Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Si ai dreptate cu scuzele, dar cam asa sunt eu, totdeauna ma pun in locul celorlalti si ma intreb ce m-ar fi determinat sa actionez de o anume maniera (alt motiv decat egoismul ).



Mahh.. in locul altora si eu ma pun.. dar nu ca sa le atenuez defectele..
Plus ca asta cu stachetele..ar trebui sa functioneze altfel la parinti... EI ar trebui sa stea la linia de plecare si sa zica "Hai ca poti!".. nu la saltea si sa zica.. "hiimmm.. eram sigur ca o darami"

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Dar cum definiti voi momentul oportun mai fetelor? Eu nu stiu daca i-am facut devreme sau tarziu, sau daca ii mai dau sotului vreun motiv sa ii stric concediile in viitor, dar nu mi-am pus problema daca e momentul sau nu. Am simtit ca vreau copil si atunci asta a fost. Desi recunosc, la Andrei am asteptat putin pe motiv ca nu prea mai aveam loc in apartament, desi fara a avea certitudinea ca ne vom muta curand tot am desfiintat protectia la un moment dat. Fiecare faca cand simte ca e pregatit. Pentru unii pare devreme, pentru altii tarziu.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna ziua mamicilor!!!
Am revenit dupa un weekend tumultos: a fost ziua mea si am avut musafiri , Tudor e cam bulversat si nu prea a papat bine.
Sper sa ne revenim!!!

Cu greu reusesc sa citesc din urma!!
Intre timp iata poze noi

http://community.webshots.com/user/melaniatud

Melania, mami de Tudorica fara frica (05.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Neatza buna si de la noi dargi mamici si bebici. Mi-am pus cafeaua langa mine, laptopul in brate, copilul la somn (ca iar n-a vrut sa pape, incercam mai tarziu) si studiez abitir diversificarea. De luni incepem si noi. Grea treaba! Pana ne urnim, ca apoi merge de la sine.
Copiii? La ce varsta e bine sa-i faci? Eu de exemplu simt ca acum a fost momentul perfect, asta nu inseamna ca daca l-as fi avut (accidental) mai repede nu m-as fi bucurat. Parintii nostri nu stateau atat pe ganduri cand era vorba de facut copii, se casatoreau si imediat veneau copii. Ai mei m-au facut foarte tineri. Pana in momentul de fata nu am cunoscut pe nimeni care sa aiba parinti mai tineri ca mine, si e tare bine Insa uitandu-ma la ai mei cum se comporta cu fina si nepotii lor imi dau seama ca acum ar fi
parinti mai buni. Este o vorba: O femeie nu este cu adevarat mama pana ce nu a devenit bunica. Nu este niciodata prea devreme sau prea tarziu atata timp cat ii doresti si ii iubesti si le si arati asta. (totusi la 65 de ani este tarziu, parerea mea )

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ziua buna!
Noi ieri am fost la party de la 20 la 22:30 si Tudor era rupt de foame si somn, asa ca l-am hranit si culcat si apoi am picat si eu, nu am mai avut putere sa intru la voi.

Andreea, o sa-i fac poze. Putintica rabdare, sa ma trezesc ca lumea.

Roxana, probabil tatal tau a furat expresia de la mama ta. Auzind-o pe ea tot timpul dezamagita de tine, s-a molipsit si el. Si evident ca nu poti creste niciun copil, cresti doi!

Luy, de ce sa nu-ti faca anestezie locala la dentist? Iti zic eu ca poate, chiar daca alaptezi! Multumim de pupici, ii intoarcem inzeciti!

Diwana, bravos pt. sotul tau! Nu-l intreb nimic, ca deja am varza in cap subiectul si mi-e sa nu dea in fasole verde! Multa sanatate piticului!

Isabeluta, inainte de a-i iesi dintii se spala cu degetarul de silicon, doar cu apa. Cand apare primul dintisor, se spala cu periuta speciala pt. bebe (care e mica) si se pune putina pasta de dinti (ca o inchite, cat un bob de mazare mic) care e speciala pt. copii mici (cu 500 ppm - parti per milion - fluor).

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia

Ziua buna!
Noi ieri am fost la party de la 20 la 22:30 si Tudor era rupt de foame si somn, asa ca l-am hranit si culcat si apoi am picat si eu, nu am mai avut putere sa intru la voi.



Atat ne spuiiii? Nimic despre tort????? Bun, rau, inexistent, asa si asa...(!?!)

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Melania m-au emotionat foarte tare pozele voastre, sunteti foarte frumosi, iar poza cu Tudorica fara frica care doarme e atat de scumpa La multi ani inca o data si iti doresc ca toate zilele tale de nastere sa fie precum asta

Yaya, si io care speram ca nu o sa-mi mai impuie mie capul cu Orientul lui

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Buna fetelor.
Am trecut sa va salut.
Ieri am dus o bunica trista la aeroport.Multa tristete si multe lacrimi,insa promisiuni ca ne vom vedea in curand.
Acum sa vedem cum ne descurcam fara bunica care ne rasfata pe amandoua.Deocamdata toate bune si frumoase,sotul isi i-a si el in serios atributiile se sot si tatic.
Ma duc sa vad ce ati mai scris.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sabinutza, uite o sa iti mai treaca din tristete.

Carpatina, am zis ca pt unele persoane:)
pt astea carieriste intotdeauna exista vreun proiect care amana bebelusul...la asta cred ca se referea Madga.
Pt mine cel putin amandoi au venit cat se poate de anapoda, Sopfia cand eram in anu 4 si-am nascut inainte sa inceapa anu5...gheorghe cand abia ma repusesem pe sine iar acuma a uitat lumea si cum ma cheama si ma considera toti pe linie moarta.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Devylla, off, offf. Pupam mami si buni triste

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput