MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

of of greu e , sa stii tina ca variatii dinastea exista , poate ai baut mai multa apa decat in ziua precedenta sau nu ai fost la wc de tot atatea ori , sau chiar ai mancat mai mult si ti-e stomacul mai plin .... chesti d'astea ma intelegi
---- uite si eu ieri aveam 77,5 si azi dim 78,00 , vezi se inttampla si la altii, da asta patim cand ne cantarim zilnic, eu tot pe cantar sunt si dimineata si seara ca o nebuna, da asta sunt si nu pot sa ma controlez
deci incredere tina, impreuna cu noi vei reusi , trebuie insa multa multa rabdare si incredere multa ca vei reusi chiar si in saptamanile stau la aceleasi kg mult si bine ( eu am avut si 3 sapt aceleasi kg sa stii)
stii care e ideea .... sa nu te gandesti ca esti la dieta .... gandeste-te ca de acuma doresti sa mananci sanatos si nu o lua ca o povara f mare ... daca chiar ti-e pofta pe cartofi , sa stii ca un cartof pai nici nu se simte , se dizolva pana ajunge in stomac asa ca nu iti fa probleme , sau un cartof copt la cateva zile, sau o bucatica de ciocolata daca in rest ai fost cuminte .... sa nu fii frustrata ca altii mananca si tu nu , de ex daca mergi la cineva in vizita sa nu spui ca esti la dieta si ca nu te atincgi de nimic ... eu cand merg asa sau la lucru cand se tin zile de nastere, gust din fiecare chestie ... aleg defapt ce imi e permis , ba chiar si o bucatica de praji sau mai stiu eu ceva nepermis.... ca sa nu ma agndesc 4 zile la ce era pe masa mai bine iau o gura si macar stiu cum era
am amestecatcuvintele pe aici de numa , da ma grabesc si voiam sa iti spun neaparat chestiile astea

va pupi pe toate
mai vorbim


maine o sa fac modificarile si te trec si pe tine pe listuta

hello veteranle pe unde umblati dragelor va stiti voi la care ma refer nu???

deci ai incredere ca vei reusi cu noi, scrie zilnic ce ai mancat

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Ele si Andanii va multumesc mult de tot de incurajari! Am fost la biserica cu piticotul si cum m-am intors am dat buzna la calculator sa vad daca mi-a raspuns cineva si-acum ma simt mult mai bine!
Acum ma pregatesc de pranz si ma gandesc ca nush ce voi face dar va spun mai tarziu la ce m-am decis! Pupici cu tonele si multam tareeeeee mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


md: finn crisp+branza 0%+iaurt degresat; ness cu zaharina
p: varza calita+pui la cuptor; ciorba cu legume monti
gustare: iaurt simplu (dar 3.5%)
c: nu stiu, probabil salata de cruditati cu sunca si cascaval (rosii, castraveti)





Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Eu sint aici Andanii

Ieri nu mi-a mers net-ul iar azi am avut treaba.
Vad ca-i plin pe aici...
Bun venit fetelor noi

Si la mine a aratat cantarul azi dim. vreo 5-600g plus ..asa ca...rabdare si tutun

Ce o face Inushca ?Maine sigur tre'sa fie acasa !

Va pup fetelor

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

FETELOR,intreb si eu aici desi nu stiu daca o sa-mi raspunda cineva in timp util:
Am cumparat paste fusilli de la Campanina si la ingrediente scrie 100% gris din grau tare.Vreau sa fac paste cu lapte si ma gandeam daca sunt integrale.Ce ziceti?
Multumesc!

POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Carstea nu stiu sa-ti raspuns la intrebare, eu nu mi-am batut deloc capul cu de astea, eu le-am exclus total , nu pap paine de nici un fel, nu pap paste, nici un fel de faina...deci habar nu am.
Mai dar am raspuns sa-ti zic ca m-am indragostit de ochii lui Rares si am salivat la prajitura ta inteligenta. Ma bagi in pacate la ora asta!!

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

carstea gris din grau tare .... habar nu am ce e ala , caut pe net poate gasesc ceva , nici fusili nu stiu ce sunt .... imi pare rau

azi am mancat painici vreo doua , sunt ca un balon maine nici nu ma cantaresc

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstinuta spune:

Pastele tale nu sunt integrale dar si pastele din grau dur ( mai ales cele din gris de grau dur) au ig sub 50.Recomand sa le mananci cu lapte0 %
Eu ca in fiecare weekend dimineata clatita din faina integrala si gem fara zahar,la pranz crap pe sare la cuptor daca e sambata ,pulpe de pui pe sare la cuptor de e duminica+ vesnicul mujdei de usturoi...+salata de ardei si rosii(si o salata verde putin cam vesteda ca am uitat de ea in frigi)
Am facut si paine cu taratze ( ca nu am facut demult,in ultima vreme faceam doar paine din faina integrala,preferata sotului) deja ai mei au mancat un sfert din ea si nici nu am gustat-o....
Painea cu taratze fetelor o fac in forma rotunda de tort la o grosime destul de mica (oricum nu creste prea bine...si daca e prea groasa ramane umeda la interior) azi a iesit bunicica....
Cand am gluten pun vreo trei linguri in ea ,creste mai bine.
Aveam de gand sa fac o prajiturica monti dar l-am intrebat pe al mic : sa faca mama o praji? Era racit si fara pofta de mancare si mi-a respins propunerea ....asa ca nu am facut ca nu aveam chef sa mananc o tava singura fara ajutor...asa ca am baut un pahar de vin sec si gata.
Pup fete montignace....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele!!Maine plec la munte, dar o sa pot sa mai intru pentru ca in holul hotelului de acolo te poti conecta la internet. Singura problema este ca nu am cum sa va zic kg mele joi. Asa ca voi raporta de abia joia urmatoare. Sper sa pot macar sa ma mentin. Azi am mers cu bicicleta pe faleza. A fost super bine. >Deja am febra musculara. Va pup si mai vorbim in cursul saptamanii. Nu o sa va scriu meniul pentru ca probabil nu va fii 100% Monti. Dar promit ca voi incerca sa nu calc prea tare stramb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

carstea m-am documentat , gris din grau dur e cam acelasi lucru ca si faina din grau dur ... asa ca e ok, indice glucimic 60 deci se papa fara grasimi , fa paste cu lapte degresat si fructoza eventual scortisoara si e ok .... te pup

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput