***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

kay, am echipa aici... ne gandim la tine. tinem pumnii si
inimioara mica si mamica puternica

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

ELLA exact asta am propus si io in capitolul trecut sa cadem deacor asupra siglei cu capsunici si fiecare mamy sa-si faca tricou la pui.Important e sa avem aceleasi tricouri si in acest fel nu vor mai fi discutii !Zicea PEPSICA ca nu sunt costume de nunta dar vara nu poti sa pui un tricou peste altul ca si asa este cald si nu le trebuie inca o sursa de caldura.
DECI IN CONCLUZIE CA SA NU MAI FIE DISCUTII IO ZIC SA FACEM FIECARE TRICOUL PENTRU PUIUL NOSTRU CU MARIMEA DORITA DAR CU CEIASI SIGLA DE CAPSUNICA.NE HOTARAM ASUPRA SIGLEI SI O TRIMITEM PE MAIL-UL COMUN FIECARE SI-O DESCARCA SI GATA TRICOUL PE MARIME !

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">Stef cel papacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

... si acum vin si eu, fata din provincie, cu o intrebare: daca nu gasesc sa fac aici, imi face si mie cineva tricou?

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

buna fetelor
Cam tensionata activitatea pe forum, nu e frumos sa ne contrazicem , mai ales ca e vorba de puiutii nostri, asa ca nu trebuie sa fim nici macar o secunda suparate.
Vali5, Elteka multumim frumos ca ne-ati vizionat
tudorcatalin hai sa iti spun cum folosesc eu batista bb-ului: cu un capat o bag in gura mea si inspir tareee si celalalt capat la bb in nasuc, si sincer iti spun ca ies mucii ff bine. Cu aspiratorul am incercat de 2 ori si fi'miu tremura saracu numai cand auzea zgomotu, asa ca am renuntat la el,sanatate multa la pitik.
ancamari si noi tot patut din lemn avem, la inceput m- am gandit si eu sa ii i-au aparatori, dar uitandu-ma la pret am renuntat si bine am facut ca vladutu s-a dat cu capu de cateva ori de el si apoi s-a prins cum trebuie sa se aseze ca sa nu se mai loveasca.
Cristalinace exercitii faci tu pentru abdomen, ca am si eu o burta
Daca vreti sa ma treceti si pe mine in listuta pt slabit. Am 1,58 m si 61 kile.
Vrem si noi tricou cu capsunel, o sa iti trimit adresa postala liviana, sau nu mai e valabila oferta ta????
Noapte buna si

Vladut pianistul zis si Clayderman :D
poze cu bebe Vlad Stefan


Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Ckristina, tot o fata de provincie iti raspunde ca daca se decide ca fiecare sa faca tricou pt copilul sau, o sa fac eu si pt Bianca si ti-l aduc la Pitesti(o sa iau suprataxa, ca fac livrare la domiciliu ).Glumeam, te ajut cu cea mai mare placere.

Lavinia si Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

mi am adaugat efect glow la nume... si am cam dat gres... e prea puternic pt ochiul meu; mai pot modifica????? puncte nu mai am!

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

lavini
facem cinste cu un pahar de laptic si un biscuit pt andrei si o cafea pt mami. merge????

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

S-a facut!Facem livrarea daca e cazul si asteptam lapticul si biscuitele!Acum ma gandeam ca in vreo 2 saptamani s-ar putea sa vin la Pitesti.N-ai vrea sa scoatem bbeii la plimbare?Si promit ca Andrei ii aduce o floricica Biencutzei, ca tocmai a inceput taica-su sa-i povesteasca cum e treaba cu martisorul...




Lavinia si Andrei (11 iunie 2007)
http://picasaweb.google.com/Radu.Dobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

hai ca m ai distrat .... cu martisorul.... chiar eram stresata ca maine dim la 5 plec la bucuresti la spital pt schimbat de pansament....

ps: a zis bia ca i plac ghioceii si dac primeste da si ea un

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

bei, eu am mai scos odata popa aici la a-ghiez-mu-it, si geaba, vad ca daca vine primavara e rost de o noua sfestanie in casa noastra

eu nu mai scriu, dar nu ca as fi suparata pe cineva sau ca m-as fi simtit prost pe aici. asa sunt eu (cine nu m-a uitat s-o fi obisnuit deja cu asta): ori nu scriu cu saptamanile, ori scriu intr-o zi la doua replici cate o placinta.inconsecventa, ce vreti??? sau putoare. ultima varianta parca e totusi prea dura, nu???

imi pare rau ca sunt fete suparate (cam prea multe, din cunostintele mele)care nu mai scriu aici pentru ca ori s-au simtit judecate, ori au fost implicate fara voia lor in conflicte. eu sper sa revina la sentimente mai bune si sa scrie iar, nu de alta, dar pana la majorat mai e cale lunga...e clar ca se vor mai rari randurile, dar nu e pacat???

cu turma...m-am tot gandit azi cate suntem care citim mereu chiar daca nu scriem asa de des, si cat de multe fete sunt care cu siguranta ne citesc poate chiar de la inceput si nu au scris nici macar o singura data (poate tocmai din cauza conflictelor astora aiurea).

am vazut ca sunt multe fete care si-au cerut scuze, simtindu-se cu musca pe caciula ca or fi provocat conflicte candva. prea simtite, ca asa e mereu, ala care chiar a jignit nu se va simti niciodata.

in legatura cu serul fiziologic: fetelor, il puteti face singure acasa, mie mi-a dat doctorita reteta demult, am si scris-o pe forum dar la vremea respectiva a trecut neobservata (ori a inspirat neincredere, asa ca nu am insistat). o sa scriu inca o data "reteta", poate sunt fete care totusi vor sa economiseasca niste bani : 500 ml de apa se pun la fiert cu o lingurita de sare. solutia se pastreaza pana la doua saptamani intr-un recipient curat in frigider. eu o fac saptamanal pentru ca mi se pare aiurea sa ii pun lui david serul asa rece in nasuc (il folosesc zilnic din cauza aerului prea uscat).

eu nu am gasit nicaieri aici aparatori care sa mearga in jurul intregului pat. am improvizat pana la urma si acum folosesc doua aparatori (david isi scotea picioarele printre gratii si ramanea blocat acolo). daca ma duc in martie in romania o sa caut acolo, poate am noroc.

va pup si va doresc o noapte buna, fara plansete, febra si alte neplaceri, si o zi mai buna maine. (recunosc, le invidiez pe toate care au primit flori-cadori si alte atentii de ziua indragostitilor. al meu nici macar nu e acasa

didialex, nu-ti mai edita mesajele, ca nu mai intelege omul nika nika. . sa stii ca david tot nu sta in fund. dar cica nu e graba, zise ieri doctorita cand l-a vaccinat. important e ca se intoarce pe toate partile singurel si ca se deplaseaza. am intreabat-o ce-mi recomanda pt drumul lung catre romania (cu masina ) : cica numai rabdare si noroc. . eu am insomnii din cauza drumului astuia catre romania (pe care nu am nici un chef sa-l fac). ma tot intreb unde si cum ii dau lui david sa manance, unde ii schimb pampersii, si mai ales unde il pun eu pe el sa se intinda si dezmorteasca...poate totusi imi conving sotul sa nu mergem

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput