Miresele anului 2006 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu iti dau reteta ce o am eu, dar cred ca Gio ar fi mai in masura sa-ti dea ceva mai aproape de cea originala.
Pentru 2 portii: 1 smantana, 1 galbenus crud, 150 gr. sunca afumata, sare, piper, oregano.
Sunca se taie cubuletze si se rumeneste. Smantana, galbenusul si condimentele se amesteca. Se adauga bucatile de sunca, spaghetele fierte si strecurate (fierbinti), se amesteca. Deasupra se rade cascaval si se dau 10 minute la cuptor.
In vara la mare am mancat si cu ciuperci, asa ca daca vrei, poti praji si cateva felii de ciuperci impreuna cu sunca.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am venit si eu acasa, am fost la cumparaturi, sincer ma doare capul de cat am stricat. numai de musafiri nu am chef. colac peste pupaza, prietenii lui Clau nu mai vin acum...asa ca nu am scapat de ei- cine stie cand or veni. Ma enerveaza ca nu-mi place de ei defel...si de aici tot calvarul asta.

acum fug sa fac tarta aia cu cioco, fara coacere. azi plec mai repede dupa marco, fug sa iau niste ghiocei sa le dea educatoarelor pt. maine. Dim. ne-am trezit tarziu, si numai chef de piata nu aveam.

Aly esti mortala. mai fac si eu asa, stai linsitita.
Nu am gasit frisca rosie de la Dorna, doar de 15% grasime. o fi buna Am luat si o Hulala de rezerva....
Si cand ma gandesc ca am folosit-o pe cea rosie acum 2 zile...de unde sa stiu ca nu e in Real? si chiar la 1 l nu am luat, ca nu mai folosesc curand.
Krelia as sta la povesti, dar nu am timp. e ceva important? scrie pe mess. si cand ajung la comp iti raspund.
eu am luat biscuiti digestivi, la pachet, asa si scrie pe ei. au costat 2 lei/pachetul.
Oana revin si eu cu reteta, dar nu chiar acum.
Kitzy ce mai zici?

fug la bucatarie ssa fac blatul, revin sa iau crema de pe forum si poate mai scriu.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am terminat cu blatul...ce rapida am fost. doar ca eu am macinat biscuitii in robot, au iesit fini- fini si cred ca e cam subtire blatul. asta e...important e sa fie gustoasa.
ma apuc sa-mi notez crema. sau mai bine luam laptopul in bucatarie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sper ca n-am ajuns prea tarziu (c-am fost si eu iesita sa-mi iau ceva de papa): nu-i buna Dorna aia de 15%, e prea slaba si n-o sa ti se bata. Foloseste Hulala, asta e.
PS: lasa ca si eu am stricat ieri o gramada de bani, iti dai seama.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly ai ajuns tarziu, dar am fost inspirata si am folosit Hulala cea plina de E-uri.
acum zi-mi te rog cat trebuie lasata la frigi? si cand ai facut dungile alea pe ea?
eu ling de pe oala si deja se simte ca s-a intarit. nu-ti mai spun, ca pana s-a bautut frsica, cico a mea incepea sa se intareasca.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

botic, inca odata felicitari..poate convingeti pe fratelo sa vina cand este mai bine....voi stiti..oriucm, ma bucur pt familia ta, este totusi o realizare...cu efort, dar...este![/font=Comic Sans MS][/purple]



'neata! multumim pt bunatati, Kreliutz...

Drept sa-ti spun, realizarea e, in mare masura, a lui... Ca el a decis, el plateste ratele :)) :)) :))
Ma rog, acum incercam si noi sa profitam de pe urma lui... recunoastem... :)) :)) :))
Nu e vorba de convins sa vina cand e mai bine... Pur si simplu maica-mea are emotii. Stie ca el duminica vrea sa plece cu masina la Fagaras si spera sa mai poata amana momentul asta. Dar nu cred ca-i va merge sub nicio forma. Fratelo abia asteapta sa ajunga... Inca n-am vorbit, da' cred ca la ora asta e in drum spre casa, deja...
Pentru maine nu-mi pot face niciun fel de plan... Ori ma duc la ai mei, ori vine fratele in Iasi cu masinuta si iesim la plimbare, ori... habar nu am... Mai vedem...

Foto Ralu
"Eu, cele mai frumoase flori,/ Asterne-ti-as mereu in cale,/ Dar nu-s pe lume asemeni flori,/ In fata frumusetii tale.../ De dragul tau n-as pregeta/ Sa mor cum mor in vant petale,/ Dar moartea mea ce-ar insemna,/ In fata frumusetii tale?/ In cele mai frumoase tari,/ Pe brate eu te-as duce agale,/ Dar nu-s pe lume asemeni tari,/ In fata frumusetii tale..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Kitzy cred ca m-a palit deja astenia de primavara, ca is cam ametita in ultimul timp.



... sau poate foarte indragostita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

bey, sa nu uitati sa va alegeti azi BABA....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio bine c-ai fost inspirata. Cu e-urile, asta e, o data nu se intampla nimic. Eu dungile le-am facut imediat, altfel, dupa cum ai constatat si tu, se intareste rapid si nu prea mai ai ce sa-i faci.
Botic o fi si , nu contest, dar chiar atat de zuza sa nu vad ca pe eticheta scrie mare si clar 'Cif' si nu 'Domestos'...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly dar cu ce ai facut dungile? eu am facut ceva cu cutitul, dar tare urate sunt. nu ma pricep la decorare, sa vedem acum ce naiba pun deasupra. caci nu am lasat nici frisca, am uitat.
Ral .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput