Colectia de toamna-iarna 2005 (186)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

In contul comun aveti link catre pozele de la botezul Irisucai.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, bafta multa! De Miru nu ne spui nimc?

Anda, frumooos foc Nichita al tau !!! Poza de la dush e de milioane!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

multumim mult de complimente pt nic. dar sa stiti ca ne si intretinem:) zilnic vrea sa fie dat cu "chema", imi aduce tuburi si cutiute de crema. "pafum" nu solicita zilnic, doar la 2-3 zile:)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

he.... la mine au trecut vremurile cu "chema". acum nu mai suporta nici apa, duc batalii sa-l spal pe maini, cu urlete. se spala pe maini numai daca se spala si pe dinti .
da' parfum cere de 3 ori pe zi.
gata, fug cu plozii afara, la soare , azi am ratat rasaritul (nu cu mult, dar totusi)

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



Am fost azi la control si bb este ff jos si cu capul in jos..am momente cand il simt ca vrea sa iasa.Trebuie sa am mare grija si sa nu o mai ridic pe alexia in brate.
IN rest este bine si bb are 28 saptamani
Sa va spun ca alexia spune ca are un “bubus”( bebelus) in burtica la ea
lapte alexia nu bea deloc, deci un 0 ml, branza foarte rar..la iaurt a renuntat, de cascaval s-a saturat si atunci am inceput sa ii dau danonino desi sunt contra lui insa in felul asta mananca si fata mea ceva produs lactat.
Alexia adoarme pe perna insa o iau imediat ce o pun la ea in patut.

Despre intalnirea de duminica vreau sa va spun cate ceva despre copilasi, toti au crescut asa de frumos si sunt niste scumpici:
Miruna este un zambet de copil, rade non stop, danseaza si este o cumintica. Ii plac copii nu plange dupa mami daca nu o vede ..este o scumpa
Nichita este foarte mamos..cum o pierde pe mami din arie cum e jale mare…si are forta frate nu gluma ..abia am putut sa il tin sa nu plece dupa mami la toaleta in rest frumos de pica cum il stiti.
Sarah este o scumpa mica si eleganta, sa va spun ca avea curea cu bufnita si ca il pupa pe vladut mama mama
David este un mare tenor
Vlad este un frumos, te cucereste cu ochisorii lui mari..si singurul ce se potriveste cu fii-mea la statura
Razvan este esenta argintului viu, nu sta o clipa ..cred ca de acolo i se trage si statura

maria, iti tin pumnii sa gasesti un medic bun, nici eu in locul tau nu as naste normal..doamne fereste.Ma bucur sa citesc cat esti de happy, ne spui daca i-a placut patutul lui cris?

cora, crunta durerea..iti doresc sa treaca repede.Vreau sa iti spun si eu La multi ani cu multa iubire, santate si realizari

leea, maica lasa ca nu e T singurul ce arunca pe jos si urla..iti fac cunostinta cu alexia si te linistesti( de multe ori ma mir de cum scoate sunetele alea inalte si stridente)

ganda un gand bun si catrre tine, sper sa nu se lase cu dureri grele.

ando..fac mare galerie pentru tine, tin pumnii sa fie bine.
yo am lesinat de cate ori m-am urcat pe scaunul stomatologic

noki merge invatatul?


Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

delia sa va traiasca crestina! micuta floricica ca tare e mumoasa.Iar ana este o domnisoara foarte frumoasa si eleganta.

lavi frumoasa petrecere am vazut si numai copilasi frumosi.i-ai tuns bretonul nataliei? despre carucior, si eu sunt in cercetari pentru ca nu mai am nimic de la alexia( am dat tot) si inca nu m-am hotarat.primul a fost un chicco, foarte solid si bun insa acum tati ar vrea sa luam unul cu trei roti..ne mai gandim si astept si baby expo care s-a mutat in aprilie.

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Delia, sa va traiasca micuta crestina !!! V-am vizionat, sunteti frumusi foc cu totii! Irisuca e o dulce, as zice ca seama cu Ana! Ana e deja o domnisoara frumoasa si foarte eleganta! Mami si tati arata foarte bine!

Lavi, am admirat si domnisoarele tale impreuna cu invitatii! Se vede ca petrecerea a fost reusita! Nati e dulce asa serioasa ! Silvia e domnisoara in toata regula!

Cora, tinem pumnii sa treaca durerea

Anda, tinem pumnii de pe-acum pentru interventia de saptamana viitoare!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by roxisialexia



lapte alexia nu bea deloc, deci un 0 ml, branza foarte rar..la iaurt a renuntat, de cascaval s-a saturat si atunci am inceput sa ii dau danonino desi sunt contra lui insa in felul asta mananca si fata mea ceva produs lactat.



exact asa si Sorana,mai mananca smantana in ciorbe ,si Dots.

legat de asta as dori sa-mi spune-ti daca e indicata cacao (pt copii).ma refer la cacao cu lapte!
si inca ceva le dati copilasilor guma ????

pupici

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Ripley, sa va traiasca Irisuca Mariuca!Am vizionat pozele...superbisime...Ana e foarte inalta si frumoasa, parca n-ar fi doar 2 ani diferentza intre ele!Mami si tati super frumosi, eleganti si fericiti!Asa sa fiti toata viata!
Lavi, am vazut si pozicile voastre...Silvia seamana foarte mult cu Nati!Am vazut ca pustoaicele o cam ignorau pe Nati.. dar a gasit ea cum sa-si petreaca timpul cu pustiulica!
Anda, Nikita inca mai isi aduce destul de mult cu Simon...au aceeasi forma a ochilor (descendenti), aceesi culoare a parului, dar Nikita e mai implinit, are falcutze mai proeminete!Poza cu dushul cred ca este favorita tuturor!
Roxi, Soso, daca nu beau laptic simplu, n-ati incercat sa le faceti orez cu lapte, gris cu lapte, pudding cu lapte...ceva de genul asta!?
Pumba, cum a demers operatiunea "olitza"?
Si eu cautam poze cu voi prin contul comun, dar am inteles abia cind ai raspuns Laviniei ca-s de negasit...!




Cristina & Simon(26.12.2005)
www.dropshots.com/Bulucel#date" target="_blank">Poze din Iraq

Varsta lui Simon


www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hello!!

M-am delectat cu pozele copilasilor frumusei de colectie ,au crescut foarte mult ,sint tare scumpei ,ramasesem in urma rau cu vizionatul pozelor ,nu mai am timp de forum foarte mult ,citesc doar pe sarite din cand in cand .
Copilul meu s-a prostit intr-un hal ....,e mai nebun ca niciodata ,eu care speram ca a trecut faza nasoala ,strica ,sparge ,da pe jos orice ii cade-n mana gen floricele ,pufuleti ,castroane cu mancare ,firimituri de pe masa ,umbla la apa toata ziua si vrea afara non stop ,umbla cu ghetele dupa mine prin casa ,,mami hai afara ,e cald ,nu e frig '',in schimb cu olita imi da mari satisfactii ,face si pishu si kk fara probleme ,imi zice cind vrea ,nu trebuie sa ghicesc sau sa-l intreb eu ,noaptea ii pun inca pampers din comoditate si mila pt el ,nu vreau sa-l trezeasc sa-l pun pe olita cind e somnu' mai dulce .
Lapte bea 500 ml pe zi
Doarme pe perna mare ,avem 3 la nr in pat ,fiecare cu perna lui.

Am fost ieri la endocrinolog pt testicole ,nu ne-a dat nici un tratament ,nu e cazul ,tre' sa-l vada un chirurg peste 6 luni ,in caz ca nu coboara definitiv ,acum fiind flotante ,va fi nevoie de o minora interventie chirurgicala pt a inchide nu stiu ce canal .
I-a facut dr si graficul de crestere ,dezvoltare etc ,a zis ca e super bine ,are acum 91 cm si 13 850 kg doar ca m-a cam speriat un pic ,ambii bunici sint diabetici si cica ar fi predispus si el ,asa ca tre' sa evitam zaharul , produsele de patiserie si sa am grija sa nu se ingrase prea tare .


Imi cer scuze din nou ca nu raspund la nimeni ,nu mai am timp deloc ,pot doar din cand in cand sa va mai zic de noi ,sper sa se linisteasca intr-o zi ca sa pot si eu intra/scrie mai des ,in conditiile de acum abia pot merge la wc sa-l las nesupravegheat ,e un nebun si jumatate ,m-a terminat si fizic si psihic


Pupici la toata lumea!!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Revelion

www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput