Strumfi de iulie-august 2007 (60)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by cafera

quote:
Originally posted by Timi07

Loredana_76 ce baiat cool ai, sa-ti traiasca. Super fain David.
Luna si aici in brosurile care le-am primit de la asistenta zice ca patrunjelul e ok. Tot timpul vom gasi si pareri diferite dar la cat tot scotocim dupa informatie in toate partile + instinctul nostru nu cred ca vom face greseli mari.
Carla in Irlanda e mai bine decat in Ro in tot si-n toate da e departe de ceea ce te-ai astepa de la o tara "din vest".

Eu la Sophie o sa-i fac cunostinta cu carnita si oul in martie cand mergem in Ro. O sa le iau de la bunica mea di curte si mai fresh&organic de atat nu cred ca voi gasi. Si iaurt de casa tot acolo o sa-i dau prima data.
Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)





Deci vezi, poate ca nu in tot si in toate e mai bine...Pupici! Sa nu te superi.

Mamica de printese


Poate ma apuc sa cresc gaini pe terasa si sa alerg dupa vacile de pe dealuri sa le mulg...

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Pfiii, pai daca stiam ce succes va avea sticla aia cu fasole va povesteam mai demult despre ea! Da' m-am jenat, ca de, vrei sa-i dai copilului jucarii care de care mai soficticate si mai educative, nu zdranganele de astea improvizate.

Luna, asa m-a apucat o nostalgie!! Blugii aia care curgeau de pe mine tocmai au dus la bun sfarsit si o a doua sarcina, ca i-am imprumutat unei prietene care azi isi boteaza baietelul. Ceva tot a fost de capul lor!

Nikole, vreau si eu linte! N-am mancat niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by liadorian

Pfiii, pai daca stiam ce succes va avea sticla aia cu fasole va povesteam mai demult despre ea! Da' m-am jenat, ca de, vrei sa-i dai copilului jucarii care de care mai soficticate si mai educative, nu zdranganele de astea improvizate.

Luna, asa m-a apucat o nostalgie!! Blugii aia care curgeau de pe mine tocmai au dus la bun sfarsit si o a doua sarcina, ca i-am imprumutat unei prietene care azi isi boteaza baietelul. Ceva tot a fost de capul lor!

Nikole, vreau si eu linte! N-am mancat niciodata.

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra






Hahahhah, numai zdragan de fasole am in creer!
Da...bine mai e fara scancete de plictiseala si eventual tipete...asa ca plsss, daca mai descoperi vreo improvizatie de asta de bun augur, fa-o publicaaaa!

Pe fiu-miu nu il intereseaza catei colorati, jucarii ce canta, rad, etc..pe el il atrage vreun caiet de-a lui tat'su, vreo folie de la vre-un dosar, mai nou sticla cu fasole,telefonul si o rigla.ATAT.Cum i dau jucarelele in 10 minute maxim le arunca si incepe sa planga...


Am facut supa de linte ptr toata lumea, inssa nu-i prea gustoasa...mancare dietetica...fara sare, fara nimic!doar menta, lamaie, si chimen.Da face bine la stomac.


Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

jucarii si noi folosim cam la fel lingurita cu care mananca sticle shnururi telecomanta este interesanta.Pachetul de tigari sigilat bineinteles.........hmmm orice este de ordinea hartiilor ne atrage..cheile ( i-am cumparat chei din plastic nu au efect)o cutie de medicamente o cutie de bombonele tic tac.... etc etc

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Nikole ce frumusete de baiat ai , dar e baiatul tatei, exceptand ochisorii aia superbi Si ce frumos doarme el cu papusa Felicitari pt reusita cu somnicul! Noi inca mai lucram la aspectul asta.

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1

Neata! Cafea sau sprite/7up?



Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">jurnal



Eu am luat cafa, multumesc frumos dar fiica-mea i-a zis pas la 7up.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Olariooooooooooo, olariloraaaaaaaaaaa!

Olarili, olari, olariliriloraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!


Fac vocalize, poate vine primavara. Nuuuuuuu, nu fugiti ca nu e contagios, dar aseara am vazut la tv o faza cu "olailora" si o iarba verdeeeeeeeeeeeeeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Timi, nu vreau sa pun sare pe rana, dar gastroenterita nu poate sa aiba nici o legatura cu cresa?
Si zi asa, 7UP... adica eu cand am intrat cu sticla de 7UP in sala de nasteri si apoi in salonul de bebi se chema ca previn gastroenterita . La mine 7UP e la ordinea zilei, Sprite nu-mi place deloc, si mai gasisem la un moment dat 7UP Ice. Ia intreaba-l pe doctorul acela, ce varianta prefera sugarii?
Nikole, felicitari pentru reusita cu somnicul si hranitul lu Kevin, a meritat sa te tii tare, ai rezolvat foarte repede.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Auzi Luna?
Ce sistem de incalzire se practica in UK? Si de ce inchizi caldura noaptea, ca a fost si sotul meu intr-o vizita si gazdele acelasi obicei il aveau. El, din bun simt, nu a intrebat, eu, din pura curiozite, o fac.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:


Carla, ce faceti, sunteti bine?


Dariuta de Danutaaaaaaaaaaaaa!

Valen, i-a ieri tu la lumina si spune cate kilograme ai lasat tu pe drum?

Mergi la inceput