Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

ancaam reusit sa citesc capitolul trecut si am vazut pb.care o ai cu vaccinul.
Exact asa am patit si eu....doctorita de familie(pediatra)a zis ca e bun asta gratuit....ca alalalt nu are nimic in plus dar de fapt nu e adevarat.....si acum la 3 luni cand am avut durerile de burtica am mers la o pediatra buna si ea ne-a spus ca ar fi bine facut infarixul pt. ca are si Hemophilusul - impotriva meningitelor si ca pot sa-l fac doar ala separat ...acum la 3 luni si de la 4 luni sa trec pe ala cumparat-infarix ...si asa am si facut-.la 2 luni ala gratuit...la 3 luni hemophilus si la 4 luni o sa facem infarix sau pentaxim ca e acelasi lucru.....dar inca ceva...a zis asistenta mea de copii(care e f. buna si ea) ca pot sa fac ala gratuit si la un an sa-i fac hemophilusul separat ca doar pana la un an nu intra asa in colectivitate....si nu sunt asa mari riscuri de meningita....dar asta protejeaza si impotriva racelilor nu doar meningita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mai fetelor sunteti fenomenale ...cum trec paginile... nici nu m-am indepartat prea mult de la calxc..si voi..?

chiar v-a fost asa dor de mine..? sper sa-mi fac timp sa citesc din urma...

ce parere aveti de diversificare la 2 luni...? am auzit eu pediatri care au recomandat asa ceva

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

Jasmila multe lunite micutului Lucas Daniel...sa cresteti mari si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Noi incercam sa ne facem curaj sa mergem sa facem gauri pentru cercei.

Stefania,la 2 luni?Hmmm...Nici in Italia nu s-au mai modernizat pediatrii?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

Slimateidiversificare de la 2 luni...am mai auzitda cred ca nu-i bine pt ca bebei au flora stomacala complect dezvoltata doar de la 6 luni..pt. a putea digera altceva decat lapticul.....dar fiecare face cum crede ca e mai bine pt.bebelusul lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

ce vorbarete sunteti!

eu am trimis-o pe Iulia afara cu mama asa ca ma pot apuca serios de treaba, ca mi-e dor sa muncesc sa le fac pe toate asa cum imi place mie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Acular73 spune:

Amy baiatul meu are ochi albastri. Noi avem amandoi ochii caprui. Pe mine m-a innebunit pediatrul pana la un an ca o sa i se schimbe culoarea ochilor si uite ca n-a fost asa. A ramas cu ochi albastri. Dar tatal meu are ochi albastri asa ca poate ai si tu pe cineva in familie.
Astept si eu la asta mica sa vad ce ochi o sa faca. Deocamdata sunt ba verzui, ba albastrui, ba bat spre maroni. O sa vedem.

Raluca si Mara (29 oct. 2007), Matei (8 sept. 1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

YESSSSSam facut ceva impotriva caderii parului.....mi-am tras o frezaaaaaa....m-am saturat sa vad parul meu lung in manute la Daria si asa ca acum o sa vad par mai scurt........da aveam nevoie si de o schimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna dimineata!
Offf, merge greu forumul, pana s-a deschis pagina am si uitat ce am vrut sa zic.
AndreB, si a mea isi suge degetul sau tot pumnul. Am citit ca trebuie tinuti mai mult la san, ca sa le diminueze reflexul de supt. Nu prea cred, eu o tin intre 40 de minute si o ora, cat de mult sa o tin? Pe de alta parte ei au o perioada in care duc la gura tot ce prind, e modalitatea lor de a cunoaste lumea.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Stefania, nu cred in diversificarea la 2 luni, ei inca nu au enzimele necesare pentru a digera si altceva decat laptic.
Mariussimic, unde faceti gauri de cercei? Nici noi nu am facut la maternitate, ca mi-a adus soacra-mea niste cercelusi, frumosi e drept, dar cu tortita cam mare, si ca sa evit orice discutii am zis ca eu nu dau gauri fetei ca asa am citit eu pe net ca nu e bine, si ca se dau de la 6 luni incolo. Oricum am picat prost, acum e convinsa ca nu imi plac cerceii si ma tot intreaba daca i-am schimbat

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput