Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yuhuuuuu......
cine mai e????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

bb la fel face si a mea. Daca o iau in brate, incepe sa se foiasca pana da in plans. Wow, se intoarce singura pe o parte sa se culce?
Voi le puneti pe cap si tichiuta si caciula? Maine cica vor fi 16 grade, si mi se pare cam cald....
Totulii cum sa nu il admiram pe bebe al tau??!!
Mi-a placut la nebunie bebele Radu, din album cum sta el ca un sheik, cu gramada de dolari in cap

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:



andra de o vreme buna se intoarce singurica pe o parte (uneori si mai departe pe burtica) si sa vezi ce se inerveaza daca nu reuseste si nu o ajuta nimeni.... . in ultimul timp o culc in paturica dinaia gen port bebe si e cam stramta si se enerveaza ca nu se mai poate foi, intoarce singurica....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

andra eu nu ii mai pun 2 caciulite (la aia te-ai referit, nu?) la noi azi au fost 10 grade dar tot doar cu o caciulita a fost!!!

am terminat si eu papa acuma dupa vreo sapt in care m-am cam puturosit....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Andra-bell, multumim pentru aprecieri - a fost costumul cu care a fost imbracat Raducu la botez (am organizat bal mascat)
Si noi am admirat frumoasa Eva, ca de altfel pe toti bulgarasii si globuletele.

Cristina mamica lui Radu Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

sunt foarte nervoasa.Azi am iesit afara cu Raulica si a venit un baiat de vreo 4 ani pe langa el si i-a tras una peste gura.A inceput Raul sa planga saracul...mi s-a rupt sufletul ...si bineinteles ca "piticania " aia a fugit repede.Am zis ca mor de nervi... si dupa mai iasa si bunica baiatului si imi zice ca sigur plange de somn sau ca s-a speriat mai mult.firar sa fie ...mai inteleg ca iti iubesti nepotul dar sa ii dea educatie ca dupa ce l-am certat nici nu a stiut sa imi zica ca ii pare rau..M-a mai si intrebat daca am vazut ce pumn greu are... am crezut ca il snopesc in bataie......si dupa tot buna-sa trece pe langa mine si nu vorbeste... ... mai ce oameni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

..........M-a mai si intrebat daca am vazut ce pumn greu are... .... mai ce oameni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



asta a fost tare de tot....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:


Daca nu ma insel intr-o postare anterioara intrebai de frecventa sterlizarii biberoanelor.
Eu in primele 2-3 saptamani sterlizam inainte de fiecare folosire dar ulterior am renuntat si sterlizez mult mai rar. Nu stiu exact frecventa, depinde de cat e de flamanda fata si daca am timp sa mai execut operatiunea. De fapt incerc sa nu o tin intr-un glob de sticla, ma gandesc la parintii mei cum au crescut si nu au patit nimic, dimpotriva au o imunitate de invidiat. Tatal meu s-a nascut imediat dupa razboi si a crescut intr-o camera care fusese grajd pe timpul razboiului, iti imaginezi ca nu a avut sterlizator, incalzitor, detergent de copii si altele. Nu s-a imbolnavit niciodata cat a fost bebe iar cand a mai crescut nici macar atat. Si cum spunea el "la joaca mai cadeam...aveam rani carne vie ...se vindecau de la sine, fara unguent sau alte medicamente...ca doar mama avea alte griji". Erau 10 copii la parinti. Da si cum spuneam....IMUNITATE de nota 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

softurela total de acord cu tine!!! tocmai de aia intrebam si eu pt ca nu i le mai sterilizez asa de des, avand in vedere ca tot ce apuca baga in gurita1!! Eu i le mai sterilizez o data la 3-4 zile!! dar am vreo 10 biberoane !!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, eu cred ca o bateam pe bunica-sa! M-am enervat numai cand am citit... dar tu, cand ti-ai vazut si copilul plangand! :( Oare femeia aia nu avea inima? In mod normal sunt foarte linistita, nu sunt razboinica deloc, dar asta m-ar scoate din fire.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput