Colectia de toamna-iarna 2005 (186)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Simina gustul laptelui de soia a ramas acelasi Eu l-am incercat de 2 ori, no way man!
Si nici dupa tofu nu ma omor

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Vroiam sa-i raspund si lui Madau: nu doar vitaminele te pot ajuta sa-ti refaci pofta de mincare. Acum la tine ar trebi un antidepresiv usor - o pastiluta de good mood. Atunci sa vezi cum incepi sa maninci, cind n-o sa mai stai sa te consumi din cauza... situatiei sa zicem. Sau poti incerca cu un anxiolitic, pentru ca in cazul tau exista o doza mare de anxietate legata de ceea ce se intimpla si de incertitudini privind viitorul. "O pastiluta de nesimtire" - Calmepam mic (de ex.) si in citeva zile o sa fii mai bine. Totul e sa nu iei nici un fel de pastile a la long, ci doar citeva zile, acum, sa-ti revii un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


anda- are asa un aer interesant baiatul tau.e frumos de picaclar poza cu dusul e nr 1 si cea cu sacoul de la botez,are o figura acolo....
lavi- bebe 3 nu cred ,imi plac copii, dar chiar nu ma vad mama la 3,dar nu spune niciodata ,niciodata nu-i asa?
poze - sunt lenesa si la facut si la descarcat.
felicia- sanatate.misto faza cu mai tare.
madau- ce mai face Miruna? olita? nebunii?
maria- mai ai putin

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

MARIA, imi pare rau de vestile cu care te-ai intors de la dr. Cu marimea bebelinei, nu-ti fa probleme, si mie mi-a spus ginecologul tot timpul ca e f micuta si la 38 de saptamani s-a nascut cu 3215g!

In legatura cu cezariana si prezentatia pelviana, nu as mai fi asa de sigura ca angajatii maternitatii sunt la fel de incapatanati. Daca iti amintesti, cand am nascut-o eu pe Anna s-a creat un precedent, cu o mamica care a fost fortata sa nasca natural bebelusul pelvian (era cu mine in spital, atunci), bebe si-a rupt piciorul la nastere iar parintii i-au dat in judecata pe medici si moasa. A fost scandal si pe la TV. Asa ca eu zic sa incepi sa cauti un dr. dispus sa fie flexibil si sa inteleaga situatia. Iti pot recomanda pe Olimpiu, isi face acum cabinet de gine chiar pe Hipodromului, acolo unde este deja un cabinet de medicina muncii. Stiu ca si-a cumparat si un echograf super tare, e si aproape de tine, eu zic sa incerci, in caz ca nu te-ai gandit tu deja la cineva.

Te pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tania , te sun maine sa mai povestim, azi e deja tare tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Anda mi se pare mie ori fii-tu e inca pe jumtate stirb?
Simina ma miram io ca bea Ralu soia.Acu inteleg.La voi e bun.Aici e oribil.Cu toata vanilia din el...bleah.
Tania,Miriam vb cu aia la Buc(de mi-au trimis dvd-ul) si au zis sa il duc aici la reparat si daca nu se poate,sa-l rambursez.Oare de ce ma gindesc la ciu ciu?
Maria nu-ti face griji.De ce ai fi tu aia careia sa-i iasa toate bune?Pup Cristinelu lipicios.
Ioana vine mai primavara.Stai linistita.Da trebe sa mai inghetam nitzel.P-aici is inmuguriti copacii ori pomii,ce-or fi.

Mai copiii vostri arunca lucrurile de pamint,oricare ar fi ele?Si tzipa?Da nu numa de nervi,ci asa ,din te miri ce.
Io ma ingrijorez ca numa al meu face asa.M-a terminat.Tipa atit de ascutit si acut ca imi rupe timpanu-n cinci.Si tot ce-apuca in maine,arunca pe jos.De la masinutza la mixer ori telecomenzi.Spuneti-mi ca nu-i singurul,va rooog

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:


de fapt ma doare locul unde a fost maseaua - urasc maselele de minte.
anda, miri, lavi si cine mai intra in reparatii, sunt cu sufletul alaturi de voi.

maria-alexia, mult succes cu doctorii! (si anais era subdezvoltata si cu capul mic, si a avut 4200 la nastere si cel mai mare cap dintre copilasii din maternitate la ora aia)

leea, si andrei tipa si arunca cu lucruri - il apuca si incepe sa alege prin casa, sa tipe si sa arunce cu lucrurile care- sunt la indemana.

simina, io gasesc imposibil de baut laptele de soia (ca si toate produsele de soia) din romania. bleah, bleah, bleah. si am o banuiala ca nu sun chiar ok, nu numai la gust (eu am facut o reactie nasoala la ele intr-o perioada cand renuntasem la carne) - deocamdata nu mai pun gura pe soia, deci la copii no way sa le dau. poate mai incolo.

FAZA cu doi copii:
ii cantam anei "ana lugojana". nu stiu decat cateva versuri, asa ca le tot repet. la un moment dat andrei zice "nu ana, andrei!" - bineinteles ca i-am cantat si lui "andrei lugojan"

mada, ce mai faci? si eu sunt in grupul de suport pro sedativ usor! ai grija de tine!

noapte buna, colectie! fara dureri de dinti&co

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

- nu dormim cu perna; ca a avut in pat una micuta, dar a ignorat-o, asa ca i-am scos-o

- lapte cam 600 ml/zi. Dimineta si seara. Niciodata in tipul zilei, doar noaptea in plus daca se scoala.

- sanatate la vizitatoarele de dentistiAnda, bafta!!!

- nu aruncam lucruri pe jos decat daca suntem ff nervoase, ceea ce slava cerului e din ce in ce mai rar

- nici nu tipam din senin, decat tot asa, ne jelim rauu daca nu ne convine ceva

- Maria, succes la o eventuala tumba decisiva a bebelinei! Daca nu vrea, succes in gasirea unui dr bun si cam il vrei tu!

-Lavi- io zic ca IO-s cea care poate baga mana in foc ca faci bebe 3 si care te sustine 1000 (mie) la suta!!! Nati

-Corapino, felicitari pentru primul pas dintr-o serie infinita! A..si pentru ceas! Ca si ala face parte tot dintr-o serie infinita.






Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

salutare!

lapte, bea 500ml maxim pe zi, in doua transe seara si dimineata. peste noapte niciodata si nici in timpul zilei

perna , are un pui mic mic de la lenjeria patutului. Doarme cu el in pat dar nu doarme cu capul pe pernutza, mai mult cu burta sau picioarele pe pernutza.

Corap , ce-ti face mana? Bine ca nu ai cazut mai rau nici tu nici Andrei "lugojan"



www.dropshots.com/catalinairina#albums/Ianuarie%202008" target="_blank">Poze ianuarie




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

'neata si de la noi!

Eu in jumatate de ora ma duc iar la dentist, sa ma relaxez putin.

Hai sa va raspund si eu la intrebarile legate de lapte, perne si alte cele. Bogdan doarme cu o pernuta mica de a lui, de care va ziceam ca e si indragostit. Insa nu doarme PE ea, ci doar o tine in brate ca pe o jucarie. Sperfanie inca nu are perna.

La capitolul lapte Bogdan sta foarte bine, adica bea dimineata in jur de 300 ml, seara cam 230. Stefania nu bea grozav, dar nu cred ca e o problema. A avut zile in care a vrut doar 250 ml, altele in care a baut 450. Asta este recordul maxim pana acum.

Leea, succes la gasit bona. Mama ta nu te poate ajuta? Eu n-am reusit sa gasesc bona, stau cu soacra acum si este intr-un fel cea mai buna alegere. In alte feluri este cea mai proasta alegere. Abia astept sa treaca lunile pana in septembrie!

Madau, vad ca si fetele ti-au zis de vitamina B (mai ales B6) si de sedative. Crede-ma ca in anumite perioade ajuta, acum tu ai nevoie. Termini un flacon si gata, ai sa vezi ca nu-ti mai trebuie, vei fi ca noua!

Anda, vazut pozele. Superb copil ai. Si nu pare deloc bleg si poet cu capul in nori, ba chiar pare destul de smecher si vesel, cu picioarele bine ancorate pe pamant.

Am primit pe e-mail azi un citat, vi-l impartasesc si voua:
"Ca-nvins nu esti atunci cand sangeri,
Nici ochii daca-n lacrimi ti-s...
Adevaratele infrangeri
Sunt renuntarile la vis!"RADU GYR

Fug acum ca sa nu intarzii la scumpa intalnire cu dentistul.


Mergi la inceput