Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

noi diseara trebuie sa mergem la cules de martisoare..sim aine sa le imprastiem.....la mame si al soacre ...

abia astept insa 8 martie ..sa merg cu sotzul din dotare si cu o pereche de prieteni ..la un restaurant cu specific austriaco-nemtesc ...altul decat beraria becker ...sa bem weissbier si sa papam un ditamai snitzelul ...cica...ne scoate in oras, sa ne facem de cap (cu ei alaturi, insa )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

gata, am sters praful din casa si acum plec dupa martisoare, ghiocei si alte chestii pt. gradi la marco.
mai platesc si curentul si sunt lefter popoescu, again.
Krelia fain ca iesiti. Noi am vrea dar cu piticul dupa noi...., nu vom fi linistiti.
Aly am vb. cu tipa de jobul la notar...ieri mi-a zis ca-i da 2800 lei si ca face munca de secretariat, dar ii trece ca si contabila pe cartea de munca. Cum naiba? se poate trece contabila, daca are studii univ. de Istorie? mi se pare putin ciudat, cica la 8 trebuie sa fie acolo, dar pleaca cand termina treaba, la 15, la 18, depinde. si cica are mult de lucru...
Mai au nevoie de o fata, i-am zis sa ma anunte sa-mi pun si eu CV-ul, tare sunt curioasa.....

fete, va o primavara frumoasa sa aveti si multe flori si martisoare sa primiti maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mama, Gio m-ai lasat . La banii astia si eu as face munca de secretariat, chiar nu m-as da in laturi. Depune-ti si tu cv-ul daca mai au nevoie de cineva si poate iti pune si ea o vorba buna si cine stie.
Uitasem sa zic de praji: cica minim 3 ore trebuie tinuta la frigi. Acuma, daca se intareste mai repede, nu vad de ce n-ai putea s-o servesti mai repede. Dungile le-am facut cu o paleta de plastic cu zimti, pe care am primit-o impreuna cu tava cu fund detasabil.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, da...si eu abia astept...sa vedem cum o fi..chair sutn curiaosa..cel putin de pe net..am citit numai de bine de papica lor de acolo..si au niste poooortiiii ...
ref al contabila....si mie mi se pare putin ciudat ca i-a trecut postul asta in CM...ca pana la urma..si pt un amarat de inspector de munca tb sa ai nsite cursuri la activ..un atestat..etc..daramite sa practici contabilitatea.....(chit ca ea nu face lucrul asta decat pe hartie)...dar..la o adica, in eventualitatea unui control?...cine da lamuriri asupra actelor contabile?..chiar ca ciudat....asa, s-au mai vazut oameni care presteaza altceva decat meseria lui de baza...dar...cu diferente nu atat de mari...ma gandesc...

botic, baba mea e pe 6...asta e foarte clar!

hm...cred ca ar trebui sa ma aprovizionez cu mucenici...presimt ca imi va cere sotzu' din dotare..si iar o sa ma ciondanesc cu el..ca mie nu-mi plac cu nuca fiarta inauntru...ci cu nuca cruda, dupa ce e gata pus in farfurie ......(vorbesc de mucenicii aia cu zeama, evident )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Aly...pai..ea, legal....e contabila ...nu ai inteles ...d'aia are 28 de bulioane.....ca face munca de secretariat..asta e partea 2a.....daca asta stie ea sa faca ..poate femeia nu stie nici macar ce contine o balanta...daramite alte parascovenii contabile ....

Gio, bafta sa ai..si s-o detronezi pe madam de unde nu-i e locul


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mai, eu am inteles cum e trecuta pe cartea de munca, dar ei i se remunereaza munca depusa, adica aia de secretariat, nu? Oricum, ceva nu-i chiar koser.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mi-am ales baba...ca de obicei in 3 Martie

hai ma fetelor sa fim serioase cine naiba se risca sa imi treaca mie in cartea de munca inginer IT si sa imi dea o caruta de bani cand io am terminat Facultatea de Drept....cam asa sta povestea asta cu secretara...ori in cartea de munca se trece pe baza de documentele oficiale eliberate de institutii de invatamant acreditate si recunoscute de Min. Invatamantului
fata o fi terminat ASE/ISE...asta e meseria ei...dar munca pe care o presteaza e de secretara...acu ca e la un notar si se plateste foarte bine e norocul ei!!!

Aly saru'mana de reteta...Gio a uitat de mine!

Edit:sa ne lamurim ...ce e trecut in cartea de munca economist sau contabil?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am intrat si eu in mare viteza aici, trebuie sa plec sa cumpar la viitoarea cumnata ceva de ziua ei, cred ca-i iau o pijama mai haioasa ca-i plac chestiile astea. Mai-nainte a plecat si mama de la mine, au fost baietii si mi-au adus comoda, am si pus hainele la bb in sertar sa nu mai stea in punga.
Gio sa ne zici cum a iesti tarta, maine o fac si eu.
Botic baba mea e pe 8 de ani de zile si asa ramane.
Kreliutzule ce mai faci?
Aly sigur e astenia de primavara, sau vb lui Krelia, poate esti prea indragostita. Stii, caldura, florile, ciripitul pasarilor.....

32+ cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Onutzule cum e cu statuia aia?

32+ cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu inca mai oscilez intre 5 si 8 martie...
bey, ati auzit ca maine ar fi cod galben si vijelii??? tocmai ce se vorbea pe aici...

28 milioane???? mama!!! pai la banii aia as fi in stare sa muncesc si 20 de ore si sa dorm numai 4... pai ar merita efortul...

Kitzy, esti harnicuta...

Aly, te mai pui acum ca e oarece diferenta intre Cif si Domestos? Hai ca nu mai conteaza... Esti zuza de tot... daca asta te incanta :)) :)) :)) sa auzi...

Gio, bun venit in fun-club-ul lefterilor... eu-s de vreo sapt asa, am mai platit si intretinerea. De lumina nu mai am bani, asa ca ramane pt 10. Si trebuie sa razbim peste saptamana viitoare cu 500.000, ca atat mai avem. Si mai este si 8 martie la mijloc... offfffff.... :(
Si 5 martie, cu 3 ani de la civila... :(... Mda...

Week-end placut! Si o zi insorita, totusi, pentru maine!

ps - frate-meu isi face bagajul si maine dimineata ajunge acasa...

Foto Ralu
"Eu, cele mai frumoase flori,/ Asterne-ti-as mereu in cale,/ Dar nu-s pe lume asemeni flori,/ In fata frumusetii tale.../ De dragul tau n-as pregeta/ Sa mor cum mor in vant petale,/ Dar moartea mea ce-ar insemna,/ In fata frumusetii tale?/ In cele mai frumoase tari,/ Pe brate eu te-as duce agale,/ Dar nu-s pe lume asemeni tari,/ In fata frumusetii tale..."

Mergi la inceput