Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Prisi, multumesc, am primit pozele

Annisia, nici eu n-am avut rubeola. Si am doi copii sanatosi, slava Domnului. Daca nu lucreaza in colectivitati de copii, nu stiu daca are rost sa-si faca probleme din cauza asta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Indraznesc sa te rog sa aprofundezi chestiunea si sa imi spui exact ce se poate face cu rubeola aia, ce vaccin si unde?

Micul Yannis creste mare





Exista pe piata RUDIVAX - VACCIN RUBEOLIC.
edit: Uite aici: http://www.anm.ro/DATABASE/nomenclator/anm_list.asp?s_den_com=&s_dci=rubeolic&s_firm_tar_d=&s_forma_farm=&s_cod_atc=&s_cim=&anmPageSize=&anmPage=4

Acum sa se gaseasca si in farmacii, daca tine neaparat sa se vaccineze

Ana si eu am incercat sa sterg capitolul, dar nu mi-a iesit



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Danyyyyy, chiar vroim sa intreb fetele despre tine, cum mai stai cu dragostea??? Imi este dor de tine femeie! Sper ca esti bine, din moment ce mai vrei doua bucatzi. Si eu mai vreau. Inca nu sunt convinsa exact cand sa ma risc. Ma gandeam sa incerc intr-o seara si daca se prinde, asta e... Daca nu, o sa planific toata treaba; ca mai vreau un berbecut si un leut.
Cat despre Y, chiar e bronzat!!! Plus ca eu sunt mai gipsy la ten asa. Nu ai vazut poze cu frtele meu? El e tuciuriu bine. Nu stiu cu cine semanam frate ca suntem adunati de prin vecini. Noi doi nu semanam intre noi si nici cu parintii noastri...


Micul Yannis creste mare





poate cu postasul?
nici eu cu soramea nu semanam deloc,doar la sentiment
totul e ok annisio,si mai vreau 2 puradei ca sa ii mananc bucatica cu bucatica cum fac cu Ebonee,sa ii iubesc de nu mai pot,si nu ii vreau planificati,vreau sa fie surprize-surprize cum o fo cu Ebonee si sa mai trec o data prin acele momente de miscurici prin burta,emotii,tristeti si tot tacamul apoi sa ii tin in bratze,off off
gata ca dau lacrimile si nu e de bine :(((



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Multzu, multzu!!! Deci cu rubeola nu ar fi chiar un capat de lume. O sa o trimit sa-si faca vaccinul. Sa vedem cum ii mai iese si cu hepatita aia tampita... Eu cand aud de trebi d'astea ma infior... Nu stiu de la ce se face si cum, dar suna nashpa... Sper ca peste trei luni sa poata demara trebushoara... Nu de alta, dar asa am un chef de un nashit... Mi-a deschis Rox apetitul! Hihihihi...

Sa vedem cine ma cununa si pe mine. Ce zici Roxule, ca am auzit ca esti experta? Vroiam anul asta, dar daca face Robert nunta, nu ma mai pot baga. Superstitiile astea... In ritmul asta o sa fac si eu nunta la majoratul lui Yannis... Atunci poate ma cununa Alexandra...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

danielle - pai si ce te impiedica?apuca-te de treaba, u mai sta pe forum!
si acum...ca tot va "amenint" cu pozele astea..
dimineatza, la trezire am parte de o masa buna.apoi mi-e cam greu sa ma hotarasc cu care sa ma joc. si vine vremea sa plec la plimbare.ajunsa in parc, imi aduc aminte ca am uitat ceva. cu gandul la prietenul meu, am niste vise placute. nu vreau sa inchei fara a spune ca va iubesc pe toate.
un pupic dulce si apasat.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



m-as apuca eu,dar mai trebe sa treaca timpul ca stii tu vb aia,acu avem televizor



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, Dany ce bine le spui!!! Te vad smotocind trei fetite durdulii, cu funditze in zulufi si rochite infoiate. Sa dea DD sa iti devina orice gand realitate si toata dragoastea de pe Pamant sa fie in familia ta!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Iar noi.
La cat se scrie nici nu mai tin minte daca a trecut a trecut o zi, doua trei si n-am scris nimic.
Si tot vizionez la poze si cand vad atatzia copiii minunati, realizez ca pe ai mei iar nu i-am pozat de o vesnicie (de o luna, de la Botezul baiatului). Si-mi pare rau, dar nu reusesc sa ma mobilizez. La mine vremea trece intr-o viteza (si sunt convinsa ca la toate e la fel), ca o sa ma trezesc cu nepotii langa mine si n-o sa stiu care, cum, cand. Sau o fi doar o perioada cam obositoare.
Sabina, acum la al doilea copil te inteleg atat de bine cu gramele si miligramele! Daca stiam ce stiu acum, poate alaptam si fata mai cu succes. Eu in continuare am parte de "sustinere" in ceea ce priveste alaptatul: e agitat, nu se satura, mananci aiurea si face diaree, "eu nu-mi amintesc la voi sa fi avut atatea scaune pe zi", " voi ati luat cate un kilogram pe luna", "esti sigura ca nu-l nevrozezi?" Si eu am acasa o mofturoasa.....de mare meserie! Ce miligrame sa cantaresc la ea? Mai are putin si se face un an de cand n-a pus nimic pe ea. Si mai bine de un an de cand nu-mi mai fac deloc griji. Puteam eu sa am tabele peste tabele, sa monitorizez orice sau sa incerc sa indes in ea mancarea, ca tot ca ea facea (si face). Capricoarna, deh.
Roxana, eu am oarecum bafta cu sotzul (daca e acasa), ca macar fata il calareste seara de-l termina! Mai rau e cand apare pe la 10 seara si fata e in prag de culcare si se agita si mai doarme....Banuiesc ca asa e si la voi.
Cand vad cum va intalniti prin parcuri, vreau si eu! Poate imi fac putin curaj saptamana viitoare si daca raman acasa doar cu Razvan, ma sui in masina si vin si eu undeva. Ca si asa am intentia de a o trimite pe Ana la tara vreo 3 zile cu ai mei, sa ia aer si sa-si consume energia, ca pe a mea a cam terminat-o (are ceva cu spatele si cu burta mea taiata, ca vrea doar in bratze, iar eu o ridic, ca ce sa fac?).
Ufff cand ma gandesc ca Razvi e ultimul meu bebe mic, ma apuca deja nostalgia. Eu chiar voiam mai multi, dar cum am burta franjuri, s-a zis cu planurile mele. Numai sa nu raman cumva inopinat. Si asa acum vreo 2 zile mi-a picat cam rau fumul de la o tigara (a altcuiva, ca eu nu fumez) in parc.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Uite Dany smotoceala azi in Mall...

http://good-times.webshots.com/photo/2546813120101620375SqyWQP


Deja am trecut la stadiul de Nanis bananis... Cheliuta refletor nu i se mai potriveste, ca am inceput sa avem si noi parutz, mai....


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

bee - ca bine le zici!si eu ma gandeam...cum e sa fi gravidutza, dar..deh..nu se mai poate.asa ca-mi pun pofta-n cui!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Cine si-a mai inscris bebeul la concurs????
Betty, al tau e Mario G.???

http://www.babyexpo.ro/b/index.php?op=galerie_staruri


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput