Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata

eu va invit la o


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

devyla multumim pentru cafeluta si pentru capitol nou
PICIULE

sa acum urarile:
LA MULTI ANI

pentru cele 6 luni implinite azi :OLIVIA IOANA de ALINKAV
CRISTIAN de AFIBEBE
pentru cele 5 luni implinite azi :VLAD MATEI de ISABELA

pentru cele 4 lunite implinite azi :SONIA de ROXALI
S a cresteti mari ,frumosi si sa va bucurati parintii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by afibebe

buna dimineata

eu va invit la o


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007




multumim de cafeluta ,dar mai tarziu asteptam un pahar de ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Maria multumim pt urari.

Am pregatit intai .
Era prea devreme pt .



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

sarbatoritilor de azi sa fie sanatosi si norocosi!

Hai sa vad ce si cum mai era de zis de prin urma. Apoi va las, ca am treaba prin casa, vorba Carpatinei, asa imi trebuie daca am menajera. In fine, ideea e ca tot aman ordinea la jucariile Alexandrei si oricum nu pot strange decat daca e ea la gradi, asa ca acum e momentul oportun. Si ar mai fi 2 mici chestiuni de facut si gata. Dar vreau sa termin rapid treaba ca dupa-amiaza ma duc sa ma aranjez si eu la par (vopsit si tuns).

Andries, ma regasesc in trairile tale legate de serviciu, eu asa eram si dupa Alex. Ma gandesc cu groaza la sentimentul de nesiguranta (pe mine insasim adica) pe care il voi avea acum, plus grija copilului de acasa.

Apropos, vad din ce in ce mai des folosit cuvantul "serviciu" si ma iau fiorii pe spinare, acum parca as da inapoi si nu mai am chiar elanul ala sa revin. Dar asta este...

Prisi, uite ca iti calc pe urme cu laptopul bolnav.

Teodora, ti-am mai cerut ID de mess dar l-am si uitat. Te rog mai da-mi un PM.

Si_bv, sigur ne vom vedea, vom veni cate un weekend si in primavara si la vara.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, uite mi-am amintit ce voiam sa iti zic. Body-urile sunt o ciudatenie, depinde de producator. Cele de un an de la Z cu scris pe ele ii sunt mici lui Andrei, de fapt sunt stramte la gat si la umeri. I-am luat un fash chinezesc atunci cu plecarea la munte, de un an, si acum nu il mai pot inchide nici pe acela. Asadar, mai bine stabilesti masura necesara din ochi. Cat despre patanii casnice, eu sunt experta la ars, uitat si alte stricaciuni. Care este stilul vostru de concediu? Ce aveai in plan? Pentru ca ai zis ca Andrei e prea mic pentru asa ceva. Oricum, odata ce esti parinte, stilul de concediu se cam schimba. Eu sunt adepta combinatiei concediu cu copii si concediu singuri. Adica pastram 1-2 weekenduri in 2, si concediul principal cu copiii. Mie una mi se pare important sa participe si ei. In fine, oricum in vara Andrei va fi mare si il poti lasa lejer cu oricare din bunici. Complicata problema cu pisicile, poate decide mama ta sa le mai paseze saptamana cu pricina.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Maria nu's io cu capitolul.

Am venit acasa,hranesc copila si o scot nitel la aer...ca saracuta in timpul zilei nu apuca.

Mai de ce nu incercati Pentax sau Canon?
Eu una de cand cu Canon-ul digital il prefer mai mult decat Pentax.Insa raman fidela celui precedent.
Cred ca si Sabina va recomanda Pentax.
rox aparate profesioniste sunt multe,in functie de buget.Eu mi-am luat dupa ce s-a nascut Erika,unul scump,nu tocmai pt buzunarul meuinsa ceea ce este important ca sunt f multumita de el.
Am ternimat bibe,plecam la plimbare.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Multumim de cafea Afibebe.

Roxana vad ca ti-a prins bine soppingareala, ai venit acasa cu forte proaspete si hotarata pe treaba, sau o ai pe acolope Loredana si nu spui nimic ?

Eu zombi, Cristi nu a vrut sa doarma, a dormit de la 10-12 dupa care il puneam in patut la el dupa 15 min se trezea, am repetat operatia pana la 2 cand am capitulat si l-am lasat in pat langa mine, s-a mai trezit de vreo 2 ori dar nu am mai dormit eu, cand dormeam eu mai bine s-a trezit ...la 7, de atunci a maio tras un somn de 10 min maxim, azi o sa cada bustean afara....deci eu iar nu dorm.
Si daca am inceput cu vaicareala sa va mai spun ca iar imi vine soacra........, ma rog vine sa stea cu nepotul,(cumnatii) merg la botez si nu-l pot lua si pe baiat....asa ca lasa ca fraiera sambata pune masa - ridicate masa, ca doar nu o sa rabde foame la ea, vin la mine sa vada si nepotul asta mic......
Cred ca maine o sa ma dau lovita ..........deja ma apuca nervi, nu sunt eu suficient de obosita mai tb sa vina si soacra sa ma oboseasca mai rau cu povestile ei despre bietul ei nepot( celalalt) si ce i-a mai facut cumnatu si cumnata........offffffff hai ca m-am racorit spunandu-va voua.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by afibebe

buna dimineata

eu va invit la o


AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007




multumesc multumesc am nevoie de vreo 2 ca sa imi pot tine ochii deschisi



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neatzaaaaaaaa

OLIVIA-IOANA de mami alinkav
SONIA de mami roxali
CRISTIAN-NICOLAE de mami afibebe
VLAD-MATEI de mami isabelutza

diwana mai caut carucior fetei,inca nus pe care sa il i-au,vreau unul usor si practic,sper sa gasesc pana la urma.

va pup fetele,mai am 10 min. disponibile sa beau o cafea,azi a ramas sotzul acasa si ma duce el la munca,iupyyyyyyy





_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput