sa nu uit - lipsa de somn!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:


[quote]Originally posted by Jasmin012

pai daca va place, vi-l dau... de ginere.... Mi-a zis sa va uitati la el cum ii sta in rosu, tocmai am pus cateva poze


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza

Banuiesc ca vrei sa mi-l dai de ginere pentru Jamina, nu? Problema e ca ea are deja un cavaler, de care-i indragostita! Dar poate i-o trece :-))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Aralia
Pussi, parca tu ziceai ca Elena ta a avut o dermatita, cu ce ai tratat-o?



Si Robert are dermatita. Nu e f grav,dar e indeajus de sacaitoare. Ne luptam cu ea de cand era bebelus.Si nu trece,doar o amelioram.Speram ca va trece cand va fi mai mare.Pana atunci avem mare grija la ceea ce mancam (inca n-am detectat toate alimentele care ii fac rau,in afara de alune,arahide,conservanti. ),incercam sa pastram pielea f bine hidratata,ca e f uscata.Cremele cu cortizon sunt de evitat pe cat posibil,foloseste-le doar daca nu cedeaza bubitele cu altceva.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput