silicoane!!!! 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asa_oana spune:

Si eu mi-am facut o marire de sani!
Sunt foarte multumita!!! M-am operat la Timisoara, la clinica Prof. Bratu, care este un profesionist desavarsit si personalul clinicii este deosebit. Am fost tratata foarte bine.Dupa operatie m-am simtit foarte bine, iar a doua zi am plecat acasa.Seara au fost foarte multi medici de garda care au avut grija de mine. Eu va recomand clinica, caci se mertita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asa_oana spune:

Buna fetelor!
Si eu mi-am facut o marire de sani. Sunt foarte fericita ca acum pot sa port si eu o rochie decoltata!
Eu m-am operat la clinica d-lui Prof. Bratu, in Timisoara, si in ciuda faptului ca sunt din Constanta, a meritat drumul. Doctorul este de un profesionalism deosebit, iar personalul mi-a placut foarte mult. Dureri mari nu am avut, iar a doua zi am putut sa plec acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui asa_oana

Buna fetelor!
Si eu mi-am facut o marire de sani. Sunt foarte fericita ca acum pot sa port si eu o rochie decoltata!
Eu m-am operat la clinica d-lui Prof. Bratu, in Timisoara, si in ciuda faptului ca sunt din Constanta, a meritat drumul. Doctorul este de un profesionalism deosebit, iar personalul mi-a placut foarte mult. Dureri mari nu am avut, iar a doua zi am putut sa plec acasa.
Cat te-a costat?Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina1905 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sobi

karina, si eu imi pun acealeasi intrebari ca tine pentru ca imi doresc un bebe 2, dar si niste sani frumosi... am scris la clinica de la bacau si mi-au raspuns ca ma asteapta "la 1 an dupa ce voi termina alaptatul"

Chiar asa de mult timp e nevoie sa treaca? Sunt curioasa sa aud si alte pareri, voi ce ziceti fetelor?

Andreea si Vladut (22.06.2007)
POZE




Buna Sobi, ai mai aflat ceva despre capitolul silicoane inainte de nastere? Ma bate gandul foarte tare sa-mi pun in toamna. Nu vreau sa-mi pun mari dar tot mi-e frica sa nu se transforme dupa o eventuala nastere. ..Mai stie cineva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfi19 spune:

si eu mi-am facut acu 2 sapt. doua operatii: marire sani si rinoplastie, bineanteles tot la Prof Bratu. A durut, ca orice oparatie insa a fost suportabil (si celalte fete cu care m-am intalnit dupa oparatie au zis la fel). Sunt suuuuuper multumita de ambele operatii mai ales ca pentru mine au contat in aceeasi masura.Am deja cateva zile de cand mi-am inceput si serviciul....nici nu credeam asta..mai ales dupa doua operatii si eu care si la cea mai mica zgarietura ma plangeam 2 zile:D.Recomand cu toata increderea pe Prof. Bratu si pe toata echipa...sunt niste profesionisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

si eu vreau sa-mi fac aceleasi operatii, a fost greu de suportat? Cum este cu recuperarea? cred ca trebuie sa tragi ceva mai tare avand doua operatii. Putem vorbi pe mess ? Daca ai avea si niste poze ceva sa vad si eu rezultatul. Eu eu am niste emotii, avand in vedere ca sunt doua operatii, mi-e cam frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:



M-a apucat "nebuneala" si pe mine, de fapt ma gandesc la ea mai demult doar ca acum mi-am facut curaj (bine, manata si de scaderea drastica a sanilor de dupa alaptat) asa ca m-am apucat de documentare. Si m-am bagat in ceata. Pe o parte n-as vrea sa merg tocmai pana la Bacau sau TM, as prefera sa fie in Buc, am prietena care s-a operat la Marek si e ultra incantata. Si arata f bine sanii, de ce sa neg asta. Doar ca a avut dureri urate vreo saptamana, nici la WC nu se ducea singura. Insa acum e ok. As merge la el, pretul e ok, DAR (pt ca exista si un dar ) vad ca pe aici nimeni nu s-a operat la el, ma incanta si ideea cu lipsa durerii de la dr Stan, insa ma termina ideea drumului pana acolo. Plus pretul, cam maricel

Mai caut asadar...daca ma puteti ajuta cu pareri pro si contra le astept pe PM

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

madau, ce inseamna pret ok la Marek? Eu stiam de la fete ca preturile din Buc. sunt comparabile cu pretul de la Stan (4500).
Prietena ta s-a operat la Marek tot dupa o sarcina cu alaptat si tot tacamul?
Ce fel de implanturi pune Marek?
Si, nu in ultimul rand, cine e Marek asta? Ca n-am auzit de el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Marek e cel cu care se tot razboia Laura Andresan



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Marek e un cretin. Pune niste sani imensi, fara masurare, e prea destept sa te mai masoare. Mie vroia sa imi puna asa un 350 ml lejer desi acum am 260 ml. Recent am cunoscut o fata operata de un an la el care trebuie sa reintervina pentru ca un san nu s-a asezat cum trebuie. Evident, are 400 ml bagati. Ma mai intreb cum de s-a asezat unul macar la un asa volum. Costurile nu sar de aproximativ 2000 euro la el. Il cheama Marek Valcu, il gasesti in mai toate articolele din Libertatea (un ziar de cacao) dandu-si cu parerea pe teme de gen. Si il gasesti si in Spitalul Floreasca la chirurgie reparatorie. Eu am fost la el la consultatie si am zis pas. Daca o pot numi consultatie, o intrevedere la care a intarziat o ora si jumatate si dupa 10 min si-a incheiat pledoaria si la revedere.
Aa! Si Oaza Zavoranu si-a scos implantele de cateva ori, erau prea mari, evident.

Mergi la inceput