Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Cami, am vazut ca deja ai pus o poza in albumul comun. ;) In ceea ce priveste anticonceptionalele eu, dupa ce am discutat cu dr, am hotarat sa nu iau si folosim prezervative. Pana la urma sunt sfinte. :)
De ce nu este bine sa faci simultan la copii vaccinul anti-pneumococic?
BB, a mea face de 4 ori pe zi, dar e alaptata exclusiv.

Am completat si albumul comun cu pozele care au venit pe mail. Incepe sa prinda contur. Inca nu avem poze in albumul din octombrie ;)

Bianca, eu nu i-am dat adloc Mariei sirop de colici pentru ca ii facea mai mult rau. Cam de fiecare data vomita, asa ca am rezolvat. Ragaitul si tinutul la verticala vreo 30 min au facut minuni!
danangie, sarcina usoara in continuare!
Adina, am revazut pozele cu Floris. Parca s-au maturizat trasaturile... e un dulce. Iar Jasmina mi se pare fermecatoare!! Acum am citit ca problemele tale inca nu s-au terminat. Te pup si sper sa va fie mai bine cat mai repede. In afara de problemele fizice psihic cum mai rezisti? Mie mi se pare ca inca n-am depasit depresia postnatala. Oare e posibil sau doar o impresie??


Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Jasmin, noi nici nu am incercat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alina, multumesc! In ultimele 2 saptamani chiar i s-au mai maturizat trasaturile, din pacate nu am poze din perioada asta :-((
Psihic stau mai bine, insa nu chiar bine... Si da, eu cred ca depresia post-natala inca isi poate arata prezenta, cel putin la mine! Sunt foarte sensibila si cateodata simt ca totul e prea mult... Insa numai cateodata!
La tine cum e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

salutare
am trimis si eu poze cu Iulia pe mail. Alina le pui te rog in album?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Avem album???

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, de ieri Lucas a-nceput sa manance jucariile. I-am facut poze si chiar l-am filmat in timp ce smotocea iepurasul care e aproape atat de mare cat el... Oare de ce are atatia nervi pe sarmanele animalute?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu am avut un pui super cumintel si ieri si azi , sper sa nu isi dea in petic in noaptea asta daca tot l-am laudat
A mancat, a dormit, ne-am plimbat, s-a jucat ! Si a inceput sa rada cu zgomot in somn ! M-am topit !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Jasmin ,Lucas este frumos foc
Lala nu il mai deochia ca nu se stie

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina, stefanut e nascut in 30 oct..n+am mai pus poza si de octombrie, ca nu am decat vreo 2+3 de la spital. cum suntem odisee de nov dec,,am zis ca punem doar din nov. dc mai pune careva, trimit si eu poza d ela spital din octombrie.

adinag, la aaparatul foto nu ai card de memorie?ala se descarca fara fir, dc ai la computer/laptop dis pozitivul care trebuie

fetelor azi i+am citit povesti lui piticul meu..cat a fost de atent..si cum s euita el la poze si tine cartulia in mana..vaaaaaiii..am ramas super surprinsa. am incercat sa ii dau sa se joace cu o zornaitoare din plastic da si+a dat cu ea in cap..si a inceput sa planga..asa ca ramanem la jucarii din plus.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, exact la fel e si la mine. Parca e astenia de primavara. Exuberanta e alternata cu perioade in care sunt ingrozitor de trista. Si la fel, foarte, foarte sensibila. M-a suparat rau de exemplu ca pana si mama cand vorbesc cu ea intreaba intai ce face Maria. imi vine sa le aduc aminte ca au si ei copii, iar Maria e copilul meu. :) Pe de alta parte, ei incep sa retraiasca copilaria pentru a treia oara si imi pare rau ca ma supar.
In ceea ce priveste contactul fizic, eu si sotul meu am incercat dupa controlul de la 6 saptamani, cand dr a zic ca totul e perfect. Cu toate astea eu am niste dureri cam ciudate care par sa se atenueze. Adica acum e mai putin dureros ca prima data. Nici nu stiu daca fac bine ca incercam. Poate ar trebui sa asteptam mai mult, eventual sa merg la un nou control... of, nu mai e bine nici cu, nici fara.

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput