Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Alina, Mihaela, multumesc frumos pewntru explicatiile/sfaturile referitoare la baita.
se pare ca avem ceva probleme cu pielea..este cam aspra...cam de 3 saptamani folosim o crema de la Mustela recomandata de dr. pediatru insa nu am observat nicio imbunatatire.




Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Cum e perna de alaptat? Nu am auzit de asa ceva...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

quote:
Originally posted by gianina

Alina, Mihaela, multumesc frumos pewntru explicatiile/sfaturile referitoare la baita.
se pare ca avem ceva probleme cu pielea..este cam aspra...cam de 3 saptamani folosim o crema de la Mustela recomandata de dr. pediatru insa nu am observat nicio imbunatatire.




Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)


Am avut si noi probleme cu pielea aspra...si chiar uscata ...se decojea si am incercat de toate......pana acu o saptamana cand am inceput cu ulei de masline...si e super...asa catifelata e pielea...iti recomand sa incerci daca nu ai incercat inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by nelone77

Cum e perna de alaptat? Nu am auzit de asa ceva...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77



Am eu in pozele de la semnatura perna. Este cea galbena in pozele cu piticul si ursuletul winnie.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria23 spune:

quote:
Originally posted by adinag

Softurela, e culmea fetita ta cu preferintele sanului ziua/noaptea! :-))
Ah, si cu mulsul... eu de exemplu nu am timp sama mulg, avand -o si pe Jasmina, care imi cere foarte multa atentie si timp si ea.

Daria nici noi nu am tinut vreodata Sf. Valentin si nici nu am de gand :-)) Si daca e de facut o surpriza, se poate face si in alte zile, cel putin noi asa facem.
Si da, poti ramane insarcinata din nou, chiar daca nu ti-a venit inca CM. Pentru ca de unde stii ca nu-ti vine luna urmatoare si tocmai acum ai ovulatia? ;-)) Eu nu as risca, doar daca vrei inca un bb acum.

Adra, Floris doarme pe spate si nici nu m-am uitat pe ce parte isi intoarce el capusorul, nu cred ca se turteste...

Si noi avem in plan o mini-vacanta la sfarsitul lui martie, tragem o fuga in Italia, la mare, ca amandoi iubim marea, mai ales toamna/primavara, este asa o liniste acolo... :-))

Amy, chiar ca aratati tare tinerei! Frumoasa familie, frumos Iustin (si mie imi place tare numele), si mi se pare si mie ca seamana cu Floris :-))
Parola de la contul comun poate se indura sa-ti trimita o fata care-l mai stie, si mi-l trimite si mie cu ocazia asta, ca eu am uitat



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Wau ce fain ca mergeti la mare...va invidiez...am fost si eu la mare in Italia de cateva zeci de ori cat am stat acolo dar e mai frumos in Croatia cel putin mie mia placut mai mult acolo...si ai dreptate in legatura cu surprizele ca le poti face oricand dar ma bagam si eu in seama cu valentinul asta....de fapt nici noi nu-i dam prea mare importanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Aaaa...ce misto e! Am vazut-o!
Pe aici nu am avzut asa ceva, suntem inapoiati rau...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina noi folosim nan 1!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

buna
BB ce fel de cereale dai la fata?
Am pus poze de la botez

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaoooooo !!!!!

Iaca mai dam si noi un semn de viata !!!!

Am vazut ca intreba jasmine de mine, multumim ca te-ai gandit la noi .

Am implinit de curand 3 lunite, suntem mari (6,500 kg si 62 cm.), mancacioasa (san+supliment) si ff active. Silvia cere din ce in ce mai multa atentie si joaca, noroc cu mama care inca mai e la noi si ne ajuta. Dar in curand va pleca ... bine macar ca se incalzeste vremea si atunci vom sta mai mult pe-afara, in plimbari ... Nu pot sa zic ca are vreun program .. mananca la cerere, doarme bine, are nopti cand se mai trezeste pt. papica si alteori doarme dusa pana dimineata ..... oricum, la 24h am calculat ca mananca cam 1300 ml lapte (1000 de la mine si 300 supliment). Face kk regulat, 1/zi si moale, cam de consistenta si culoarea mustarului. Oricum, suntem multumite ...

Am facut si botezul ... mai in graba pt. ca ne-a spus preotul ca nu are rost sa o tin pana mai incolo nebotezata si pt. ca era in perioada aia cam scancita ... fara vreun motiv aparent. Acu' eu nu prea cred in chestii de-astea, dar dupa botez s-a linistit fff mult. O fi ceva sau numai autosugestie, important e ca Silvia e bine si linistita.

Tu, tot in Spania? Va mai intorceti acasa? Eu am inceput demersurile pt. certificatul de nastere ... acte, procuri etc. Mamamaaa cat e de umblat !!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

va pup fetelor!

f f frumoase pozele cu bebeii vostriimi plac mai ales cele de la baitz respectiv piscina....pt ca si lui bb meu ii place apa dar mi-e frica inca sa il bag in cada...

nu imi vine sa cred ce mari sunt bb-eii, isi tin deja capul singurei, si ca a trecut un an de cand "ne cunoastem"!
de abia astept sa vina caldura in mai -iunie sa ne inatlnim in parc cu bebebii nostri ca sigur vom fi mai multe, zic eu, decat la intalnelile cu gravidutze

adra si eu am aceeasi intrebare cu bb meu care tine capul pe dreapta insa ....deci mariussmiuc mersi si eu de raspuns!

legat de voma lui bb am fost azi in sfarsit la dr de fam pediatru si ce credeti ca mi-a dat sa ii dau : Humana HN...(adica hipoalergenic si fara lactoza)care, dupa ce l-am cumparat...35 ron, am citit prospectul si scrie ca e pt diareeiar bb meu stiti ca e constipatdar poate incerc 2-3 zile cum zicea ea...




COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput