Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Fetelor, va doresc un weekend minunat, de primavara!
Pe luni!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am revenit...
stati mai asa...
fata a terminat Istorie, si cica in CM ii trece contabila, dar i-a face munca de secretara.
Pai atunci si eu cu Jurnalismul pot sa am in CM inginer in proiectare si sa ma angajez la Clau la firma.
eu zic ca ceva nu bate, acum sa vedem.
Va dati seama ca la banii aia, il las pe Marco in unele zile pana la ora 18 la gradi, si vorba lui Clau...cu o afacere poate nu castig atat pe luna nici dupa 3 ani de activitate.
acum sa vedem...cica ma tine la curent, caci trebuie sa se pensioneze o baba, dar asta e prin aprilie. acum ramane de vazut...eu mai caut intre timp slujbe dintr-astea banoase.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, ceva e tare interesant in povestea asta

un wee placut..sper sa mai reusesc sa intru...ca deocamdata imi iau laptopul si "temele de casa" pt wee

plec si eu(pt saptamana asta a fost suficient), trebuie sa mergem pe la cumparaturi...ca bate vantul prin frigi

pupi la toate fetele


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

un martisor virtual de la marco si o primavara frumoasa!!!

noi suntem cu musafirii, care au venit super incarcati cu mancare si praji.
Oricum pulpele cu bacon au iesit super bune la gust, cu toate ca nu am reusit sa le infasor prea bine.
Si tarta mea la rece a avut trecere, cu toate ca mie imi place prajitura sotiei socrului(soacra nr.2-cum ii zic eu).

azi mi-am scos si verigheta si mi-au zis ca a fost vina lor, caci, in dec. cand mi-a picat piatra trebuia sa o toarne din nou, ei au lipit-o si au slabit montura la piatra din margine care mi-a picat dupa 2 sapt.
asa ca am din nou 3 pietre pretioase, o verigheta lustruita, si eu sper sa nu mai am probleme cu ea.
va si un weekend minunat sa aveti!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir, gagici!
ieri....a fost o zi super plina...de dimineata, la cumparat de martisoare..ne-am dus noi plini de elan la sala dalles....de unde, in alti ani sambata...dimineata..te calcai pe picioare...ieri...ciuciu...puteai merge lejer cu bicicleta.....oferta...nici nu va mai spun...numai aiureli....tzoale...briz brizuri de pus la gat (de altfel, misto, dar..nu de dat ca martisor....nu stiu...sau poate s-o fi schimbat moda...)....un stand cu diverse arome de cafea (aia vin in fiecare an..de ce, nu voi intelege niciodata)....parfumuri (am luat pentru 8 martie, deci am scapat de a 2a alergatura)....diverse standuri cu pandantive din argint sau suflate cu aur, care la primul contact cu apa, coclesc..mutzunache de toate felurile....tot felul de chestiuni ciudate care, daca le puneai un snur traditional....cica erau martizor....am vazut pana si un stand cu chinezarii....perne, bete, arome, ceanicuri, cesti, lazi...etc...
...asa ca, am luat 2 snururi din alea mai mari, alb-rosii....cate un snur cu cate un animalut, de pus la telefon...si am plecat....pe drum, ne-am oprit intr-o piata..am luat cate 3 zambile/mama .....le-am legat cu snurul gros, am pus si animalutele de el..si...gata martisorul......
..am impresia ca, pe an ce trece.....traditia lasa din ce in c emai mult loc...prostului gust si kitsch-ului....in fine...am trecut cu bine si peste ziua de 1 martie ...
..azi, am incercat tarta cu cioco...hm.....nu pot sa zic ca a iesit ca in pozele lu' Aly.....a iesit o chestie dulce...cu gust de cioco...nu foarte tare....si cu bucatele de biscuite...(ca nu i-am zdrobit f tare...spre deosebire de Gio ...pana la urma...verdictul a fost "are gust interesant" ...asadar, o trecem la capitolul "facute"....urmeaza puiul cu smantana, da'..mai incolo...ca deja sunt obosita

kitzy, ce sa fac..uite..regret ca week-endul e pe terminate..maine o luam de'a capo.....iar "utai"........abia astept sa vina 11 martie ....

pupici la fete, ma duc sa ma usuc la par, ca tocmai l-am spalat
auzitit, aveti idee cand se schimba ceasul?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ia poftiti la cafea, ceai, cozonaci calzi si tot ceeva ce ma mai doriti, ca am intrat in luna martie!!!!!
Kreliutz ceasul se schimba in ultima duminica din luna martie.
Gio transmite-i la Marco ca-i multumesc pt martisor
Oana ai adormit pe baricade de n-ai lasat bauturile pe dimineta?
Aly am facut si eu sambata tarta, n-a iesit asa cu modele, doar am ornat-o un pic cu frisca, dar a iesit foarte buna, mi-a ramas mai putin de jumate ca sotzul a dat navala la ea


Eu mai stau un pic pe acasa si dau o fuga cu mama pana la Cora sa vedem ce mai este pentru puiul meu pe acolo, sa-mi fac niste idei de preturi pt saltea, lenjerie, saltea de infasat etc.

32+ cu Diana

AMR 8 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Am trecut sa va salut, ca am de raportat.
Krelia nu stiu sa-ti spun ce n-a iesit, poate daca imi dai detalii, eventual o poza. Ceasul, cum bine spune si Kitzy, se schimba in ultima duminica din martie, deci mai avem putintel pana atunci.
Kitzy merci de cafea. Ma bucur ca i-a placut sotzului tau tarta. Eu am comis-o pe aia cu ciocolata alba weekend-ul asta. Imi statea si mie gandul la asta cu cioco normala, dar daca sotzul a comandat-o pe aialalta... m-am conformat.
Gio dar ce prajitura face soacra nr. 2 de-i asa buna? Vinde-ne si noua pontul. Ma bucur ca ti-au placut pulpele cu bacon, ti-am zis eu ca ies gustoase.

Eu am avut un weekend cam plictisitor, sotzul tot pe la scarbiciu (a fost de serviciu), duminica abia pe la 3 a venit acasa. Am gasit o reteta noua pentru somon, a iesit delicios: l-am facut in cuptor la tava, cu un 'sos' de cognac, suc de lamaie si apa. Bineinteles n-am uitat rozmarinul, mi se pare ca merge de minune cu somonul.

va doresc o saptamana buna. Mai viu dupa ce termin rapoartele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Krelia cum de nu ti-a iesit tarta? hai mai, ca a fost simpla de facut...eu in 30 min. am terminat cu ea. Bine ca am robotul Philips care mi-a batut spuma, mi-a zdrobit biscuitii, eu am pus ingredientele si pe urma in tava.
Si eu am fost dezamagita de martisoare, ca atare am luat snururi si ghiocei si uite dintr-astea le-am dat personalului de la gradi. acum sa vedem de 8 martie ce le duc...cum e privata, nu se pune accent pe valoare, ci pe intentie.
Kitzy spor la shopping sau la dat cu privitul. sa gasesti lucruri multe si frumoase. saltea de patut e buna din iarba de mare sau fibra de cocos. Din burete nu prea, deformeaza coloana si transpira mult pe ea.Eu am din fibra de cocos, e tare de tot, dar buna pt. un bb cand i se formeaza coloana. sunt mai scumpe, dar merita.
Aly spor la raportari. Tarta a iesit buna, Clau a gustat si a zis ca e ok, dar nu pe gustul lui. el e fan crema cu ness, nuca prajita, blat tip bezea cu nuca, asa ca...normal ca nu e in tipar.
Soacra2 a facut o praji cu blat cu nuca, pe urma un rand de nuca prajita, crema din oua si glazura de cioco. Nu-ti zic cum mananca marco...doar glazura si putina crema, blatul il arunca.
Pulpele au fost grosute, de abia le-am rulat, ultimele nici nu le-am mai facut asa, am pus straturi ca la dobos si am bagat scobitoarea sa nu se desfaca.
Cred ca mai bine mergea cu un piept de pui taiat subtire si batut putin, nu stiu, zic si eu. Oricum au fost gustoase si chiar aspectuoase, asa cu scobitorile in ele, cu baconul pe deasupra, etc.pacat ca nu am facut poze, dar numai la asta nu m-am gandit.
Oana iti sunt datoare cu o reteta de carbonara. nu am uitat, azi sper sa o si scriu pe forum.

o sapt. buna sa aveti.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetitz!

nu stiu ce sa va spun despre minunea mea de tarta ...oricum..numai tarta nu o pot numi...ca era mai mult o pleasca bleaga ...am zdrobit si eu biscuitii intr-un prosop...am facut frisca (din praf de frisca+lapte)..am amestecat-o cu cioco primola topita la microunde....si...am tinut-o la frigider pana seara....in nici un caz nu s-a intarit precum in poza ...in fine...se pare ca tot checul si placinta cu mere raman specialitatea mea...
asadar...in noapte de 29 spre 30 martie se schimba ceasul, nu?

ah, Gio, pupic lui Marco pentru martisor [;I]..si tie, kitzy, multam pentru micul dejun


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Aaaa, pai nu ma mir ca nu ti-a iesit. Trebuia sa pui frisca adevarata nu din aia din praf.

Gio merge reteta si cu piept, cum sa nu, doar ca pulpa e mai suculenta. Ar merge doar pliata in doua si pe urma invelita, ca sa nu fie asa groasa. Vaz ca la sotzul tau ii plac retetela alea complicate. Bezeaua e buna, dar mai bine ma impusc decat sa fac, ma apuca amocul pana bat albusurile la abur, sa nu mai zic de uscatul bezelei la cuptor... mi se pare ca dureaza o vesnicie.

Acuma ma gandeam ca saptamana asta ar trebui sa-mi vina mobila de birou...



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput