Colectia de toamna-iarna 2005 (186)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

FELI, a plecat raguseala de la voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Salut!
Eu si Doru am reusit sa ragusim de tot, de nu mai putem vorbi. Aseara voiam sa-i zic ceva Ilinca, iar ea ma ruga "mai tare!"
In seara aceasta doarme la bunici ca noi zacem.
Culmea e ca Ilinca a trecut destul de usor peste laringita aceasta, oare s-o fi imunizat copilul meu de la atatea minuni bagate in ea?

Corap of, nasol cu cazatura, sa-ti treaca!

Lapte baut - cam putin. Dimineata maxim bea 50 ml, seara hai sa zicem ca 200. Iar la pranz cam 150. Deci per total e bine, dar ma ingrijoreaza faptul ca dimineata nu vrea sa bea sau sa manance mai nimic Am incercat tot - cereale, cascaval etc. dar nu a mers.

Declar ziua de azi cea mai neprolifica din istoria noastra de pe DC, of, chiar cand am eu timp de citit.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Tania gand la gand Ce mai face Che?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Leea multumim de ciomag, l-am apreciat la adevarata valoare, zau!
Aoleu, implante, si eu voi ajunge la asa ceva la un moment dat; mi-e si brr! sa ma gandesc, mai ales ca mi-a povestit stomatoloaga ceva din procedeu

Feli cred ca din toata afacerea cu raguseala-ti cel mai fericit e doru

anda nu l-am mai vazut pe Nichita de la mini-intalnirea din Mall, cred; ce s-a mai schimbat/maturizat! E un scump, ca de obicei

pumba unde ai niste poze cu mandrele tale ca nu mai tin minte daca ti le-am vazut?! Mai ales ca sunt niste alter-egouri ale fetitelor mele; au aceleasi varste.

oare ce mai face monet ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Mei,io una, innebunesc cu vremea asta. cand ma trezesc dimineta si vad ca-s nori afara si nicio geana de soare, ma deprim instantaneu. Azi a plouat mai tot timpul. Nu am iesit de doua zile din casa (poate ies mai tarziu sa iau o paine); stam si ne mancam nervii pe timpul asta. Niciodata nu mi-a dorit mai mult sa vina primavara.

Ando, ce flacau mumos ai...

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ieri am inghetat bocna pe drumul de vreo ora si jumatate de la gradi spre casa cu fetitele (joaca in curtea gradi + cascat gurita pe strada included) iar azi a fost chiar cald; o zi de primavara! Poate vine si la voi soarele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

HELLO
ieri a stat si fi-miu 2 ore afara pe frigul ala. toata seara i-am pus mana pe frunte, ma asteptam la febra, muci. bine ca nu apar.

Anda
era si al meu pe langa mine cand il admiram pe Nichita, eu cu ochii la copil, al meu intreba cu ce tii CD urile lipite de mobila de nu le atinge fi-tu. asta dupa ce a studiat in amanunt masa de tv.tot cauta solutii ptr mobila cu sertare si 7000 de chei.

si eu am descoperit o carie de vreo luna si tre sa merg la dentist ca e la fatada.Anda o sa fac matanii, autoflagerari. asta voiai, sa suferim cu tine?
n-ar fi corect fata de Corapina care a suferit azi.

lapte
nu prea,numai dimineata-formula cam 200 ml. asta la 6.30. pe la 9 de vaca cu cereale, cu orez sau cu fidea. si seara iaurt si branza.cam atat despre lactate.

perna
-uneori o ia in brate, alteori doarme pe langa, si pe perne mari, si pe mici.

Leea Sorin a venit incantat ca a luat dvd-r, care cu nus ce ligt scrie pe partea cealalta titlu ptr dvd, sau deseneaza o poza....ofcorz ca l-a stricat fi-mu pe al doilea deja.nu cred ca ai bafta cu ramburs la comenzi de pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare!

Am intrat de ieri in concediu si - clar! - acasa nu-i ca la birou, alergatura e infinit mai mare . Nu mai reusesc sa intru pe-aici caci computerul nostru trebuie "stricat" tot timpul, altfel nu-l mai dezlipesc pe Cristi de el. Si-asa avem circ maxim cu minimax-ul la ora de masa, va trebui sa arunc TV-ul din bucatarie pe geam, alta solutie nu vad... Ma rog...

Azi am avut mult-asteptata programare la gine. Pe scurt: sapt 37, dar bebelina pelviana . Si destul de micuta, cam cu o sapt. in urma Doctora insa nu vede nici o problema in asta, chiar se bucura ca e micuta, ca o sa nasc mai usor. Si alte abureli de care eu zau ca n-am nervi. Din cate am citit, sunt hotarata sa gasesc alt dr. care sa-mi faca cezariana. Ceea ce in orasul asta se pare ca e cam dificil, de la moase, asistente si pana la cel mai celebru dr., toti sunt de parere ca nu e nici o pb. cu pelviana. Zau asa ??? Sunt cam fiarta, sper sa gasim o solutie. Si sa am ocazia sa va stresez cu intrebarile despre cezariana

Altfel toate bune si frumoase, am intrat in simbioza cu puiul, e de nedezlipit de mine. Si eu ma topesc dupa el, of course . Imi era cam groaza ca o sa ma exploateze odata intrata in concediu, dar... vad ca-mi place . E drept ca nici n-am facut nimic ieri si azi decat sa ma joc cu el, de maine va trebui sa incep sa mai fac si eu una-alta, caci sunt in urma rau de tot cu pregatirile pentru bebe mic.

va pupam

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

polluri:
lapte-570ml fix/zi
perne- nu

ina, metoda de diminuat ratia de lapte, pai a zis cora parca k i-a botezat laptele cu apa ca sa-l dezvete si l-a tot botezat din ce in ce mai mult pana nu i-a mai placut ratia de la ora respectiva.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Leea, in Ro incercasem si eu diverse produse de soia, inclusiv lapte si erau oribile la gust; nu stiu acum cum or mai fi. Dar aici am baut lapte de soia din prima seara (deci era inca proaspata experienta din Ro) si era foarte normal la gust. Daca il bei pe cel cu vanilie (f. putina aroma de vanilie) nici nu stii ca e lapte de soia. Deiu ar bea lapte de soia mai tot timpul, dar pe de alta parte el si maninca bine, deci nu are nevoie de atita lapte. Cea mica l-a primit ca si cum ar fi fost din cel de vaca, nu a facut nici o diferentiere.
Il admir pe Tudor tot timpul cind te vad pe YM si vad pozicile de la avatar.

Ina, la poll-ul cu pernele am uitat sa raspund: Raluca (Uta, cum isi spune ea) are un puisor mic de tot in patutul ei, dar cind mai aluneca in al nostru si aterizeaza pe o perna de-a noastra mai mare, doarme f. bine si acolo. N-o prea las eu, decit cind a fost racita si infundatzica. Desi, daca perna e destul de mare ca suprafata si copilul doarme practic cu jumate de trupsor pe ea, nu e chiar asa de grav. Si nici pernele noastre nu-s enorm de mari in grosime, sint normale.
Daca pui poze cu zapezile, sa zici si pe aici, sa le vad si eu, please

Pupici la toata lumea. Fug la treaba multa.

Mergi la inceput