Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Ank, ei sunt mai intelepti! E clar ca fetitele nu-i inteleg. :)

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.


Asa zic si cand sunt mari

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Eu aseara n-am mai rezistat si am plecat sa cumpar patut;am gasit unul f. dragut la Mini Blu,se monteaza f. repede,e colorat si se pare ca lui bb ii place mult(l-am pus in el...l-a studiat putin si-a inceput sa rada).

Vorbeati despre culoarea ochilor...pana la urma la ce varsta se definitiveaza culoarea ?
BB al meu a avut ochii de un albastru f. deschis,acum s-au mai inchis putin la culoare dar tot albastri sunt.Avand in vedere ca nici eu si nici tati nu avem ochii deschisi la culoare,credeti ca sunt sanse ca bb sa ramana cu ochii albastri??


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vrem poze cu patutul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ancuta, ai dreptate!!
Amy, eu stiu ca la 6 luni e culoarea finala.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Vrem poze cu patutul

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




o sa incerc sa pun poze(sa vad dc mai stiu cum),dar intai de toate bb isi cere dreptul la papa asa ca


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma duc si eu pana la mama si vb cand ma intorc.Pupicei

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

amy, vasari neunatoloaga mi-a zis ca ale mele au sa aiba ochisori albastri.. acum asteptam.
amy chair vrem poze cu patutul...
si ale mele sunt tare curioase una de cealalta, se urmaresc cu privirea peste tot, Elena gangureste de n-o pot opri, si la carusel. Ana doar la persoane.




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata si de la noi. Ne-am trezit mai tarzior azi, neobisnuit de bine! Eu sunt la ceai iar fi-mea la jucarii. Imi place ca se joaca cu ele vreo jumatate de ora, dupa aceea cred ca se plictiseste fara mami!
Pussi, cred ca e tare frumos sa le vezi pe amandoua, mai ales ca sunt diferite in reacti! Sa fiti sanatoase toate trei!

Pupicei la bebei!

Ecaterina fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Pussi, culoarea pe care o au in prima jumatate de ora de la nastere e cea adevarata. Dupa aceea, in intervalul de pana la 6 luni se poate modifica. Probabil de asta a stiut neonatoloaga ce culoare o sa aiba.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

bebeii vostri isi sug degetul? al meu a inceput deja. are suzica pe care a acceptat-o din prima zi, ortodontica , si cand nu sunt pe faza isi baga degetul mare in gurita. stie ca nu7 are voie ca il atentionez si acum dezvolta activitati de camuflare: ia o jucarica de plus si o tine cu cealalta mana, o duce la gura si pe sub ea isi baga si degetul, chipurile " mama nu ma vede!", la fel cu tzitzi.
cand e in crize ii pun manusi subtiri de bumbac si nu mai duce manuta la gura.

Mama lui Matei (5 nov. 2007)
Matei

Mergi la inceput