MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

multumesc pentru primire Elena. Intradevar, sunt doar 13 luni diferenta intre copii, este extrem de greu pentru ca nu avem nici un ajutor pentru moment, speram sa poata veni ai mei vara asta 6 luni sa ne ajute. Dar sunt atat de frumosi si dulci si ii iubim asa de mult, incat ne bucuram ca am hotarat sa o facem si pe pitica cand Alex avea doar 3 luni si ca nu am asteptat decat o luna pana am ramas a doua oara insarcinata. Acum asteptam sa mai creasca, sa se joace singuri si sa ne mai lase si pe noi sa respiram putin (oare? )

Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna seara fetele. Va scriu in fuga. INcerc sa nu mananc prea multe interzisuri. Este frumos pe aici. multa lume este la ski...Ne distram...bun venit fetelor noiVa pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

se mareste gasca, ce bine!

ralu, distractie placuta in concediu!

meniu azi:

mic dejun: doua oua fiete, o chiftea, putina salata de vinete (numa' ce am lins castronul) si o cafea

pranz: paine integrala cu branza degresata si un lapte batut.

cina: salata de fasole verde cu mult mujdei

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

monica bine ai venit , te trec pe listuta acuma

latrishia ce faci mama ? te destrabalezi? lasa mancatul aiurea si vino aici si ne spune ce papi zilnic si poate atunci te tii de treaba ,.... eu te tot chemam , da daca tu nu si nu ....

ralu distractie la maxim .... sper ca gasesti chestii monti in meniu nu?

sanse esti teribila

meniul meu de ieri

finn crisp cu lapte
mere pere portocale banana verde
cioco 70%
cremvusti , masline verzi ,
ceai de fructe

ffff putin am papat dar am fost super stresata , am avut o ziiiiiiii groaznica

bun venit fetelor noi



ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

GATA MODIFICARILE

cafera , dianarus modificat
monicutza te-am trecut si pe tine in listuta
latrishia cat pun la tine ???
carstea , tina , alic nu va trec in lista si pe voi ?????
cristinutza la tine cat trebe sa fie ca nu am retinut , sa fie ok kg tale

monicutza ti-am vazxut pozicile , sunt niste dulci bebeii

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna ziua,
dorim (eu si prietenul) sa ne alaturam familiei voastre. Am incercat 2 luni sa tinem un regim ca sa mai dam niste kg dar nu am reusit. Asa ca am hotarat sa apelam la un regim strict.
eu am 1.73m si 74 kg iar prietenul are 1.85m si 117 kg. Eu vreau sa slabesc maxim 15 kg iar prietenul vreau sa slabeasca 20 kg.As vrea daca se paote sa-mi spuneti exact ce sa mananc. Adica:
Md- aia, aia si aia
P- ......
C- ......
Inainte sa ma acuzati ca nu am cautat inainte sa intreb, va anunt ca am cautat pe forum dar nu am gasit. Sau sa ma ghidati unde sa caut.
multumesc frumos


sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

quote:
Originally posted by andanii

GATA MODIFICARILE


carstea , tina , alic nu va trec in lista si pe voi ?????

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.





Andanii, vreu si eu in lista, dar mai intai trebuie sa ma cantaresc, ca nah, n-am cantar acasa, asa ca nici nu voi putea sa calculez zilnic plusurile sau minusurile; asa ca revin...

ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

quote:
Originally posted by anne`mary

buna ziua,
dorim (eu si prietenul) sa ne alaturam familiei voastre. Am incercat 2 luni sa tinem un regim ca sa mai dam niste kg dar nu am reusit. Asa ca am hotarat sa apelam la un regim strict.
eu am 1.73m si 74 kg iar prietenul are 1.85m si 117 kg. Eu vreau sa slabesc maxim 15 kg iar prietenul vreau sa slabeasca 20 kg.As vrea daca se paote sa-mi spuneti exact ce sa mananc. Adica:
Md- aia, aia si aia
P- ......
C- ......
Inainte sa ma acuzati ca nu am cautat inainte sa intreb, va anunt ca am cautat pe forum dar nu am gasit. Sau sa ma ghidati unde sa caut.
multumesc frumos


sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI



BUN VENIT !!! in marea familie montgnaca
pe prima pagina ai montignac pe scrut , cartea monti , citeste-le si te asteptam cu intrebari , apoi citeste cat mai multe din capitolele vechi , vei gasi ffff multe raspunsuri la intrebarile tale si idei de meniuri .... bafta la studiu si te asteptam cu intrebari punctuale nu asa generale , ar trebui sa iti scriu o carte ca sa pricepi




alic te astept cu datele tale sa te pot trece in listuta, eu calculez , tu trebuie sa imi dai doar greutatea actuala , greutatea tinta si inaltimea ta

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna
am rasfoit cartea si mi-am facut un program ca sa-l respectam. dupa-amiaza ma duc sa fac cumparaturile si de maine incepem. Mai greu o sa fie la el caci e foarte pofticios.
o sa fiu cu ochii pe voi ca sa invat.

sper sa aveti ....
... suficienta fericire pentru a va face DULCI
... suficiente incercari pentru a va face PUTERNICI
... suficiente necazuri pentru a ramane UMANi
... suficiente sperante pentru a va face si a fi FERICITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

salutare,

mai apar si eu odata pe capitol...
dau si eu raportul - saptamanile trecute am stagnat.. undeva pe la 62.5-63 kg..
e drept ca saptamana trecuta am mancat o gramada de lucruri interzise- prajituri, clatite...si nici nu am mai facut exercitii deaorece am avut musafiri...
asa ca am intrat acum sa va/imi promit ca saptamana asta am sa fiu cuminte-am sa mananc regulamentar si am sa ma tin de exercitii...si saptamana viitoare sper sa vin la raport cu un 62.0

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput