* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

DEA, exact asa cu pantalonii. Si cu pijamaua! Acuma nu mai poate nimeni sa ii dea pijamaua, vrea singura. De n-ar dura atata tot procesul, ar fi super, dar am gasit niste idei sa se grabeasca un pic. Cu impartitul jucariilor, da, asa face si Oana, greu o conving sa mai dea, dar parca totusi nu e asa rau ca la altii, poate fiindca merge la gradi, nu stiu.

ALOREA, spor la lucru! Pacat ca stai asa mult! Si ce face bebe in timpul asta, cu cine sta?

MICAALSA, offf, Iulia dragutza de ea, cum a tinut minte. Mai, ce-i marcheaza tot felul de chestii. Sa vezi oana tot bazaia un termostat care-i fixat pe perete, si ii zic ca “ne bate tanti Herbert daca-l stricam!” (proprietareasa apartamentului). Mai tarziu, sarea Oana pe pat de numa’ cu Froggy, si radea, radeaaa, si se oprea din cand in cand, si trista rau, zicea “bate tanti Hebet”, si iar sarea, radea, iar se oprea – “bate tanti Hebet”…Si macar daca ar sti ce-i aia bataie! Dar cred ca isi da seama ca-i ceva rau, nu stiu…
Pupam Iulia si sa nu fie nevoie de tati dodor!!!

NOE, am vazut pozele cu Blue…Pupam la ea mult de tot!

faraOana mea… ieri o rog sa duca o bluza in masina de spalat… O ia, se intoarce scurt din usa si imi zice “oana com gai” (Oana kommt gleich – Oana vine imediat) si se duce, pune bluza in masina si vine inapoi…. Asa de dragutza a fost… Expresia asta e una din putinele pe care le foloseste in germana cu mine – mai zice “auf” (deschide) si zu (inchide) ca evident ca-s mai usor de zis…


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:



LA MULTI ANI GHIOCEILOR DE MARTIE:


2 MARTIE - ANDREI (DOINA CEL)
3 MARTIE - MARIA (NSHIRO)
3 MARTIE - ANDREI (IRINA 71)
3 MARTIE - MARIA-CORNELIA (IRIS 77)
3 MARTIE - STEFANEL (ALINUTZA3)

ANA si ANDREI CRISTIAN
UITE CUM CRESC
GALUSCA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:

Catrinel mersi mult! Puiul sta cu soacra-mea ca nu am cu cine sa-l las iar la cresa nu vreau sa-l dau ca mi-e frica sa nu se imbolnaveasca. De abia mi-am gasit un loc de munca si ar fi pacat sa-l pierd.

ANA si ANDREI CRISTIAN
UITE CUM CRESC
GALUSCA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

La multi ani pt ghioceii nostrii:
2 MARTIE - ANDREI (DOINA CEL)
3 MARTIE - MARIA (NSHIRO)
3 MARTIE - ANDREI (IRINA 71)
3 MARTIE - MARIA-CORNELIA (IRIS 77)
3 MARTIE - STEFANEL (ALINUTZA3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc mult, fetelor, pt felicitari am crescut mari si ne-am mutat la scutece
Am pus, in sfarsit, pozici la semnatura, sper sa va placa minunea mea


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Nu puteam sa nu impart cu voi: am vazut cateva salcii infrunziteeeeeeeeeee....semn ca nu-i departe primavara adevarata

salutari mamicutelor...va mai amintit de mine????? macar un pic????
scriu pe fuga ca nu-i sefa prin preajma sa ma "ceva" la creieri...scuzati-mi limbaju' de cartier dar am nervi pe ea de numa...dar in fine....

Incer repejor sa fac un mini-rezumat:
1.imi pare rau ca nu pot intra mai des pe forum...reusesc printre sa citesc doua trei randuri, dar mai greu de scris...
2.Maria-balaria a petrecut de ziua ei in doua runde: o data chiar de ziua ei cu un prim tort, pentru ca venisa nasa ei in vizita si o dtaa duminica cu toata familia si cu inca un tort, cu muuulte cadouri care mai de care...
3.ea e bine, slava domnului (in afara de faptul ca tuseste aiurea fara motiv), e ok acasa cu mamaia (care cred ca s-a mai dat pe brazda de la incidentul cu pricina), a devenit o rafatata si jumatate si din pacate programul de cacao nu imi permite prea mult sa interactionez cu ea in timpul saptamanii...asa ca in w-e incerc sa recuperez, mai ales ca si ea simte nevoia de mine...
4.la munci trag dn greu sa finalizez cursul pentru gravidute si sper ca pana la sfarsitul lunii asteia sa "intram in productie"...aviz amatoarelor din bucuresti...
5.poze recente nu pot pune pt ca mi s-a stricat calc de acasa
6.puiutul din burtik face bine...la ultima eco facea tumbe (si am avut un flash-back a unei tumbiste acum vreo 2 ani )...fara sa ofere vreo garantie mi-a zis ca pare baietel...acum ca ramane asa sau nu vom vedea ...inca n-am scapat de "vremurile grele" ale greturilor si ametelilor, dar incercam sa supravietuim...

7.Tania si Diana...ma bucur din suflet sa aud ca puiutele voastre sunt bine acum
Alorea...felicitari pt locul de munca...o sa va fie greu la amandoi la inceput, pana va adaptati, dar daca ramane cu cineva de a-l casei poate lui i se mai indulceste pastila...
Rocsana...ce mai face Maria-san???? cum ati petrecut de ziua printesei ???
catrinele...stai calma ca e varsta ne-impartitului...a mea imparte orice, dar totul pana la jucarii, fie ca e vorba de ale ei sau ale altui copil (care fie vorba intre noi sunt mai bune decat ale ei chiar daca sunt identice)...daca e vorba de mancare, flori, sa zicem cere pt ea si apoi ca taranu' cere si pt toti ceilalti care mai sunt in camera si le duce la fiecare in parte fie ca vor fie ca nu...eu incerc o strategie: ia jucaria altui copil numai daca ii da ceva la schimb de-al ei...cand merge, merge, cand nu, nu...dar io insist ca-s grea de cap
iar la nivel de independenta, eu am devenit accesoriu...vrea sa faca totul ea...acolo unde nu-i pericol o las, chiar daca patesc si eu ca tine cu imbracatul si dezbracatul de tzshpe mii de ori pana se hotaraste...

gata pauza, a venit sefa..am fugeat cu scuzele de rigoare pt fetele carora n-am apucat nici macar sa le amintesc numele...dar va dau la fiecare cate un pupic mareeeeeeeeeeeeee de la mina, mariucu si bebeshnely...

------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci si samburelu - mititelu
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

MATEI ALEXANDRU (Tecla)!!!
La Multi Ani fericiti sa traiesti!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre
martisor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Avem si astazi un sarbatorit
Al multi ani Matei Alexandru
fetelor mai povestiti cum au fost aniversarile puilor vostrii: ce meniu ati avut, ce surprize. Mai avem si noi putin si o sa facem tortul cu mari emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:


Laura Ioana, ce frumoasa e Thea, ptiu, sa n-o deochi ! Si cate hainute frumoase a primit ! Matusicile si bunica o iubesc mult, se vede. De mami ce sa mai zic, e topita toata ....
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea toata viata !

LA MULTI ANI, MATEI ALEXANDRU !
SA FII SANATOS, CUMINTE SI NOROCOS !

Catrinutza, ar fi ceva sa faci un baiat ... cuminte-cuminte. Pupici

Catrinel, as vrea eu ca Andrei sa nu ma lase sa-l ajut ... la noi e invers ! Moare de lene sa faca ceva singur. Mananca si acum marul tot ras pe razatoare, nu musca din el, ii e lene sa-si foloseasca maselele ...




Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
www.flickr.com/photos/14891034@N08/sets/" target="_blank">Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Buna dimineata, fetelor. Tin sa va anunt ca am mii de fluturasi in burta. Azi e prima zi de cresa a lui Matei. A fost o hotarare luata in pripa pt. ca azi la ora 10 Mihai are serbarea de 8 Martie si nu as fi vrut sa lipsesc sa nu il dezamagesc. Cu Matei nu puteam merge ca ar fi fost one Mateiman show, daca ma pot exprima asa si am ales cea mai riscanta rezolvare a problemei.
Matei era asa bucuros ca mergem afara, iar eu ma simteam atat de vinovata... ca il las intre oameni straini.
Pana la urma Matei a intrat cu educatoarea de manuta in grupa fara sa se uite in urma. Sper eu ca la un moment dat s-a uitat dupa mine, dar nimic nu mi-a confirmat asta. Nu tu plansete, nu tu tentative de evadare (nici nu s-a atins de usa),nimic.

Acum fug sa ma pregatesc de serbare.
O zi buna.

Mergi la inceput