MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

quote:
Originally posted by alic

buna seara, fetelor!
va tot urmaresc de cateva zile, cu toate ca nu prea pricep dieta asta, dar mi se pare accesibila; asadar...as vrea sa incep si eu, dar nu prea mi-e c;ar cum se consuma: de ex, am vazut la una dintre voi ochiuri sau salta de vinete...sa inteleg ca acestea se prepara in mod obisnuit? ochiurile prajite in ulei?


ALICe
eu




Alice da e voie si salata de vinete si oua prajite. Eu zic sa te lamuresti intai ce si cum e voie de mancat.Fetele isi fac tot felul de retete , eu sunt mai puturoasa si imi fac doar salate in care bag de regula oua fierte, salam sau branza. Si am tot timpul ciorba in casa ca mananca fata zilnic si fructe dimineata. Poate unora li se pare monoton dar eu zic ca e comod. Plus ca nu faci foamea si asta e super.
Stai pe aproape si mai inveti de la fete ce se mananca.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

alice, bine ai venit! vezi ca pe prima pagina sunt niste linkuri catre cartile lui monti, citind principiile iti va fi mai usor sa iti compui si singura meniuri. noi scriem zilnic ce mancam ca sa ne tragem de maneca atunci cand incalcam principiile (evident, nu cand facem abateri constient).

sanse, eu sunt una de-aia care se apuca cu avant si fassss...cedez usor. bei, de vreo cativa ani stiu teoria, sunt as la teorie, dar nu stiu ce mama zmeilor nu am pic de ambit ca sa o si urmez. partea buna e ca nu incalc mereu principiile monti si macar nu ma mai ingras. si zau ca mai si slabesc si candva, cum bine a zis azi andanii, o sa-mi ating si telul.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Salut fetelor.Ma numesc Valentina dar mi se spune Tina, mamica mandra a unui baietel pe nume David care face in aprilie 2 anisori.
Eu ieri am implinit 24 de ani si m-am decis sa imi iau inima in dinti si sa ma apuc de o dieta pentru ca am pierdut total controlul kg...pofiticoasa si mancacioasa de cand ma stiu numai ca....este deja obezitate...am 1.78 si 113 kg...desi multi imi spun ca nu arat kg eu le simt si le simt la greu atat fizic cat si psihic...am devenit super fustrata din cauza greutatii mele si chiar consider sa imi schimb stilul de viata..eu am inceput de luni... oarecum dieta monti dar usurel...si am reusit sa scap de 1 kg...care urca si coboara zilnic...
Am nevoie de incurajari! Va urez mult succes si multa sanatate si putine kg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna seara fetele!

Meniul meu de azi:

Dimineata - un pahar de suc de portocale + cana de lapte0% + o felie de paine wasa
Pranz- mancare de vinete cu carne
Seara- 2 oua fierte + branza feta si o rosie dar am mancat si 2 iaurturi cu fructe cu 3.5% grasime. Deci iarasi am "pacatuit". Nu stiu ce am dar am pofta de mancare si ma enerveaza.

Va pup si mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Ah si ca sa tin si eu pasul cu voi sa va spun ce am mancat astazi.
MD: 2 oua ochiuri (prajite), 2 feliute bacon decupate de grasime si putina salata(rosii,castravete,salata verde si ceapa verde)
Pranz: o para+o mandarina
Cina: Salata de ton (ton la cutie scurs de ulei bine,rosii,castravete,ceapa verde, salata verde, 2 oua fierte si o lingrita de maioneza)

Acum...ce parere aveti?E o combinatie buna sau gresesc combinarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

tina, bine ai venit si tu! ce tinerica esti, mama mama, 24 de ani? sa-ti traiasca davidutul si tu sa ajungi la kilogramele cu care te simti bine.

combinatiile facute de tine au fost ok, dar de ce nu ai luat un pranz adevarat? numai para si mandarina? nu e bine sa te infometezi, ca sperii organismul. scrie-ne zilnic si sa vezi, incet incet o sa ajungi unde vrei. ah, si la micul dejun nu era musai sa decupezi grasimea de pe bacon (daca iti place si nu mananci zilnic cantitati mari).

greu a fost pana ai inceput, acum ca esti aici o sa vezi ce usor e!

sa stii ca m-am uitat la albumul cu pozele lui david de la 12 la 13 luni. sunt unele in care este pe jos, cu o bavetica la gat si mi se pare ca seamana fantastic cu fii-meu (tot david): aceesi ochi, sprancene, privire nevinovata...mortal! sa creasca mare si sa iti aduca numai bucurii.

mamica lui david(21.05.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna dimineata!
din cate citesc eu aici, asta parca nu aduce cu o dieta; cred c-o sa-mi fie greu sa-mi stabilesc un menu, caci nu mi-e calr ce nu e voie sa mananci;
Tina, imi place cum ai detaliat, ar fi interesant daca fetele ar descrie la fel, ca sa stim exact cum le-ati preparta voi, celelalte;
eu, de ex. pana cum am baut un ness si am mancat un bicuite obisnuit; e bine?

ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Tina,tiza mea,bine ai venit la noi!
Alic,nu e bine ce ai mancat!Adica nu biscuite normal,biscuiti daca vrei numai din faina integrala sa fie!
Pe prima pagina a subiectului sunt tot felul de link-uri pe care te sfatuiesc sa le citesti si nu ai cum sa nu te lamuresti ce si cum!E adevarat ca monti nu este chiar o dieta,este un mod de viata!Iti permite sa mananci cam orice,dar nu combinate intre ele anumite alimente!Nu ai voie cartofi prajiti niciodata!Si cartofi in general nu ai voie,in nici un fel gatiti!
Ieri am mancat doar cateva felii de salam cu rosii castraveti si ridichii,plus o gura de tort!
Azi:
suc de portocale
omleta cu branza si salata verde
friptura cu ciuperci si muraturi langa
Sper sa nu mai bag nika pe langa,mai ales ca am musafiri si azi si maine!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Miniuta la pranz am mancat doar o para si o mandarina deoarece am fost plecata de acasa.In ceea ce fac eu am foarte mult de lucru si de multe ori plec in deplasari. Ieri am calatorit 200 km. Si nah..de multe ori numai apuc sa ajung sa prind un pranz..cred ca de asta am si ajuns la kg astea pentru ca nu mancam pranzul decat micul dejun si cina care era imensa ca sa faca fata si pentru pranzul sarit. SI sa stii ca m-am uitat si eu la albumul tau si ai dreptate, chiar seamana piticotii.
Alic Eu cred ca nessul e oarecum acceptabil dar biscuitele nu pentru ca are zahar si faina.


Pup u all si week-end placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Valentinag bine te-m gasit.
Am uitat sa precizez ca m-am cantarit astazi dimineata. Am 110.9! WOW! Nu pot sa cred!

Mergi la inceput