MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

sa va spun si meniul propus pt azi
dimineata: cereale cu lapte
pranz: am sa mananc fructe
cina pe la 6-7 cand vine sotul: tocanita de cartofi cu salata verde

precizez ca nu am tinut niciodata monti faza I si de aceea nu am renuntat sa mananc si cartofi

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Hop si eu!
Pana acuma am fost cuminte tare si nici nu cred ca ma abat ca nu am nici un fel de pofte .
MD: 2 crenwursti fierti
P: ciorba pui si branza cu smantana .
pt seara o salata cu de toate in ea.

Bun venit fetelor noi.
P.S. Anne Mary mi se pare cam "sadic" ce scrii tu in semnatura....deci nu vreau sa devin nici umana si puternica.
no offense.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, cu bucurie maxima va anunt ca azi cantarul meu arata -6 kg!
Va rog sa ma modificati la mine in listuta. Am acum 72 kg! Yupii! reprezinta aproape 50% din cat mi-am propus sa dau jos desi am avut cateva abateri.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by lbelciug

Fetele, cu bucurie maxima va anunt ca azi cantarul meu arata -6 kg!
Va rog sa ma modificati la mine in listuta. Am acum 72 kg! Yupii! reprezinta aproape 50% din cat mi-am propus sa dau jos desi am avut cateva abateri.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV




Bravo Liviana!

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

lbelciug felicitarile mele , esti tare
daca nu te superi o sa modific joi .... am facut deja modificarile pentru saptamana trecuta de raport ....

ZIUA DE RAPORT E JOI , nu va suparati pe mine dar nu am timpul necesar sa modific zilnic , va pup pentru intelegere

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Salutare montignacelor! La mine este oficial am slabit 1kg si 700 de grame intr-o saptamana...nu prea mult dar is ok...adica daca o tin asa in 8 luni ajung la target!
Astazi deocamdata pana la aceasta ora n-am mancat decat 3 bucati tigari si o cana de cafea...acum salivez si ma gandesc ce sa gatesc.
Bun venit fetelor si baietilor noi! Mult succes!
Andanii vreau si eu pe listutaaaaaaaaa! Pls!

Pupacei si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

quote:
Originally posted by Tina_Welsh

Salutare montignacelor! La mine este oficial am slabit 1kg si 700 de grame intr-o saptamana...nu prea mult dar is ok...adica daca o tin asa in 8 luni ajung la target!
Astazi deocamdata pana la aceasta ora n-am mancat decat 3 bucati tigari si o cana de cafea...acum salivez si ma gandesc ce sa gatesc.
Bun venit fetelor si baietilor noi! Mult succes!
Andanii vreau si eu pe listutaaaaaaaaa! Pls!

Pupacei si o zi frumoasa!

Tina si David (11.04.2006)
Poze cu David
Eu si Mark



tina draga cum adica nu ai mancat nimic pana la ora asta ... monti nu spune sa ne infometam ci sa mancam corect (adica sa le combinam corect) si sa ne uitam totusi la cantitate ... dar pana la ora asta trebuia sa ai micul dejun , gustarea si pranzul mancat ... si tu te hranesti cu tigari si cafea ... sincer nici nu sunt recomandate de monti nici una nici alta ....

hai ca te-am certat destul , acuma partea doua ... spune-mi inaltimea greutatea actuala , greuatatea tinta si te trec in tabel si pe tine joi

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Tina si eu stateam sa zic ce ti-a zis Dani, cu diferenta ca eu nu ziceam nimic referitor la tigara si cafea. Nu fumez dar cafea beau.
Si eu mai am tendinte din astea in care in prima parte a zilei nu prea mi-e foame dar cand patesc asa compensez pe seara ceea ce e si mai rau. Nu e bine sa nu mananci. Eu acuma ii spuneam sotului ca m-a luat foame si ma duc sa mai pap ceva.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

quote:
Originally posted by Ele

Hop si eu!
Pana acuma am fost cuminte tare si nici nu cred ca ma abat ca nu am nici un fel de pofte .
MD: 2 crenwursti fierti
P: ciorba pui si branza cu smantana .
pt seara o salata cu de toate in ea.




pai..asta nu seamana deloc a dieta, asta e rasfat...

Ele, sa nu crezi ca sunt ironica cumva, Doamne fereste! eu sunt in perioada de intelegere a combinatiilor si alimentelor permise in Monti...iar meniul tau m-a lasat masca; se poate totusi slabi cu papic de genul asta?

ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Dani ma cantaresc joi si ti spun cat sa treci, pana una alta, duminica aveam peste 76kg. Pana joi, macar ceva apa si tot mai scad, deja ma simt mai desumflata dupa ziua de ieri.

Meniu azi
2 felii pomello si 3 feliute paine
salata de fructe cu nuci pisate
un gratar si salata(rosii,salata verde, ceapa)

Am mancat cam neconsistent la pranz si mi e cam foame.

Pupi

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput