* Ghiocei de martie - aprilie 2006 * (50)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Vai, TILI, ce m-ai impresionat cu Matei, saracu’ pui, dragul de el! Pupici multi si sa nu mai fie niciodata nevoie de injectii!!!

ALINAALEX, sanatate maxima! Auzi, sinuzita…asta iti mai lipsea, pe langa toate. Ma bucur mult ca Marc e bine! Eu sunt mai OK cu stomacul, se pare ca stilul asta de luat medicamente functioneaza. Sa bat in lemn…

La multi ani SERGIO!!!! Serj, mai intra sa ne mai spui de voi!!!

LAURA IOANA, la 10-11 luni Oana avea numarul 19. Abia astept sa vad pozele cu frumoasele si fericitele de voi! Pupici maximi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

ANDREI, MARIA, ANDREI (IRINA 71)SI SERGIO !!!!SA FITI SANATOSI SI SA AVETI O COPILARIE MINUNATA!![/ red]


[red] Laura Ioana sa va traiasca micuta crestina!!!


Sanatate puilor si mamicilor bolnave!!!
Pupici pe tot flancul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Cu scuzele de rigoare uram si noi un La multi ani! din toata inima ghioceilor ce au ajuns la frumoasa varsta de 2 anisori.

2 MARTIE - ANDREI (DOINA CEL)multa sanatate si putere de lupta pana la reusita!
3 MARTIE - MARIA (NSHIRO)multa sanatate si voiesie ca si pana acum!
3 MARTIE - ANDREI (IRINA 71)multa sanatate, esti un copil special!
3 MARTIE - MARIA-CORNELIA (IRIS 77)multa sanatate si o copilarie de vis!
3 MARTIE - STEFANEL (ALINUTZA3) Sa cresti mare si frumos!

Laura Iona- Sa-ti traiasaca micuta crestina!
Acum tb sa ies, imi pare rau ca nu pot scrie mai multe.
Va pup!




Gabi si Alexandru-Ionut
19.04.2006
http://www.flickr.com/gp/21142377@N06/24fZYR
http://community.webshots.com/user/gabi_fer
"Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Am termenat lucrarea...dar formatarea e criminala..
Imi pare rau ca ieri nu am reusit sa le urez ghioceilor!

Maria San sa ne traiesti si sa ne infloresti ca o floare de ciresi din Japonia!
Andrei de Irina sa cresti mare si frumos! Multa sanatate si multe clipe fericite alaturi de mami!
Sergio sa cresti mare si sa ai grija de Ambra si bebe!

Laura sa va traiasca mica crestinuta!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

salutare,

Pentru ca am ramas in urma, cu scuzele de rigoare uram

"La multi Ani, La multi ani, La multi ani" ghioceilor

ANDREI (DOINA CEL)
MARIA (NSHIRO)
ANDREI (IRINA 71)
MARIA-CORNELIA (IRIS 77)
STEFANEL (ALINUTZA)

Sa aveti viata linistita, fericita, multa sanatate!

Laura, sa va traiasca frumoasa crestina!

Bia este bine, nu am inca putere sa scriu mai mult, va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de noi.

va pupacim mult



Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

La multi ani, ANDREI (DOINA CEL) si sanatate multa!
La multi ani, inca o data, MARIA (NSHIRO) si tot ce iti doresti!
La multi ani voinicelului ANDREI (IRINA 71)!

La multi ani, inca o data, SERGIO! si numai bine!





pentru doritori, am pus --cu greu-- cateva poze cu Bia Veselia (mai putin Veselia dupa atatea intepaturi...dar nah, facem eforturi sa revenim in top); le puteti vedea incepand de aici


va pupesc, ma duc sa dormitez



Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

The moment scatters.
Motionless, I stay and go: I am a pause

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Salutare
Am reusit sa citesc printre randuri dar macar am dat de vesti mai bunicele. Bia vad ca e bine, am vazut si ceva pozici din curte de la soare ... la noi vreau sa zic ca ninge . Tare m-am saturat de vremea asta. Au fost vreo 2 zile de soare si cam atat.
Tili, si pe mine m-a impresionat faza cu Matei la injectie. In orice caz, mai rar sa fie asa intelegatori la varsta asta.
Pai sa-ti zic o faza cu Iulia mea: intr-o zi o imbracam sa iesim afara si i-am dat o pereche de blugi care ii dadusem in urma cu vreo cateva saptamani cand am mers la doctor. Pai ce s-a pus a mea pe un plans, ca "nu tanti dodor, nu tati dodor " de pe mine m-a pufnit rasul. Retinuse a mea ca asa o imbracasem cand am mers cu ea la doamna doctor la cotrol. Pai ce sa zic, cred ca daca ar lua injectii, doamne fereste, ar fi distrusa.
Laura Ioana, pupici micutei crestine . Nu am dat de mesajul tau, citisem in mesajele fetelor ca ati avut botezul ... ceva poze? Ai pus sau urmeaza?

Iulia mea ieri mi-a facut temperatura, si azi noapte. Nu stiu ce poate avea ca in rest nu vad altceva schimbat la ea. Acum sa vad azi cum merge si daca o tine tot asa o vizitam pe tati dodor , ce sa facem.
Eu sunt super ocupata, de-aia dau si asa rar cu nasucul pe aici. Vreau sa-mi deschid un magazin online de produse pentru copilasi si asta cat de repede si clar sunt in criza de timp. Cu Iulia tot timpul dupa mine foarte greu reusesc sa-mi fac cate ceva dar asta e, ne descurcam .
In link-ul de la semnatura mai am ceva jucarioare, daca va intereseaza. Le-am redus pe majoritatea foarte mult.
Pupici la toata lumea

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:

Fetelor imi pare tare rau ca nu v-am mai scris dar am alergat cu angajarea. Da fetelor m-am amgajat am reusit sa gasesc ceea ce-mi doream si sper sa fie bine.Ma bucur ca am gasit dar nu ma bucur ca nu mai pot petrece asa de mult timp cu bebe acasa.Plec dimineata inainte sa se trezeasca el la 6 si ajung la 7 seara.
Acum sunt la servici si incerca va scriu si sa va si citesc din urma Revin!!!!

ANA si ANDREI CRISTIAN
UITE CUM CRESC
GALUSCA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea0277 spune:

Catrinel_17, te inteleg perfect, numai ca mia isi baga ambele picioare pe acelasi crac si ia si scoate si baga iar si tot asa. La noi e mai nasol cu jucariile ca a ajuns la faza de e a mea si nu se mai poate juca nimeni cu ea ca nu imparte jucariile, dar trecem noi si peste asta.

La multi ani sarbatoritilor si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Buna dimineata, fetelor!
Mi e nu-mi prea convine dimineata asta pentru ca la noi iarasi ninge! Vreau sa vina primavara!!! Definitiv!

Noe, am vazut pozicile cu Bia cea trista. Eram obisnuita sa o vad vesela in toate pozele, dar e micutza si ea si incercata. O pupam cu drag sa se faca bine repede.

Micaalsa si eu ma asteptam la niste scene din partea lui Matei cand intra asistenta sa ne faca injectiile sau cand intram in spital pentru ca nu putea veni la pranz sa ni le faca. De fiecare data intram de manuta cu mare veselie, de parca n-ar fi stiut ce urma sa se intample. La fiecare injectie ma minunam de baiatul meu. Stiu ca se zice sa nu ne minunezi, dar cine s-ar fi putut abtine. Sanatate multa Iulie. Pupam fata sa treaca buba.

Fug sa pregatesc micul dejun.

Mergi la inceput