***Shoppaholicele Redouto-masochiste (83)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Salutare fetelor!!!!!!!!!!
"Ce sariti asa ca arse?" ori uitara-ti "cate fete" care ne citesc chiar de la -nceput s-au bagat la lupta cu redout-ul.
Mare nesimtire!Unele se duc pe la televiziune cu copii mici de gat sau lasati pe acasa cu cine-au putut,cu emotii ca dehhh sa facem ceva sa mai livreze aia haine prin Romanica,altele traduc texte,altele scriu mail-uri in disperare ziua sau noaptea ,unele cauta adrese pe unde sa mai trimitem mil-uri sa rezolvam problema.Si voi nu le lasati sa scrie mail-uri din plictiseala?Va permiteti acest lucru?Va permiteti sa la sfatuiti sa mai stea in banca lor ca si asa vad ca iar isi bat joc de noi cu note d'avoir si cu mail-uri ca nu trimit un ceas pentru ca nu pot da garantie in strainatate/?
Pai ce daca sisteaza livrarile?O rezolva melku ,care ne citeste CHIAR de la inceput.
Ma mir cum unora nu le este jena,mai ales daca stiu despre tot ceea ce s-a intamplat anul trecut in August.


Alia.ro te rog mult daca-mi poti trimite o poza cu Adidas marimea 39 ?activeaza-ti Pm-ul si-ti dau adresa mea de messenger si vorbim.As vrea sa-i cumpar eu/Astept un raspuns de la tine.
Spor la pachete.

















/

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

n-am participat pentru ca nu m-a interesat direct (n-aveam nici o comanda pierduta/anulata/stopata de redoute) si nici nu sunt asa de shoppaholica incat sa mor dupa redoute.
Ramaneam cu un gust amar pentru ca inca cineva ne credea o tara de hoti (si pentru asta va apreciez ca ati luptat sa demonstrati contrariul).
Bravo pentru ce ati facut asta vara, dar asta nu inseamna ca trebuie sa tacem malc si sa umblam pe varfuri ca sa nu-i deranjam.

Oricum, am deviat: inca o data zic: cu ce-i deranjam daca le trimitem mailuri de buna ziua. "buna ziua, ce mai faceti? Coletul meu ce mai face?..." ce-i rau in asta?
Ei sunt alergici...de unde pana unde? Cel mult nu raspund la mail. Din cate tin eu minte, nu a zis nimeni de la ei "nu mai intrebati domle atata ca ne-am saturat de mailurile voastre!"
Sabine a zis doar sa nu-i mai trimitem mail pe adresa ei personala, nu?!

Voi sunteti alergice sa raspundeti la intrebari, de i-e si frica omului sa intrebe: "scuzati, am citit ghidul, mi-am facut lectiile, dar nu inteleg asta...ati putea sa...?... nuuu, mai citeste o data, intoarce-te la calende, documenteaza-te si nu ma mai agasa cu intrebari. Forumul e facut pentru altceva".
E mai buna ignorarea decat genul acesta de raspuns pe care eu l-am considerat (de cate ori v-am citit) de-a dreptul jignitor.
Nu e obligat nimeni sa raspunda nimanui, dar cu atat mai putin sa raspunda in modul asta, in doi peri. Au incercat sa se revolte, cand una cand alta, degeaba...le-ati rezolvat pe toate in stilul caracteristic.

cine n-a participat pe baricade cu baioneta in mana, la razboi, sa nu vbeasca, sa nu intrebe. Sa taca si sa inghita.


chris25ss a spus ca a trimis mailul "asa de plictiseala, ca sa treaca timpul mai repede",sau nu mai stiu eu sa citesc? Tocmai, a zis ca i-a injurat? A zis ca i-a certat? Poate, asa cum am zis si prima data, le-a dat un mail de buna ziua!


2.n-ai inteles nimic din demersul nostru
3.evident,nu intelegi nici acum ce am vrut sa spun
poate ca nu inteleg, da’ atunci nu sunteti voi amabile sa explicati pe intelesul tuturor? De ce n-avem voie sa intrebam???????

editez ca deja se sare ca la hopa mitica aici: Monica, imi scot palaria in fata descoperitoarei site-ului LaRedoute, dar postul tau nu merita raspuns.
a, ba da, daca tu ti-ai chinuit copilul pe la usile televiziunilor pentru redoute, deja e altceva...mult mai grav.

Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am ridicat si eu coletul din 29 ian (cel trimis pe 15 febr). Nu inteleg de ce coletele trimise pe 6 si 9 febr nu au ajuns[

Acum am primit parka de 6 euro, care e super, mai putin blanita de pe margine, un pulovar cu decolteu ENORM (rateu, dar nu am dat decat 3,75 euro, nu e mare paguba), alt pulovar frumusel, doudouna de 4,5 euro ptr Ilincuta (f.f.buna, Ioana77 ) si o bluza tot ptr Ili de 1 euro. Deci e ok.


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

N-are rost sa-ti scoti palaria in fata nimanui.Din cate stiu eu La redoute a inceput cu capitolul 1 si nu cu capitolul 75 cand DE LA INCEPUT' ne-ai descoperit tu melkule.
Daca eu mi-am tinut sau nu copilul de gat pe la televiziune nu este treaba ta si nici daca e grav sau nu iar nu te priveste pe tine.
Cat despre raspunsuri date sau nu nu stiu care e problema? N-are rost sa-ti raspund si nici sa-ti dau explicatii ,constat ca nesimtirea unora e mare si fara margini drept pentru care ma opresc aici si cu asta am incheiat subiectul dandu-ti pur si simpu IGNORE.Cat despre faptul ca vrei tu sau nu sa-mi raspunzi ma lasa rece.Ar fi mai bine sa stai in banca ta si sa ne mai lasi in pace cu trancaneala de 2 lei.sau ai devenit avocatul tuturor celor ce trimit mail-uri de plictiseala?

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

zau daca pot sa stau in banca mea...
edit: cu atat mai mult acum... e a doua oara cand ma faci nesimtita...prea mult am stat cuminte in banca mea...
si stii ce-i mai de ras? ca nici macar nu m-a afectat direct vreun raspuns de-al vostru.

Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:


salutare Am primit un cod pe mail, reducere 10 Eur la o comanda de 30 Eur, inclusiv prix vert.
Astea sunt conditiile:
*Offre valable 3 semaines à compter de la date d'envoi de cet e-mail pour un montant minimum de 30€ d'achats sur les pages et boutiques FEMME, LINGERIE, BEAUTE/BIEN ETRE, ENFANT, HOMME, SPORT, LINGE DE MAISON, LITERIE et MOBILIER de la collection Automne-Hiver 2007 y compris prix verts, hors prix déjà démarqués, nouveautés, exclusivités, prix rouges et prix mini, sauf pages Christian Lacroix, et pages Calvin Klein et de la collection Printemps-Eté 2008, y compris prix verts, hors prix déjà démarqués, nouveautés, exclusivités, prix minis, prix rouges, collections Christian Lacroix et Sonia Rykiel et marque Repetto. Non cumulable avec une autre offre.

Spor la colete si la cumparaturi!
scuzeam uitat sa trec si codul:57 460( asa aparea, cu pauza intre cifre) sper ca e bun si nu e perso, nu l-am verificat, inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

As vrea sa comand niste adidasi Puma prin vente privee si nu sunt sigura de marime. Ma puteti ajuta cu un sfat? Eu nu am decat 2 perechi de adidasi, una reebok si una graceland (habar nu am ce firma e asta dar ei sunt f. buni) ambele mar 37 sau 5 1/2 (USA).

INCA ASTEPT COMANDA DIN 4 FEBR, cred ca vineri ma duc la posta sa intreb.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca8 spune:

quote:
Originally posted by felicia74 un pulovar cu decolteu ENORM (rateu, dar nu am dat decat 3,75 euro, nu e mare paguba)


Hello Felicia
Ce fel de plovor ? Eu port decolteu adanc si poate te scap de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by melku

n-am participat pentru ca nu m-a interesat direct (n-aveam nici o comanda pierduta/anulata/stopata de redoute) si nici nu sunt asa de shoppaholica incat sa mor dupa redoute.



Ce s-a facut in vara nu s-a facut pt comenzi pierdute/anulate/stopate. S-a facut pentru cu totul alte motive. Dar asa e, nu aveai nici un interes direct sa ajuti...desigur, e mai bine sa razi in barba de pe margine si sa ironizezi eforturile "aberante" ale altora. Datorita lor poti tu comanda azi.

Sper sa nu fie cazul dar sa va vad pe voi facand macar 1% din ce s-a facut in vara pt ca LR sa-si revizuiasca politica discriminatorie, pentru ca iti garantez ca nici una din VIP-uri (cum ironic le numea cineva) nu se va mai baga.

Cred ca deja subiectul s-a denaturat si o dam in "mahala". Pacat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salut !

interesante discutii n-am ce zice

eu astept coletul din 29 si inca vreo 9 colete din februarie dar n-am scris pe site n--am scris lu sabine lu cristine si alte alea...ce Dzeu chiar nu se pricepe ca-s aglomerati si inca nu si-au revenit dupa reduceri??

daca va mai plictisiti decat sa trimiteti mailuri mai bine studiati siteul si faceti-va singure traducerile(unele persoane nu vb in numele tuturor) si nu mai veniti cu intrebari de genul: " asta ce material e??" din moment ce scrie la descriere "100% poliester", da??!

cand vine coletul anunt si eu poate mai vine sufletul la loc si altor persoane

jasmine

------------------------------------------------

Mergi la inceput