***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by ancamari

Alyna - bravo pt cele 2 nopti dormite!
Cum ati reusit? Petit a dormit 7 ore o singura data si l-am pazit jumatate de noapte pt ca ii dadusem 2,5 ml nurofen seara si pe la 3 dimineata deja ma panicasem...

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec



Sincer, n-am facut chiar nimik!Si noi ne minunam ce sa intampla cu el!De 2 nopti ma trezesc cam in jur de ora 2-3 cand stiam eu ca ar trebui normal sa se trezeasca si el nimik!Mai devreme de 5 nu se trezeste!
Si culmea ca mai nou ii dau latic simplu fara cereale seara si doarme singurel in camera de sambata!Poate asta era!Il deranjam noi!
Cand ii dadeam Nurofen sau Peritol se trezea.Acum...nimik!
Azi noapte chiar l-am surprins cum s-a trezit de pe burtik, s-a ridicat in 4 labute si si s-a intors la capatul celalat al patutului!Nu-mi venea a crede!S-a pus pe burtik si a dormit la loc!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by ancamari

In afara de pus in nasuc voi la ce mai folositi serul fiziologic?

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec



Ancamari eu o sterg pe ochii si pe fata cu el, dimineata. Multumesc ca m-ai trecut in tabel.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Eu sunt de acord ca fiecare sa-si faca tricoul; e timp destul pana atunci ca sa putem fiecare ajunge pana la Orhideea sa ne inscriptionam tricoul mult dorit.

Liviana s-a oferit sa ajute dar nu va fi usor, presimt, fiindca suntem multe, nu cadem de acord asupra marimii, etc.

Eu propun sa agreem asupra inscriptiei, ca asa ar fi frumos sa avem acelasi tricou.
Si n-as implica deloc DC in treaba asta si n-as pune nici macar rastusca, ca o sa apara si rata si capsuna pe tricou.
Dar nu sunt decat propuneri...

Cat despre ultima polemica iscata pe tema " cea mai si cea mai capsuna...", sunt orgolii mari la mijloc si daca as incerca o parere obiectiva, cuiva tot voi parea subiectiva , asa ca mai bine tac.
Rog toate mamicile de capsunici suparate sa nu plece de aici si sa vina sa scrie, ca mie imi sunteti dragi.

Eu o sa pun in continuare poze si filme cu Bob, ca si mie imi place sa vad poze/filme cu capsuni, nu ca sa compar ci de incantare.

Oana, iti tinem pumnii sa fie totul bine cu Soniuta.
Asteptam vesti.

Multa sanatate capsunicilor bolnavioare!



, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

WOW,n-am intrat de 2 zile si am ramas socata de discutii.
Fetelor, ALINA24, imi cer mii de scuze daca am gresit cu vreo vorba, desi nu cred.Oricum, nu a fost cu intentie.
Fiecare ne bucuram de fiecare progres, oricat de tarziu ar fi acesta.Si daca nu-l impartasim cu altele ca noi, pai atunci cu cine?Nu stiu cine te-a jignit dar rusine sa-i fie.
Orixum, felicitari pentru somn.Sa dea Dumnezeu s-o tina tot asa.
Cat despre "MAMA", bravoooo.cred ca ai fost topita.Mie mi-a facut cadou de ziua mea acest cuvant.A fost cel mai frumos cadou din viata mea.
Zicea cineva ca sa scriem pe adresa de mail comun adresa unde sa se expedieze tricoul?
Mie mi-a placut ideea lui kid despre cum sa arate.Acu...va hotarati voi dar in orice caz il vreau inscriptionat!!!

Teodora mami deAriana Elena21 mai 2007
nasterea unui inger
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=5204164" target="_blank">ONETRUEMEDIASHOW

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Madi - mercic pt raspuns! Eu il spal cu apa simpla de multa vreme si vad ca e ok asa, scriam eu cand era Petit micut (ca acum e mare tare!) ca nu ii place deloc sa-l sterg pe fata cu tamponel cu ser fiziologic, asa ca am renuntat, mai ales de cand am inceput diversificarea. Cand a fost racit i-am pus in nasuc si i-am sters ochisorii care curgeau un pic. Tu cat mai vrei sa slabesti?

Alyna - Petit nu vrea sa doarma cu mami in pat. Asa ca eu dorm singura si el singur, noi suntem mai mult singurei in ultimele luni. Si dupa 2-3 ore ma trezesc si-l pazesc, il astept sa se trezeasca si el, am devenit insomniaca din cauza problemelor cu somnul. Cred ca il deranjez... ca mie mi-ar fi drag sa mai dorm cu el. Dar dupa ce-l plimb cate o ora in brate si tot nu adoarme...

Ella - ce bine ai zis ca e incantare! La fel ca atunci cand masuram burticile, vedeam ecografiile... Ce face Bobytul? Ca azi nu ai zis cum se mai simte. Mai ere febra?
Si eu cred ca e mai bine fara ratusca pe tricou!

Nici o veste de la Kay?
Hai ca dupa aceea iar dispar vreo cateva saptamani, asa stiu sigur ca nu se supara nimeni pe mine.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Ancamari,

Bob e mai bine, asa racit si-a reintrat in rol, adica e argint viu iar; il iubesc asa.

Gata, am fugit la tenis.



, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ce se intimpla fetelor e astenia asta de primavara? ca vad ceva virtejuri pe aici!discutii.....nu e de bine.

acuma sa le iau pe rind,

in primul rind kay, ma rog si gindesc la sonia, sa fie bine, pup inimioara

apoi mica, mai io te bat, pai cum sa nu mai imi scrii tu ce face printesa maya? hm? noi te-am felicitat ptr ridicatul in picioare, didi s-a explicat, fiecare copil cu ritmul lui, uite al meu nu se ridica in pat ca nu sta decit la somn, nici nu ma interesam sa vad daca se ridica in pat, daca ii dai mina se ridica, sau daca gaseste pe jos ceva mai inalt hopa e in picioare. asta e, depinde de fiecare copil, adevarul e ca te inteleg, ptr ca eu am incetat sa mai scriu despre progresele lui david. ma simteam parca trasa prin lupa! ajunsesem sa cred ca david e prea gras!!! ptr ca auzeam pe aici vai dar are 8.600kg la 6 luni jumate.....? dar lumea uita ca are 73 cm tot la 6 luni jumate, m-am linistit intre timp, nici nu=l mai cintaresc si nici nu mai scriu cit are. o data ma deranjase si pe mine un mesaj al ellei(dar i-am raspuns atunci) pe scurt ca ce ma bucuram ca david avea primii dinti parca sau nu mai tin minte, stiu ca era ceva ce facea el ptr prima data, si ella imi zicea pai e normal sa faca si de aceea de ce asteptam ca lumea sa se bucure cu mine, sau sa ma felicite. dar asa cum i-am raspuns si ellei atunci, nu toti vor avea dintii toti in gura intr=o zi?nu toti se vor ridica singuri in picioare intr=o zi?nu toti vor face la olita intr-o zi, nu toti vor fugi intr-o zi, etc, etc. pai da, si atunci inseamna ca nu ne mai putem bucura daca puii nostri nascuti mai tirziu fac chestiile mai tirziu? ei da, fiecare copil e unic, si e cel mai minunat ptr noi ca mame, eu ii zic lui dominic ca el e cel mai cel mai baietel ptr mama, si ca david e cel mai cel mai bebe ptr mama. nu vreau sa fie comparatie intre ei, nu-i zic lui dominic tu nu stateai in fund la virsta lui(desi e adevarat) ce rost are? faptul ca scriem aici oau, al meu fuge, este doar un motiv de bucurie si atit, nu asteptam sa ne fie comparati copii,asa ca fetelor NU va mai comparati atita copii!chiar nu are rost, haideti sa ne bucuram ptr fiecare dinte si fiecare progres al fiecarui capsunel impreuna, si atit, pur si simplu sa ne bucuram! sa nu ii mai comparam!

liviana, eu apreciez f tare ce faci, ai servici si doi copilasi si iti mai si bati capul cu nr de tricouri si alte pretentii ale fiecaruia dintre noi!

acuma cu tricourile mai fetelor pai nu e parada modei cu tricourile astea! era mai mult o chestie asa sa le=o dam peste hainele lor si sa ramina asa o amintire ca si apartenenta la un grup! NU e nici rochie de mireasa, nici costum de ginere, ca e putin mai mare e ok, daca e mai mic e rau ca nu intra pe ei.pina in mai mai cresc copii, se mai ingrasa,

o alta chestie este spiritul asta de turma, pai toate sintem aici din cauza acestui lucru, care se cheama apartenenta si este in piramida lui maslow(un renumit psiholog) printre cele mai de baza nevoi umane.
http://en.wikipedia.org/wiki/Maslow%27s_hierarchy_of_needs
si cum bine o descrie dale carnegie apartenenta asta la un grup in cartea lui arta de a reusi in viata!

revenim la ale noastre

ramona, cum arata bubitele? ce fel de lapte bea el?

chiqui, daca trebuie sa fiu in tabel, atunci acolo ramin

didi bine ziceai cu intarcarea,

daca cineva este interesat cu intarcarea lenta dau detalii mai multe, daca nu nu, ca timpul e si la mine tot mai limitat, in 2 luni jumate incep munca si eu

monytza, nu ai de ce sa fii lezata de nimic, sigur nu ai deranjat pe nimeni cu nimic, asa ca sa nu dispari din nou

ancamari, merci mult ca m-ai inscris in tabel

alyna, felicitari ptr mama, felicitari ptr dormit, din ce ai spus eu ma simt tot timpul cu musca pe caciula ptr ca ti-am zis de sarea aia ca nu se da si poate de altele, nu te-am judecat, ti-am spus parerea mea, fara sa te judec, daca tu i-ai dat asta este, nu am dat cu rosii daca ti-am zis ceva, sper ca ai inteles asta, daca te-am ranit cumva imi pare rau, chiar nu a fost cu intentie, doar nu as avea de ce

ella, ma bucur ca bobita e bine

haideti fetelor sa ne folosim energia si timpul ptr ceva constructiv!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Scrisesem un mesaj peste care bineinteles ca a intrat Tudor, dar mai bine, ca dupa ce a aparut mesajul lui Pepsi am vazut ca ideea era cam aceeasi- ma refer la spiritul de turma.
Pepsi, daca ai timp, poate imi spui si mie o parere. Cip mai papa lapte de la mine doar noaptea, e mult spus mancat, ca suge cam un minut si apoi adoarme. Se trezeste apoi pe la 5 si-i dau tot de la mine, dar dupa cateva minute lasa sanul si incepe sa planga pana-i fac lapte formula si rade 250 ml. Chiar nu stiu ce sa fac, sa continui asa sau sa-l intarc, oricum alaptez doar dintr-un san, pe celalalt l-a refuzat de cateva luni...

Ancamari, sa stii ca nici al meu nu vrea sa doarma cu mine in pat, desi nu mi-ar fi displacut...Imi place la nebunie sa-l miros cand doarme, la Tudor o fac si acum, dar...pe furis...

Ella, ma bucur ca Boby e bine!

Alyna, felicitari ptr "mama"!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

pepsi, eu vreau detalii despre intarcarea lenta. merci

kid, am gasit pe laredoute un tour de lit foarte frumos, numai ca e si cam scump, il pun ca sa ne clatim ochii am rupt linkul in doua ca sa nu lateasca pagina
http://www.laredoute.fr/vente-tour-de-lit-cocoon.aspx?productid=324124012&
documentid=201207&categoryid=22762524&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16

kay, tin pumnii sa fie bine dupa operatie

liviana, te rog si eu sa nu te superi cred ca toate fetele apreciaza ca iti rupi din timpul liber pentru a te ocupa de tricourile capsuneilor. eu as zice sa se ia tricouri cu 2-3 masuri si sa isi exprime fiecare fata optiunea.

monytza, daca am inteles eu bine, Antonia merge deja singurica?? pai e super
(sa nu se inteleaga ca vreau sa creez polemici, ma bucur sincer cand citesc de cate un capsunel ca face ceva nou)

mica, nu te supara am vazut filmulete cu Maya ridicandu-se si mergand prin casa si am dat apa la soricei de emotie asa merge si Calinut, tot cu pasi militaresti

alyna24, ma bucur ca Davidel a inceput sa doarma neintrerupt noaptea

didialex ai scris foarte frumos. apropo pozicile tale am apucat doar sa le rasfoiesc dar am apucat sa vad 2 baietei tare frumosi

roxicucu am vazut si pozicile tale, Andrei e tare frumusel si seamana cu tine!

ella, ma bucur ca si-a revenit bobita

tamaraspt felicitari pentru mama si dintisori! eu cred ca e bine ca il scoti in fiecare zi. as vrea si eu dar nu apuc.

corap], am vazut si pozicile tale. ai doi copilasi tare frumosi. cred ca e fain sa aiba varste apropiate, mi-au placut tare mult pozele in care au activitati impreuna

capsunici dragi, cum bine zice pepsi, haideti sa ne bucuram, nu sa ne certam

ps: pentru lista, am 1,65 si n-am cantar, dar acu vreo 2 saptamani cand m-am cantarit aveam 64 kg si nu cred ca am slabit.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput