MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Tina bine ai venit.Ti-am vazut pozele si intr-adevar nu arati kg care spui ca le ai.
Eu azi nu m-am cantarit... spre mirarea mea care am mania cantaritului zilnic de dimineata. Sunt intr-o pasa proasta si imi vine doar sa dorm ..
O sambata placuta fetele!

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

ele, baga-te in apt si dormi cateva ore bune, o a te simti mult mai bine! lasa cantaritul, ca stii ca facut prea des deruteaza.

tina, daca esti plecata mult peste zi, pregateste-ti o caserola cu mancare permisa: legume gata taiate, o bucata de carne facuta pe gratar sau mezeluri, branza...sigur vei gasi ceva ce se poate manca repede si elegant. ai dreptate, e greu cand ai multe de facut si de umblat. si cand esti obosit tentatia de a manca interzisuri este mare (intri la o benzinarie si iti cumperi repede ceva dulce etc). multa multa bafta mai departe, ma bucur si eu de bucuria pe care ai trait-o vazand ce ti-a aratat cantarul!

alic, daca citesti numai capitolul asta vei vedea o gramada de idei de meniuri, cat se poate de detaliate. totul e sa iti gasesti putin timp in care sa citesti linkurile de pe prima pagina si meniurile zilnice.

mic dejun azi: un ou fiert, salata de vinete mancata pe felii de ardei capia, doua chiftele si o cafea.

la pranz intentionez o salata cu ton de la conserva si cina va fi probabil o cutie de braza degresata amestecata cu fructoza si scortisoara (ca sa nu zic ca nu am mancat ceva bun).


mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


eu scriu mai rar ca nu am timp... dar nu am abandonat deloc! cam vreo 6 luni stau pe aici 100%. am si primul minus.
andanii, poti modifica in lista, te rog? de la 63.5 la 62.6.

alic, cea ma buna lamurire este sa citesti: 'prima carte a lui montignac' si 'montignac pe scurt', sunt pe prima pag a acestui topic. iti garantez ca vei intelege si vei crede in monti inca inainte de a incepe. apoi toate celelalte link-uri expuse acolo au o multime de detalii despre dieta. incepe cu rezumatul, apoi cartea!

tina, iti pot spune doar ca in arhiva subiectului, gasesti un tip, fanica era, parca... el a slabit in 2005 de la vreo 120 pana sub 100, cred. deci se poate. era f ambitios si constiincios. era singurul barbat pe aici la vremea aia. rezultatele nu vin peste noapte pt ca si ingrasarea a fost in ani intregi. montignac este un regim de cursa lunga, de ani de zile, e pt toata viata de fapt, mai ales ca nu te priveaza de nimic, nici macar de ciocolata . e necesara doar perseverenta si rabdarea. in primele saptamani vei elimina apa, asa ca vei da jos repede primele kg. mult succes!


meniul de azi:
md: omleta la teflon (oua, sunca slaba, cascaval, fara ulei)
p: ciorba de salata verde (abatere: e terminata cu lapte normal... mi-a adus-o mama, doar nu era s-o refuz, nu?)
gustare: 1 portocala
cina: pui la cuptor (pus la yena, condimentat si atat, fara piele, fara ulei) cu varza calita

un w-end minunat!!!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

A nascut Inuta? Stie cineva? Sunt bine ea si bebe.

Am ajuns si eu la 86,2 kg.

Va pup pe toate! Va citesc ca sa ma inspir, dar cu scrisul mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

in primul rand bun venit pentru tina si alic, speram sa va avem cat mai mult in randurile noastre cate un pusi la fiecare

am fost ffff ocupata ieri seara si azi pana acuma, da ma bucur ca atunci cand lipsesc sa dau de o asa activitate intensa

dianarus care era problema laptelui normal din ciorba??? poti si smantana 12% sa pui in ciorba, sau iaurt normal, numai cu paine sa nu o mananci , sau daca e o paine cu jumatate faina integrala si jumatate tarate poti manca si aia cu iaurt normal


tina primele saptamani se slabeste ffff mult si relativ mai usor mai ales daca ai o greutate mai mare cu multa grasime pufoasa ... dupa primele 5-10 kg incepe mai greu sa se arda

eu am acuma slabite 12.5 kg ............. apropo azi dim aveam 77.5, imi venea sa pup cantarul , apucata in septembrie , primele 5 kg le-am dat f repede si-apoi mult mai greu, am praguri si de 2 saptamani la aceleasi kg , da nu trebuie sa te descurajezi, trebuie sa ai incredere ca vei reusi pana la urma sa iti indeplinesti visul si numai in timp se poate rezolva

vali iti spun un secret apropo de cartofi .... eu am mancat , nu prajiti si nici nu cantitati mari, da un cartof doi la saptamana nu e ruperea de pe pamanat ca si morcovii fierti , la mine nu exista ciorba fata morcovi (2 , 3 buc ) si doi carofi cubulete in ea ,m inclusiv telina pun .............. altele sunt baiu la ingrasare nu astea , va spun eu ca de data asta m-am convins .........

meniul meu de ieri
finn crisp cu lapte
mar si banana
conopida gratinata la cuptor cu oua si iaurt si branza dulce
ciorba


meniul de azi
oua fierte cu ardei si carnat de vita uscat
carne la gratar si carne fiarta de pui cu muraturi de la butoi
pomello , altceva nu mai eram in stare dupa pransul avut

sanse pe unde umblii , ma strigi si dispari???
innuta mama spune-ne si noua ceva
va pup pe toate

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Salutare dragelor,
Mi-am facut de cap saptamana asta. Am avut aniversari si diferite ocazii si am dat numai in balarii. Nu pot sa cred ca mi s-a evaporat ambitia!!! Deci certati-ma ca m-am infundat de prajituri si alte interzisuri, nu mai faaaac!!!
Bine ai venit Tina si felicitari pentru kilogramele pierdute!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

cate un pentru toate, sunteti tare dragute ca mi-ati raspuns;
musai am sa citesc findca vreau sa ma apuc de aceasta dieta; dealtfel am sa urmaresc cu siguranta meniurile voastre; astfel imi va fi mai usor...

ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

eu mi-am facut de cap azi cu pizza dimineata din faina integrala numai....aluat cumparat si salata, apoi pe seara hamburger fara paine la mine si salata si din pacate o cescuta de inghetata.......am vrut sa-mi i-au inghetata monti, am vazut undeva dar la magazinul la care am fost azi nu am fasit asa ca ....

am gasit o reteta buna de peste cu legume, maine o pun in aplicare, ci vrea sa gateasca peste azi si nu are imaginatie, ia uitati

avem nevoie: dovlecei taiati feliute subtiri, morcovi feliute, radacina teleina feliute, rosii feliute, spanac si cartofii pt sotzi
fileuri de peste
un pic smantana, elei masline, usturoi si vin alb facut un sos ca si smanta lichida de gros
verdeata tocata

rupem folie de aluminiu in patrate de 20 25 cm sau hartie pegamanat
punem un strat de feliute de legume , un patrat file de peste, alt strat de legume, terminam cu rosia feliata, o felie 2 de papiota, punem 2 3 ling sos peste si verdeta
facem papiotele si le dam la cuptor 30 -45 min
servim pe un pat de orez la sotz, iar pt noi doar cu voie buna

cred ca e dementiala

pupici la toata lumea....

eu am vointa dar cerinta de dulce e mare, cred ca o sa-mi fac maine mere coapte cu scortisoara ca vreau ceva dulce desert si nu stiu ce sa mananc.....iaurtul contzine zahar, cioco 85 % nu ma prea tenteaza....saptamana asta au fost capsunile in oferta, si am mancat capsuni....uf uf


Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Ele bine te-am gasit!
Miniuta asa voi face! Numai ca de multe ori primesc tel si trebuie sa plec in 5 min! Nu am timp nici sa respir!
dianarus78iti multumesc mult pentru incurajari!
andanii asta este problema ca eu nu slabesc...am inceput regimul luni cu 113.9 Kg....a doua zi aveam 112.5 imi venea sa tzopai de bucurie...a treia zi urcase iar la 113.2 si tot asa o tin...spre exemplu ieri dimineata aveam 110.9 eram super fericita astazi am 113.2 si imi vine sa !
Mirelou multam fain si bine te-am gasit!

Eu ieri am mancat asa...
Dimineata: Salata de Ton..ca mai ramasese in frigider de cu seara.
Gustare la vreo 3 ore dupa mic dejun: o para si o mandarina
Pranz: Salata taraneasca ( un sfert de castravete, 1 rosie, salata verde, ceapa verde, 2 oua fierte si 2 feliute de bacon)
Cina: Supa de vacuta ( inventata dar e superrrr gustoasa carnita de vacuta fiarta, o ceapa taiata si trantita, si ciuperci cu putin delikat), si purcelus la cuptor in punguta magica cu juma de cutie de mazare...care nu continea zahar..
Am pacatuit cu un pai de cartof ca imi dadea piciul sa mananc cand il hraneam si cu o feliuta de cheesecake ramasa de la ziua mea!

Oare am gresit ieri vreo combinatie? Cafea nici nu prea mai beau.. SUnt tare abatuta...tot nu inteleg cum urca si coboara kg astea asa!

P.S
Andanii informatiile de care ai nevoie pentru listuta: Inaltimea 1.78, Am inceput dieta pe 11 februarie, targetul este 70 de kg si kg pierdute pana astazi sunt... 700 de grame!

Pup si o duminica superba tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Tina important e sa mergi mai departe. Nu te lasa pentru ca iti arata cantarul variatiile astea de greutate. Si cred ca stii precum stiu si eu ca nu e bine sa te cantaresti zilnic. Asta e cu teoria care o stim toate dar nici eu nu o respect ca zilnic urc pe bietul cantar kg mele. Si ceea ce mi se pare la tine anormal la tine sunt variatiile destul de mari de la zi la zi. Ar tb sa fie in limita unui singur kg. Dar variatii de la zi la zi cu 3 kg e prea mult.
Si inca ceva , cum a zis si Dani se dau relativ repede 5 kg jos...eu le-am dat in doua saptamani. Dar dupa tin-te bine o perioada lunga ca nu mai vezi acul cantarului miscandu-se. Eu am avut o tentativa de a scadea sub 65 si m-am impiedicat de niste prajituri vreo 2 zile la rand si uite asa stau la 65 de mi s-a urat greutatea asta.
Nu deznadajdui, inarmeaza-te cu rabdare si o sa fie bine. Eu ma consolez spunandu-mi ca pana la vara mai este suficient . Pe plaja ma simt cel mai nasol cand le vad pe slabaturi. Eu iubesc slabaturile dar uit ca nu mai am 16 ani. Ca si eu am fost pana am nascut slabutza..dar na...
Ori m-am intins prea mult??
Restul fetelor pe unde bantuiti?? Indiferent ce faceti sa fi-ti cuminti. ...la papa ma refeream aici..ca daca e de altfel de obraznicii va las ca se consuma calorii.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput