MONTIGNAC: ce am mancat azi (95)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by monicutza_bb

multumesc pentru primire Elena. Intradevar, sunt doar 13 luni diferenta intre copii, este extrem de greu pentru ca nu avem nici un ajutor pentru moment, speram sa poata veni ai mei vara asta 6 luni sa ne ajute. Dar sunt atat de frumosi si dulci si ii iubim asa de mult, incat ne bucuram ca am hotarat sa o facem si pe pitica cand Alex avea doar 3 luni si ca nu am asteptat decat o luna pana am ramas a doua oara insarcinata. Acum asteptam sa mai creasca, sa se joace singuri si sa ne mai lase si pe noi sa respiram putin (oare? )

Monica, mami fericita de papusica Aylin Nicole (27 iulie 2007) si nazdravan de Alex (18 iunie 2006)

Pozici Aylin
Pozici Alexutu

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory" - Albert Schweitzer




Felicitari pt bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Imi vine sa sar in sus de bucurie! Cate fete s-au strans, cat popor...
Va citesc de zor si va tin pumnii la fiecare in parte.


Pupicei la monticei...cau pupicele la monticele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

meniul meu de ieri
finn crisp cu lapte
ciorba cu legume si inimioare , iaurt, niste coaja de paine neagra
1/2 dintr-un cremvust, o bucatica cascaval, 2 felii muschi file, 6 masline verzi


nu stiu ce sa va spun , nu suportam sa vad subiectul pe a doua pagina si am scris ca sa fim pe prima

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

diana- super tare sotul tau...a dat deja 6 kg......pt sotul meu monti inseamna cartofi prajiti eventual fara carne..

meniu propus pt azi:
d: invariabile cereale cu lapte
p: ciorbitza de vita cu legume...partial monti ca o sa fie si morcov
cina:...inca nu stiu poate imi dati voi o idee
azi cantarul a aratat 62.6.. deci sunt pe drumul cel bun...

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna!
Coolutz la mine nu lipsesc morcovii din nici o ciorba. S-a mai discutat pe forum in capitolele anterioare despre morcovii fierti..si cica nea Monti ne-a dat voie la ei.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

quote:
Originally posted by Ele

Buna!
Coolutz la mine nu lipsesc morcovii din nici o ciorba. S-a mai discutat pe forum in capitolele anterioare despre morcovii fierti..si cica nea Monti ne-a dat voie la ei.

Elena & Denisa
NOI



nici la mine nu lipsesc morcovii , eu ii ador , cruzi , fierti , oricum , nu pot renunta la ei .... si cu toate astea am slabit 12 kg deja .... deci nu e chiar asa o pirdica morcovul asta .... s-a paradiscutat de morcovi pe forum ... chiar nu am timp sa reiau
va pupi

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Salutare!
Cu morcovii fierti eu nu ma omor,dar cruzi,yamiii!
Meniul de pana acum:
suc de portocale
paste integrale cu rosii si ciuperci
ccum o salata mare verde cu ridichii si castraveti
Cand ajung acasa,sper nimic..da mai vedem!

"La vita e bella"
De mancare
Iarna pe ulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Succes Valentina ! Si eu cred acelasi lucru....ca acum am luat ultima masa si eventual doar un ardei sa mai pap pana diseara.
Zic asta pentru ca acum am burta plina


Pana acum am papat:

md:branza mozzarela si iaurt de baut
p:musaca (in loc de cartofi am pus dovlecei si vinete putin calite+ carne si brz. mozzarela deasupra)
c:sper ca doar un ardei

Va pup


Ce ingramadeala e aici...

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mai fetele Monti voi cand aveti stari proaste cum scapati de ele fara dulciuri?? Eu as manca acuma juna de kil de napolitane joe.
Plus ca maine am zi de bucatareala plina, pt ca ma duc la tata la tara si el abia ce e venit din spital si ii duc de toate sa aiba.

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Diana am ajuns de la 115 la 85 intr un an.Apoi anul urmator am mai dat 10 kg...si here i am, am 75 si vreau sa ajung la 68 pana la vara.

Meniu azi

pomello si paine prajita
salata de ton, si iar pomello
gratar de pui cu salata

Si eu mai rod morcovi, mai ales seara cand ma apuca rontaiala la televizor. Cred ca morcovi cruzi si telina, putem sa basculam fara numar.
La pofte de dulciuri eu mai bagam Fibrobar, nu e monti dar nici ciocolata nu e. Mie nu mi a deranjat cura.

Va pup

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput