Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Si inca ceva,

Avand experienta lor in spate au pus-o in practica si cu mine. Acum nu pot decat sa le multumesc. Am 10 ani de cand nu am mai racit, nici macar forme usoare de raceala. Pastile nu-mi amintesc sa fi luat prea multe, exceptand sarcina cand am luat vitamine si pe alea le cam evitam, ca nu eram obisnuita. Prima internare in spital a fost acum la nastere. Nastere naturala super usoara. Cand a venit anestezista sa-mi faca epidurala mi-a zis "Dar nu are sens sa o faci ca vad ca nu simti durerea, nu o sa fie mare diferenta dupa ce o montez" Cand m-a cusut dupa ce am nascut, m-a intreba doctorita "te doare" , spuneam "nu" si se uitau una la alta "nu am mai vazut asa ceva". La sfarsit mi-a zis doamna doctor " Acum inteleg de ce ai insistat tu ca vrei natural, stiai ce stiai, dar sa stii ca ai un organism cu o mare rezistenta la durere". De fapt am auzit si medicii vorbind intre ei cand eram in travaliu, erau mirati de faptul ca aparatul care masura contractiile indica intensitate maxima a durerii si eu nu schitam nici o suferinta.

Deci asta e, trebuie sa invatam organismul sa lupte singur contra bolilor, nu la cea mai mic semn de boala..repede..repede MEDICAMENT. Si eu mai aveam migrene, dureri la ciclu, etc...dar niciodata nu luam pastile. Stateam in pat si asteptam sa treaca.
Asta e experienta mea, nu stiu daca sunteti de acord dar am simtit nevoia sa impartasesc cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vasari helppp nu reusesc sa intru al albumul comun !!! acuma as avea timp sa pun si eu pozici!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daca nu mai e nimeni sa imi spuna ma retrag la un film apoi la nani!!!

cine poate si are chef sa imi explice si mie cum sa fac atunci maine voi pune si eu poze!!


NOAPTE BUNA!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Bb, poti sa trimiti pozele pe bulgarasi2007@gmail.com si le pun eu acum.
Ca sa intri pe album accesezi linkul de pe prima pagina si ai in dr sus login-ul.
Eu sunt on, ca a adormit Maria.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si Maria mea a adormit ,am intrat sa vad ce faceti si fug la somn

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ancuta, deci nu mai lucrezi acum... Ma gandesc sa-mi iau inima-n dinti sa mai fac un proiect.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acum nu am nimic de lucru asa ca bag somn ca de luni cred ca ma pricopsesc cu vreun bloc .Tu iti mai iei?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Nu stiu, mi-e cam frica. Dar trebuie sa incerc iar. As vrea sa stau doi ani acasa, dar nici sa pierd prea mult. Domeniul e foarte dinamic si ma trezesc dupa ca nu mai stiu nimic!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:



referitor la adormit... Ana imi adoarme doar intr-o anumita pozitie in brate si Elena cu spatele la mine singura, dar pe canapea.. dupa ce adorm fac mutarea in patuturi.

De sterilizat, inca mai sterilizez tot dupa fiecare utilizare. Spal hainutele la 90 de grade si le calc cu aburi, chiar daca nu tin cond de cute, asta cu hainele decand mi-a facut Elena dermatita.

Vasari, pe calcult. asta n-am poze

merg sa citesc si finalul celuilalt capitol




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

vasari nici acum nu pot dormi de nervi... Stateam si ma gandeam ce sa fac ...ca pana la urma copilul ala nu avea nci o vina de lipsa de educatie de acasa...Problema e ca e si vecin cu mine... si bunica-sa e un fel de BBC al blocului care vede pe oricine altcineva numai in gradina ei nu

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput