Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Danyyyyy, chiar vroim sa intreb fetele despre tine, cum mai stai cu dragostea??? Imi este dor de tine femeie! Sper ca esti bine, din moment ce mai vrei doua bucatzi. Si eu mai vreau. Inca nu sunt convinsa exact cand sa ma risc. Ma gandeam sa incerc intr-o seara si daca se prinde, asta e... Daca nu, o sa planific toata treaba; ca mai vreau un berbecut si un leut.
Cat despre Y, chiar e bronzat!!! Plus ca eu sunt mai gipsy la ten asa. Nu ai vazut poze cu frtele meu? El e tuciuriu bine. Nu stiu cu cine semanam frate ca suntem adunati de prin vecini. Noi doi nu semanam intre noi si nici cu parintii noastri...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Mihailescu Teodora, Bikmaria, Danielle, Luy Mario va multumeste pentru aprecieri

Cecilia frumos, frumos....l-am admirat pe papanasul Cristian


Teodora nu, nu l-am botezat. La noi e problema cu religia...nici unul dintre noi nu vrea sa cedeze...asa ca probabil o sa decida singur....e un subiect destul de sensibil pentru mine....dar asta este...

greyeras ce frumos se joaca Adelina cu mingiuca

Aeperju felicitari pentru iepurila

Ana ai niste copii superbi...si ce ochi frumosi are Vlad

Annisia saru'mana pentru link...eu l-am inscris pe Mario

Alinkav e dulce foc Olivia....dar nu stiu cum sta asa imbracata acasa...eu cand il imbrac...trebuie sa ies din casa in maxim 1 minut...asa ca nu avem timp de pozat


Sabina ce tare arata mancarea...hai ca imi faci pofta





Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Fetlili, hai ca tot ma tzin sa va intreb ceva foarte serios si uit. Asta este, la mine cu chestiile serioase e mai greu...
O finutza de-a mea vrea sa faca un bebe. Am trimis fata la analize, tot tacamul si i-a iesit ca nu a avut rubeola. Trebuie sa ii faca dozare de anticorpi. Intrebarea mea este: dupa cat timp poate sa ramana gravi? I-am facut programare la nea Nayel al meu (ar trebui sa-mi ofere coimision la cate pacinte i-am trimis si o sa-i mai...). Nenea doctoru era mai speriat de faptul ca tipa a avut acum 6 ani hepatita B. Cica vrea sa ii mai faca niscaiva investigatii. A mai fost cineva intr-una din situatiile anterioare? Spuneti-mi si mie despre ce e vorba si cum se poate rezolva treaba. Vreau sa-mi sustin fina si sa am un finutz sanatos pe viitor. Pai numai Roxana, frate???


Micul Yannis creste mare



Dpdv al rubeolei, oricind. N-a facut, asta e, sa fie sanatoasa. Ideea e ca tb sa se fereasca de copii, de persoane cu viroze, sa nu o ia in timpul sarcinii. O sa ma uit sa vad daca se mai poate vaccina cumva. asta ar simplifica lucrurile.
Daca face vaccin, tb sa astepte 3 luni parca, sa ramina.


Cu hep B..alta poveste.Tb sa isi faca ag Hbs si anticorpii anti hbs.
Daca are anticorpi, e bine, e vindecata...dar e putin probabil.

Daca e purtatoare(are doar antigen, dar transaminaze normale sau cvasi- normale )naste prin ceza si nu alapteaza.iarasi, poate ramine oricind, daca e doar purtatoare.


daca are transaminazele proaste( adica hepatita activa)...e alta poveste...nu stiu ce ii va rec dr.exista ghiduri si o sa ma uit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, sa nu ma uitati cu intrebarile mele!!!!

Asssaaaa... Cine ma ajuta sa depistez pozele cu freza Roxanei? M-am uitat la ea in album, dar nu are nicio moaca noua... Deja sunt curioasa... S-a ras in cap si si-a facut creasta? E mov sau ce e asa de suparata fata asta a noastra? Ea oricum e o frumoasa si pe interior si pe exterior. Genul asta de oameni, poa' sa-si faca orice la freza, ca tot frumosi raman...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

danielle - pai si ce te impiedica?apuca-te de treaba, u mai sta pe forum!
si acum...ca tot va "amenint" cu pozele astea..
dimineatza, la trezire am parte de o masa buna.apoi mi-e cam greu sa ma hotarasc cu care sa ma joc. si vine vremea sa plec la plimbare.ajunsa in parc, imi aduc aminte ca am uitat ceva. cu gandul la prietenul meu, am niste vise placute. nu vreau sa inchei fara a spune ca va iubesc pe toate.
un pupic dulce si apasat.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu nu reusesc deloc sa ajung la zi. Ai mei sunt pusi pe miorlait amandoi, sunt foarte nervoasa si incerc sa ma controlez, dar ei oricum imi simt starea. Niciunul nu stie ce vrea, in afara de mine, eu vreau decat 5 min de liniste dar nu cred ca le voi avea pana ii culc.

Hai sa termin cu capitolul vechi si gata.

Annisia, super, ramane pe luni in Herastrau. Ramane sa stabilim duminica ce si cum si eventual ne "auzim" pe mess sau prin sms. Poate ne omenim pe 7 martie, chiar pe 8 nu pot. Am serbarea fie-mii in cistea mamelor, la Romexpo, posibil si pe 7 martie sa aiba serbare la gradi. Dar cu vreo 2 zile inainte merge omeneala, ba zic eu ca merge si dupa. Eu am ratat faza cu Europa, mai toci o data pentru baba surda?

Mai am sa vad poze de Cristian din urma si sa pun link la poze pentru Annisia. Nu reusesc, al mic urla pe salteluta si cea mare bazaie la ea in camera.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Slippersule, ai vazut ca am limbaritza si mi-ai facut doua capitole? Sau unul l-ai facut special pentru mine sa vorbesc singurica pe limba mea acolo? Hihiihihihi...


Micul Yannis creste mare





Da, mai, da! Am vrut sa te deturnez. Ce sa fac daca ai umplut pagina 21 si eu tocmai picasem de la scarbici?

Apropos, fetele mai docte decat mine: cum sterg capitolul pe care l-a, facut de-a-n boulea? Am incercat dar nu stiu cumInca sunt conectata pe user-ul cu mamicile si nu stiu ce sa fac mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Magdaz, uau, ce limbaj academic vericule! Unde lucri fata draga de le ai asa de bine cu boliciunile? Multam frumoas de raspuns. O sa-l copiez si o sa i-l trimit tipei, ca mai bine de atat nu stiu cine ar putea sa-i explice. Indraznesc sa te rog sa aprofundezi chestiunea si sa imi spui exact ce se poate face cu rubeola aia, ce vaccin si unde? Despre hepatita, o sa revin cu amanunte. Dei o trimit la analize amanuntite?

Uite, tipa bruneta e fina mea. Pare bolnava?

http://good-times.webshots.com/photo/2942766640101620375sYCObl


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Daca nu m-am descurcat cu stersul capitolului, macar sa-i spun lui Luy ca am vazut un trio formidabil!

Mai am de vazut muulte poze (cecilia, gabitz, greyerash). Azi am fost cu piciul la servici. Si-a facut antrenamentul la dormit pe masa de consiliu

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by betty78

Alinkav e dulce foc Olivia....dar nu stiu cum sta asa imbracata acasa...eu cand il imbrac...trebuie sa ies din casa in maxim 1 minut...asa ca nu avem timp de pozat




In timp ce ma incaltam o si pozam!

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput