Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!
nu am vreme, va zic doar despre aparate:
eu am ales Pentax pt culori si pt ca aveam deja un obiectiv vechi.
dar si Canon fac modele f bune la toate aparatele, si Nikon la fel.
la aparatele profesionale Pentax sunt mai ieftine, desi obiectivul uzual cu care vin echipate este cel mai bune din cele similare.
(adica canon, Nikon si Pentax au un ob standard la kit, 18-55 mm, si din astea 3 Pentax e mai bun)
Canonul pe care il are devillya e iar f f bun, da cam scump...
, insa daca nu as fi avut un Obiectiv fain pt Pentax, pe ala mi l-as fi luat.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Buna dimineata...

La multi ani Papanashilor si Dulceticilor

Erina...doarme Darius acuma da` la cat e de capos, zau ca are capul mai mare ca Daria ta, care-i o finuta...cand se trezeste il masor...nu te stresa degeaba...fa eco` pt linistea ta...

Idem Roxana...cu un jaf de Cannon am facut poze mai bune ca si cu asta...multumesc fetelor care m-au incurajat, ca intr-o seara, zau ca am vrut sa merg la burlanul de gunoi sa-l arunc, macar sa nu-l mai vad, a fost sotu ieri la OPC, asa, sa vada ce solutii ar fi...i-au explicat ca daca cumva nu corespunde...o sa oblige magazinul sa-i dea altul, dar identic, deci acceasi firma, acelasi model.... Acuma a vb sefu lu` sotu cu sefu de magazin si i-a zis ca pana marti il schimba, daca face figuri, i-a promis sotului ca recupereaza banii din manopera lucrarilor, asta asa ca patronu a fost
sotu e inginer, si are vreo 15 instalatori peste care-i sef. Luni unu` dintre ei aude discutia cu aparatu ca nu vrea patronu sa-l schimbe...etc respectivu instalator lucreaza tocmai la casa patronului...vine la sotu si-i zice,:"sefu`, nu vi-l schimba...asta e, dar lasa ca va razbun eu aparatu` asta, inainte sa inchid rigipsu las un cofrag de oua intre placi, si mai mare pedeapsa nu-i trebe"
m-am prapadit de ras...bineinteles ca nu i-a aprobat sotu` sa faca asta, da cica au mai facut baietii, si pute muuuuuuuuuuult, si uraaaaaaaaaaaat...aviz celor in constructie, aveti grija la instalatori, constructori, ca au niste ideii

Pupici...revin dupa ce fac ceva de papica





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Rodica da nu poti pur si simplu sa-l returnezi?? de ce??
sincer, unu identic va face la fel....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna dimineata si de la noi,

Revin cu aceeasi stare ca si ieri: migrena a persistat toata noaptea, asa ca am dormit de m-am mai putut...la ora 3:30 s-a trezit printul Mario ca avea gaze si a tras niste vanturi de am ras si eu si tasu'....iar apoi dupa o partida de joaca a vrut tzitzi....

Celia pai are 2 mese in paralel...azi poate mai bagam ceva....o sa vad

Cecilia mamica stresata si obosita...auzi, da soacra nu stie sa isi puna singura masa? Pai ce are slugi? Spune-i draga ca tie iti este rau si nu ai chef sa mananci si daca ii este foame sa se serveasca singura din frigider.....uf , imi este mila de tine.

Roxana bine ai venit! Mario mananca asa: la ora 10 un mar ras si o piersica la blender amestecate, iar la ora 14 un morcov si cam 1/2-2/3 dintr-un dovlecel, coapte. Mananca mult si f repede (cam 15-20 min)...initial am vrut sa ii dau putin, dar urla intre lingurite, iar daca il opresc in timpul mesei devine isteric....asa ca papa baiatul cat are nevoie si apoi de voie laptic

Bikmaria si acum ma simt de parca m-a calcat trenul

Devylla

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Betty, te pup sa-ti treaca migrena. Sa stii ca l rogoare poti lua un agocalmin.
nu vii in parc la 23? ca azi cica se anunta 15 grade
Cecilia, pai sincer, spune-i ca esti f f obosita si roag-o sa te ajute in bucatarie, si ca ce bine e ca a venit, ca are cine sa mai preia macar o zi doua gospodaria, ca tu nu mai poti:)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Si acum sa uram sarbatoritilor de azi:


La multi Ani seniorilor de azi pentru implinirea a 6 lunisoare!
Olivia Ioana de Alinkav
Cristian Nicolae Afibebe

La multi Ani papanasului Vlad Matei de isabeluta pentru implinirea de 5 lunisoare

La Multi Ani printesei Sonia de Roxali

Va doresc la toti sa fiti sanatosi, fericiti, sa aveti o viata plina de realizari si impliniri sufletesti.


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Neata!
Ieri nici n-am mai intrat ca a luat sotul o imprimanta noua si a stat sa o steze,au venit aia de la cablu pt ca sa intrerupea in draci semnalul si asa s-a facut seara.Dar am fost si cu fata afara de la 12,30 la 17.
Plus ca am fost f suparata si va zic imediat si voua de ce.
Am fost la un control la stomatologie si mi-a recomandat sa fac vreo 3 radiografii sa vedem de ce ne apucam mai intai.Am rugat dr sa ma trimita in zona si m-a indrumat la un centru medical nou deschis "Apollo" prin zona Monitorului Oficial.O aiu sprinten la picior-eram cu fata cu carutul-ajung in zona,trec peste faptul ca nu era nicio trecere de pietoni,reusesc sa traversez si ajung la clinica in cauza care este la doi pasi,la propriu de o benzinarie.
In fata mea se intind vreo 10 trepte,inalte,taiate pe miloc de o balustrada intr-una din jumatati pusa o rampa.Bun,zic urc rampa.Gresit!!! Poate daca eram campion la haltere sa fi reusit sa urc un carut de 9-10 kg cu o greutate in el de 8 kg,pe o rampa abrupta ,in unghi drept aproape.in sens invers daca era cineva cu saun cu rotile,ar fi fost ca in stan si Bran,norman si alte filme comice deoarece ar fi prins o viteza de la rampa aia,de trecea prin benzinarie si ajungea fix in strada printre masini...
Bun,iau carutul in brate(cred ca multe cunoasteti acest lucru)si la ultimele 2 trepte apare o tanti chipurile sa ma ajute dar mai mult m-a incurcat.Zic:da' rampa asta...?La care ea: Ei,rampa am pus-o si noi de forma.Eu si n-am mai zis nimic pt ca era de prisos.

Ii zic de ce am venit ,sunt chemata la radiografie si las carutul in sala de asteptare.cand revin un baietel la vreo 5-6 ani era bagat in carut ,nu i se vedea capul,eu stiu ce facea la fata...Instantaneu mi-au tasnit lacrimile din ochi si am inceput sa strig sa se dea la o parte.Cretina de la receptie era si ea langa carut si radea la mine.Mama baiatului,foarte nonsalanta si-a strigat plodul fara prea mare convingere dar atat.Am incercat sa-i spun ca nu-i igienic sa stai asa deasupra unui copil mic dar va rog sa ma credeti ca nici nu a avut vreo reactie.Iar eu am plecat de acolo cu lacrimile siroind,cu ciuda ca uite feresti copilul sa nu raceasca etc. si tot se intampla din astea de-ti vine sa te duci in camp...




Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:


La multi ani ptr cei doi papanashi CRISTIAN-NICOLAE si VLAD-MATEI, si ptr cele doua dulcete SONIA si OLIVIA mea!!!!!!


Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Cu mare intarziere LA MULTI ANI, PRISI!!!!!!Multa, multa fericire, sanatate, si sa te bucuri de mica ta printesa!!!!!

Alina,

Alex-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna dimineata si de la noi! pana apuc si eu sa mai citesc din urma, sper sa apuc, sa va spun despre noi. Suntem bine, slava Domnului, ochisorul nu mai curge, yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuu, s-au mai atenuat si durerile de dinti, asa ca da, a mai rasarit si soarele pe strada noastra!!!!

Racita nu e , ca a controlat-o tatnti dr, doar secretiile alea in nas-gat. Problema e ca de cand cu interventia la ochisor nu ma mai lasa sa-i fac nimik, ser in nasuc si aspirat, asa urat face, saraca, cred ca a traumatizat-o experienta! Nu sunt ceva picaturi pt nas, care sa fie in regula la bebelusi? Respira greu si nu prea pot folosi batista bb.

Betty, ce mancacios e Mario. Mi-l imaginez si am distrez copios. Odata a adormit si sara in timp ce papa, asa distractiv a fost....

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput