Ce parfumuri va plac (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Am mirosit astazi o mostra de flower by cynthia rowley de la avon... hmm, nu imi place. Vanilie si frezie...
Mi se pare ce seamana cu Comme une Evidence de la Yves Rocher.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys3000 spune:

Ultima achizitie - Hugo Boss - Hugo Woman - fresh,rafinat, exact pe gustul meu. La fel mi-a placut si Versace - Crystal Noir pe care urmeaza sa-l achizitionez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by crys3000

Ultima achizitie - Hugo Boss - Hugo Woman - fresh,rafinat, exact pe gustul meu. La fel mi-a placut si Versace - Crystal Noir pe care urmeaza sa-l achizitionez.

GABRIELA - mamica de bebe CRISTIAN-ANDREI 27.iulie.2006
http://photos.yahoo.com/gabriela_ionita2000




Si mie imi place Versace - Crystal Noir, dar pt moment de unde cumpar eu, de la esentedelux, nu aveau decat varianta EDT si eu vreau apa de parfum (EDP).
Mi-au sosit Christian Dior-Miss Dior Cherie EDP (tester) si Kenzo Jungle. Sunt tare incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaeladm spune:

Am o mostra de Nina Ricci - Nina. Nu tine mult.
Imi place mai mult Nina Ricci - Premier Jour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

am mai multe parfumuri care-mi plac,dar preferatul meu este ALLURE de la CHANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Am si eu Cerruti Image.nu-mi place.Mi se pare ca lasa acelasi miros ca si un sapun.
tocmai am citit ca ptr job e bine sa ai parfumuri cu gref si lamaie. acum iar citesc dinurma ce ati scris sa vad care se inscrie in categorie.

sugestii ceva?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

#9632; "Cum sa alegi un anumit parfum?
Trebuie sa te indragostesti de el din prima clipa. Exista o magie a parfumului, parfumul te atrage pentru un anumit ingredient. Il pui pe piele si isi modifica mirosul. Simti ca e al tau. Orice parfum are trei note, caracterizate de ingrediente diferite. Notele de varf ale parfumului sunt din arome vioaie si dispar cel mai repede, cum ar fi marul verde, verbina si bergamota, anasonul, citricele si coriandrul, aromele de fructe de padure.

Notele de mijloc, inima parfumului, ascund si pastreaza miresmele pe piele intre 3-5 ore. Pe langa aroma fructelor de la esente de piersica sau de pruna, la esente florale de gardenie sau tuberoza, cu note de trandafir rosu marocan sau magnolie. Nota de baza a parfumului este cea care ii confera personalitate si rezista cel mai mult. De la lemnul de santal rosu si agarwood (lemn rar din padurile din Vietnam) pana la textura cremoasa a coumarinului (Tonka din Venezuela) sau la infuzie concentrata de vanilie.

De asemenea, frunzele de patchouli aduc o profunzime eleganta parfumului, in timp ce combinatia de aroma de mosc si heliotrop este cea care ramane mult timp in piele. Exista si parfumuri cu o singura nota, miros la fel, de la inceput pana la sfarsit".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koko76 spune:

Preferatul meu Eau Belle de la Azzaro pt ca este fresh (mai exact miroase a lamaie verde!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mmmmmm, KOKO, trebuie sa fie tare bun Azzaro cu miros de lamaie verde! O prietena folosea anii trecuti Azzaro cu miros de portocale si era foaaarte bun, fresh, de zi. Numai ca nu tinea prea mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Manumanu, te-ai intors din calatorie? Ce parfumuri ai mai studiat?

Mergi la inceput